7.6 C
Kaunas
Penktadienis, kovo 29

Oficialu: paaiškėjo, kur stovi geriausias Lietuvoje pirvatus namas

Ar jau skaitėte?

Įspūdingas Jau septintus metus vykstančio interjero architektūros konkurso „Mano erdvė“ apdovanojimų vakaras Lietuvoje pradeda tikras interjero kūrėjų Kalėdas. Taip kalbėjo lapkričio 24-osios vakarą Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje susirinkę interjero dizaineriai bei architektai.

- Reklama -

Apdovanojimų vakaras – graži šventė, o kelis mėnesius trunkantis konkursas – lyg prailginta, mus lavinanti pamoka. Renginio organizatoriai „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupė kartu su Lietuvos architektų sąjunga (LAS) ir visais dalyviais stengiasi parodyti, kas gi yra skoninga aplinka, todėl čia išskirtinis dėmesys tenka profesionalumui.

Nuotrauka T. Bauro.

Svarbiausias veiksnys vertinant projektus šiemet, kaip ir kasmet, buvo architektūros kokybė, estetika, inovacijos ir tvarumas.

Šiųmečiai apdovanojimai skambant grupės „Biplan“ muzikai buvo pradėti teikti nuo specialaus prizo. „Mano erdvė 2021“ organizatoriai ypač džiaugiasi jau penktus metus rinkdami Geriausią studento darbą, nes tai yra mūsų žvilgsnis į priekį.

Geriausias studento darbas – „Fluxus“ meno centras, jo autorė Dailės akademijos studentė Ugnė Beresnevičiūtė.

- Reklama -

„Mano erdvė 2021“ komisijos pirmininkas Italijos interjero dizainerių asociacijos Milano sekcijos prezidentas, Italijos aukštesniosios dizaino mokyklos MIBE Peskaroje valdybos narys Antonio Domenico De Antonis su kolegomis – Islandijos interjero architektų (FHI) asociacijos prezidente Rósa Dögg Porsteinsdóttir ir Vokietijos interjero architektų sąjungos viceprezidentu, Bavarijos architektų rūmų nariu Matthiu Franzu skelbė pagrindinių nominacijų nugalėtojus:

- Reklama -

Geriausias viešasis interjeras – edukacinis medijų centras „Lojoteka“, autoriai – architektai Laura Malcaitė, Dmitrijus Kudinas, Marija Stonytė, Karolina Jašinskaitė.

Geriausias biuro interjeras – verslo namų „Paupys“ viešosios erdvės, autoriai – architektūros studija „Plazma“ (Rytis Mikulionis, Viltė Zubrytė, Simona Reičiūnaitė).

Geriausias buto interjeras – tarpukario buto interjeras Kaune, autoriai – „1 planas“ (Mėta Mozūraitienė).

Geriausias namo interjeras – J13 namas Jonavoje, autoriai – studija „2XJ Architects“ (Jokūbas Jurgelis, Martina Kriaučiūnienė).

Taip pat skaitykite:  Pagrindinė kliūtis įsigyti būstą – nepakankamos gyventojų pajamos ir santaupos

Už labiausiai patikusį interjerą balsavo ir grožiui neabejingi portalo lrytas.lt skaitytojai. Šiemet daugiausia balsų (per tūkstantį iš 15 tūkst. balsavusiųjų) surinko studijos GIKU (architektai Vytautė Gineikaitė ir Gintaras Antanas Kubilius) kūrinys – modernus buto interjeras Kaune GLEAM.

„Patys pirmieji išskirtiniai interjerai Lietuvoje buvo užsakyti pasiturinčių žmonių ir buvo tikrai prabangūs, į juos investuota daug pinigų. Tad susiformavo toks požiūris, kad unikalus interjero projektas yra prabanga, bet toli gražu taip nėra.

Kiekvienas žmogus nusipelno jam pritaikyto architektūrinio sprendimo ir tai nebūtinai bus kas nors labai brangaus, tai gali būti ekonominis variantas, tačiau išties išskirtinis, nes prie jo kūrybos prisidėjo profesionalas“, – neabejoja LAS pirmininkė Rūta Leitanaitė.

Daug kas mano, kad architektams atrodo svarbiau pastato išorė, konstrukcija, bet ne interjero sprendimai, o visuomenei – atvirkščiai, labiau suprantami interjerai. Jei paklaustume architekto, ar jam svarbu pastato interjeras, aišku, pasakytų, kad labai svarbu. Ypač tada, kai jis pats projektuoja visumą. Atsiranda vientisas architektūros kūrinys, formuojasi natūralus vidaus ir išorės ryšys. Bet interjerų labai daug kuriama ir ten, kur architekto darbas neišeina už pastato sienų. Tokių interjerų konkurse „Mano erdvė“ dauguma.“

Iš šiemet konkurse dalyvavusių beveik 150 interjerų vertinimo komisijos nariai atrinko keturiasdešimt įdomiausių ir jie sugulė į jau laukiamiausią tapusį geros architektūros katalogą „Mano erdvė 2021“. Interjerų metraščiu vadinamą leidinį jau galima įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose ir knygynų tinklas „Vaga“ knygynuose.

Pagrindinių nominacijų nugalėtojų prizus – stiklo skulptūras – sukūrė menininkė Indrė Stulgaitė-Kriukienė.

Gintarė Kaminskienė
„Lietuvos ryto“ grupės rinkodaros vadovė

- Advertisement -
spot_img