7.9 C
Kaunas
Šeštadienis, gegužės 11

Palangiškių sueigos metu miesto garbės pilietės regalijos įteiktos Gražinai Oškinytei-Eimanavičienei

Ar jau skaitėte?

Sekmadienį Palangiškių sueigos metu žinomai menininkei Gražinai Oškinytei-Eimanavičienei iškilmingai įteiktos Palangos miesto garbės pilietės regalijos. Šio renginio metu taip pat dalis kurorto gyventojų tradiciškai apdovanoti Palangos miesto vėliavomis – jos įteiktos 11 daugiabučių namų, dalyvavusių pirmajame daugiabučių renovacijos etape ir jau baigusių savo namų atnaujinimo darbus, atstovams.

- Reklama -

Palangiškių sueiga, kaip ir kasmet, miesto gyventojus ir svečius sukvietė į Kurhauzą. Šventinį iškilmingą renginį vedė Nerijus Stasiulis, o savo pasirodymu praturtino folkloro kolektyvas „Mėguva“, vadovaujamas Zitos Baniulaitytės.

Palangos miesto vėliavas renovuotų daugiabučių atstovams įteikė miesto meras Šarūnas Vaitkus. Būtent renovuotų daugiabučių atstovus apdovanoti Palangos miesto vėliavomis šiemet nuspręsta todėl, kad vieni iš pirmųjų renovuoti daugiabučius pasiryžę kurorto gyventojai tapo puikus bendruomeniškumo pavyzdys – atnaujinti namai ne tik pagerino palangiškių gyvenamąją aplinką, bet ir pagražino bendrą kurorto vaizdą.

Antroji Palangiškių sueigos dalis buvo itin iškilminga – Palangos miesto garbės pilietės regalijos įteiktos palangiškiams ir šventojiškiams puikiai pažįstamai menininkei Gražinai Oškinytei-Eimanavičienei. Įteikdamas regalijas, meras Š. Vaitkus pabrėžė, jog tai yra visos kurorto bendruomenės padėka menininkei už jos ilgametę ir reikšmingą kultūrinę ir visuomeninę veiklą Palangos miesto labui.

Su siūlymu suteikti Palangos miesto garbės pilietės vardą G. Oškinytei-Eimanavičienei už jos svarų indėlį Palangos miestui, kuriant bendruomenės kultūrinę gerovę į Savivaldybės tarybą kreipėsi per 30 iniciatyvinės grupės narių, tarp kurių – žinomi Palangos literatai, mokslininkai, architektai, ir kitų sričių specialistai. Besikreipusieji pabrėžė, jog G. Oškinytė-Eimanavičienė jau daug metų žinoma kaip kūrybinga ir aktyvi, visuomeniška asmenybė, ir ji yra nusilpelniusi garbingo viso gyvenimo, kūrybos ir visuomeninės veiklos įvertinimo. „G. Oškinytė-Eimanavičienė tapo gyvuoju dailininkų ir kūrėjų pavyzdžiu, pasišventimo menui ir kultūrai simboliu, be kurios neįsivaizduojama profesionalioji Palangos dailė“, – Savivaldybės tarybai nurodė iniciatyvinės grupės nariai.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  Nuo 2017 metų galėsime iki 2 proc. pajamų mokesčio skirti menininkams

G. Oškinytė-Eimanavičienė Palangoje gyvena nuo 1965 m. Menininkė nuolat dalyvauja parodose, Palangos menininkų kūrybinės grupės „Mostas“ veikloje. Be kitų darbų, ji sukūrė skulptūras „Interliudija“ (1985), kuri ilgą laiką puošė Vasaros estrados kiemelį, o dabar eksponuojama Palangos skulptūrų parkelyje, stelą Birutės parko įkūrėjui E. F. Andrė atminti (2007), kuri prie centrinio įėjimo į parką pasitinka visus lankytojus. Pagal G. Oškinytės-Eimanavičienės piešinius ant Birutės kalno atstatytas stogastulpis 1863 m. sukilimui bei jo dalyviams atminti.

- Reklama -

Dailininkė gilinosi ir į heraldikos specifiką – atkūrė Palangos herbą, taip pat sukūrė logotipus daugeliui miesto įstaigų ir organizacijų. 2013 m. paskelbus Palangą Lietuvos kultūros sostine, G. Oškinytė-Eimanavičienė sukūrė ženklą „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“.

Taip pat G. Oškinytė-Eimanavičienė iliustravo ne vieną knygą, Palangos Birutės parko šimtmečiui sukūrė pašto ženklą, kalendorių, suvenyrinį leidinį „Birutės daina“, sukūrė ir plakatus kitoms svarbioms progoms, dailininkė taip pat nupiešė Palangos miesto planą, skirtą interjerui (1977 m.), o 2015 m. ji sukūrė Kryžiaus kelio stočių ciklą Kūlupėnų bažnyčiai.

Grafikei 2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas.

Palangos miesto garbės pilietės regalijas sekmadienį planuota įteikti ir Lenkijos mokslininkei, europinės reikšmės kultūros istorikei, Palangos miesto istorijos tyrinėtojai, profesorei, habilituotai daktarei Malgožatai Omilanovskai (Małgorzata Omilanowska) ¬– buvusi Lenkijos kultūros ministrė įvertinta už ypatingus nuopelnus Palangos miestui bei Palangos vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje savo darbais ir veikla mokslo bei kultūros srityje. M. Omilanowska atliko išskirtinės svarbos ir vertės Palangai darbą – sukūrė ir paskelbė monografiją „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tyszkiewiczių laikais“ („Nadbałtyckie Zakopane. Połąga w czasach Tyszkiewiczów“, Warszawa, 2011). Ši knyga, kurioje paskelbti profesorės tyrinėjimai, buvo išleista 2011 m., o neilgai trukus leidinys išverstas ir į lietuvių kalbą.

Taip pat skaitykite:  Nuo 2018 m. anūkus slaugyti ir išmokas gauti galės ir seneliai

Tačiau dėl ligos profesorė renginyje dalyvauti negalėjo, tad Palangos miesto garbės pilietės regalijos jai bus įteiktos vėliau.

Palangiškių sueigą užbaigė nuotaikingas koncertas „Šventinis reviu“, kurio metu publiką sužavėjo Liudas Mikalauskas (bosas), Ona Kolobovaitė (sopranas) bei Audronė Juozauskaitė (fortepijonas). Puikų koncertą parengę atlikėjai sulaukė itin šilto publikos palaikymo, o taip pat ¬– ir ovacijų.

Jurgita Vanagė
Palangos miesto savivaldybės
mero patarėja

- Advertisement -
spot_img