7.2 C
Kaunas
Šeštadienis, balandžio 27

Statiniai iš modulių: skandinavai neatsidžiaugia, o lietuviai dar bijo

Ar jau skaitėte?

DCIM114GOPRO

- Reklama -

Modulinių pastatų ir mobiliųjų statinių gamyboje sėkmingai besispecializuojanti UAB „Ryterna Modul“ didžiąją dalį projektų įgyvendina užsienio rinkose, todėl nuo 1993 metų veikiančios bendrovės vardas kai kuriems lietuviams gali būti girdimas pirmą kartą.

Vaikų darželiai, mokyklos, sporto klubai, vasarnamiai ir gyvenamieji namai – šiandien bendrovės gaminamų modulių panaudojimo galimybės beribės. Jomis itin noriai naudojasi klientai užsienyje. Plačiau apie tokių statinių privalumus ir įgyvendintus projektus – šiame straipsnyje.

Nuo krautuvėlių ir kavinių iki mokyklų ir gamyklų

Kaip pasakoja „Ryterna Modul“ atstovas Vainius Gabalis, tokio pobūdžio statiniai itin domina Skandinavijos šalių klientus – ten iškeliauja maždaug 50 proc. bendrovės produkcijos.

- Reklama -

„Skandinavijoje turime rimtus partnerius, su kuriais vystome didesnio masto projektus. Po truputį įeiname ir į Vakarų rinką – ten iškeliauja maždaug šeštadalis produkcijos. Lietuvoje daugiausiai dirbame su verslo klientais, darbų apimtys čia mažesnės“, – su įmonės veikla supažindina pašnekovas.

- Reklama -

Per savo padalinius ar įgaliotuosius atstovus savo gaminius bendrovė taip pat tiekia į Didžiają Britaniją, Belgiją, Rusiją, Baltarusiją. Šiose rinkose bendrovė dirba daugiau kaip 12 metų. Vidutiniškai bendrovė per metus eksportuoja apie 1000 modulių.

Modulinių statinių panaudojimo galimybes, kaip sako įmonės atstovas, riboja tik fantazija – nuo laikinų paviljonų įmonių rinkodaros tikslams, kavinių, krautuvėlių iki vaikų darželių, sporto klubų, administracinių ar net gamybinių patalpų.

Tarp įgyvendintų projektų – visiškai įrengtas kilnojamas viešbučių tinklo „Scandic“ kambarys, naudotas kaip komunikacijos ir rinkodaros priemonė. V. Gabalio teigimu, visgi didžiausią produkcijos dalis skiriama visuomeninės paskirties projektams plėtoti.

„Į Skandinaviją važiuoja mokyklos, darželiai“, – sako įmonės atstovas. O štai Lenkijoje moduliai buvo panaudoti net mobiliai asfalto gamyklai įrengti. Įmonės kartais iš modulių suręstuose statiniuose įrengia ir savo administracines patalpas.

Taip pat skaitykite:  Lietuvių ekipažai sėkmingai pasirodė tarptautinėse važiavimo kinkiniais varžybose

„Vienas didesnių projektų, įgyvendintų Lietuvoje – šalia Kauno, Karmėlavoje, pastatyta „FL Technics“ lėktuvų aptarnavimo bazė. Šiam projektui įgyvendinti buvo panaudoti 108 moduliai. Komplekse yra VIP zona pilotams, techninio aptarnavimo patalpos, konferencijų salės, detalių saugyklos ir t.t.“, – dar viena sėkmingai įgyvendinto projekto pavyzdį pateikia įmonės atstovas.

Ko bijo lietuviai?

ryterna-modul-1Nors UAB „Ryterna Modul“ gaminami moduliai nesudėtingai pritaikomi ir gyvenamajai paskirčiai, lietuviai į šį alternatyvų statybų būdą kol kas žiūri nedrąsiai. Tuo tarpu skandinavai jau ne vienerius metus džiaugiasi gyvendami tokiuose namuose.

„Lietuviai dar bijo. Mūsų tautiečiams moduliai dažnai kelia asociacijas su jūriniais konteineriais, nors tai du nieko bendro, išskyrus formą, neturintys elementai. Moduliai yra gaminami pagal reikalavimus pastatams ir yra visaverčiai pastatai“, – vieną iš priežasčių paaiškina V. Gabalis.

Įmonės atstovas pastebi, kad spartėjant žmonių gyvenimo tempui, moduliniai pastatai populiarėja. Pašnekovo nuomone, galima sakyti, kad greitojo maisto kultūros tendencijos persikelia ir į statybų industriją, netgi gyvenamosios paskirties pastatus. „Ne visi pastatai yra statomi su idėja palikti juos ateities kartoms – vaikams, vaikų vaikams“, – sako V. Gabalis.

Kaip sako V. Gabalis statiniai iš modulių itin didelio populiarumo Skandinavijoje sulaukė dėl statybos greičio ir kokybės. „Kol vyksta sklypo paruošiamieji darbai, galima gaminti „namą“. Ko negalėtum padaryti statydamas tradicinį pastatą. Pastaruoju metu net kelios savaitės statybų procese yra svarbios, ypač skandinavams. Tai leidžia jiems sutaupyti nemažus pinigus. Lietuvoje laiko aspektas dar nėra toks aktualus, nes statybų samprata pas mus kitokia“, – skaičiuoja pašnekovas. Statybų sąnaudų aspektas brangiose Skandinavijos šalyse itin aktualus.

Iš ko ir kaip gaminamas modulis? Modulis – tai karkasinė konstrukcija (rėmas su statramsčiais), užpildyta polistirenininiu putplasčiu, mineraline vata ar kita šiltinimo medžiaga. Rėmas gaminamas iš 3-4 mm lankstytų ir valcuotų profilių ir padengiamas antikoroziniais dažais. Korozijos grėsmės nėra, nes rėmai uždengti ir neturi sąlyčio su išore. Visi įmonės gaminiai atitinka Europos Sąjungos standartus.

Taip pat skaitykite:  5 idėjos vasaros desertams: ingredientas – arbūzas

Rėmas gali būti pagamintas taip, kad jį būtų galima išardyti, tai pritaikoma mobiliems laikiniems pastatams. Statramsčiai rėme gali būti metaliniai arba mediniai. Lankstaus tipo „Ryterna Modul” modulis, kuris naudojamas gyvenamiesiems pastatams, pritaikytas įvairiems pakeitimams – tiek skirtingoms šiltinimo medžiagoms, tiek įvairiam jų storiui (iki 40 cm), tiek fasado tipui. Pastarasis gali būti apdailintas plokštėmis, mediena, gali būti vėdinamas, gali būti tinkuojamas, dažytas bet kuria RAL paletės spalva.

Būstas, reaguojantis į šeimos poreikius

SONY DSC

Tiek modulių konfigūracija, tiek vidaus patalpų planavimas yra neribotas, yra galimybė įvairiai juos jungti – galais, šonais, stogais ir konstruoti iš jų įvairias konfigūracijas. Gyvenamieji moduliniai namai lengvai prisitaiko prie kintančių šeimos poreikių. Pavyzdžiui, jaunai šeimai susilaukus atžalų ir kilus poreikiui turėti didesnį būstą, prijungti kelis papildomus modulius ir juose įrengti vaikų kambarius yra visiškai paprasta. Papildomas erdves, terasas galima įrengti ir statant modulius vieną ant kito – tokiu būdu galima turėti net trijų aukštų namą.

Paprašytas paskaičiuoti tokio statinio kvadratinio metro kainą, pašnekovas tikino: „Tikslios kainos įvardinti neįmanoma – kiekvienas atvejis indvidualus ir visiškai priklausantis nuo kliento poreikių, tačiau modulinio pastato statybų sąnaudos tikrai nebus didesnės nei pasirinkus tradicinį statybos būdą“.

Tokio būsto vidaus įrengimo galimybių neriboja niekas. „Naudojame tas pačias medžiagas, kurios būtų naudojamos statant bet kokį kitą naujos statybos būstą. Jei norite šildomų grindų ar geoterminio šildymo – viskas įmanoma. Galima įrengti ir kieto kuro katilus, rekuperacinę sistemą“, – paaiškina specialistas.

Jei panorėtumėte apsigyventi tokiam būste Lietuvoje, UAB „Ryterna Modul“ turi greitą ir patrauklų variantą – bendrovė naujus namus ar vasarnamį jums gali įrengti „iki rakto“. Pavyzdžiui, standartiniame 18 kv. m ploto modulyje numatytas gyvenamasis kambarys su virtuvės zona, tualeto ir dušo patalpa, koridoriuje – sieninė spinta, jei reikia, yra slankiosios durys į terasą. Įmanomas tiek visiškai ekonominis, tiek labai prabangūs interjero įrengimo variantai.

Taip pat skaitykite:  Nepilnamečiams rūkyti draudžiama

UAB „Ryterna Modul“ nuotr.

- Advertisement -
spot_img