14 C
Kaunas
Antradienis, balandžio 30

Marijampolės šeimoms – daug nemokamų paslaugų

Ar jau skaitėte?

Paskutinį rugsėjo šeštadienį Marijampolėje vyko baigiamasis projekto „Prašyti pagalbos – ne gėda!“ renginys. Jis vainikavo 10-ties renginių ciklą apie naujovę – kiekvienai šeimai pagaliau prieinamą profesionalią kompleksinę pagalbą jos gyvenamoje savivaldybėje. J. Basanavičiaus aikštėje iki pat sutemų būriavosi jurbarkiečių šeimos, šmėžavo žinomų Lietuvos garsenybių veidai, intrigavo atviri pokalbiai su žinomu laidų ir renginių vedėju Rolandu Vilkončiumi, vaikus įtraukė teatralizuoti pasirodymai, o leidžiantis saulei skambėjo legendinės Irenos Starošaitės dainos.

- Reklama -

Konsultavo specialistai

Apie galimas nemokamas kompleksines paslaugas visoms marijampoliečių šeimoms šventėje „Prašyti pagalbos – ne gėda!“ pasakojo gausus konsultantų būrys iš Marijampolės savivaldybės bendruomeninių šeimos namų, Pagalbos socialinės rizikos šeimoms tarnybos, Socialinės globos namų, Pagalbos namuose tarnybos, VO „Gelbėkit vaikus“ Marijampolės struktūrinio padalinio, Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Socialinių paslaugų skyriaus, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Marijampolės padalinio. Marijampolėje kompleksinės paslaugos pradėtos teikti nuo šio rudens, todėl pageidaujantieji galės drąsiai kreiptis pagalvos vos panorėję.

Visiems šventės dalyviams buvo dalijamos dovanos – kiekvienas apsilankęs gavo stilingą apyrankę ir nuo šilumos spalvą keičiantį puodelį su kontaktais, kuriais galima kreiptis susidomėjus kompleksinėmis paslaugomis šeimai. Apie konkrečias kompleksines paslaugas Marijampolėje kviečiama teirautis telefonu 8 343 90011.

Didžiausias sopulys – abejingumas

- Reklama -

Temą renginio diskusijoms padiktavo ir prieš renginį Marijampolės gatvėse slapta filmuotas socialinis eksperimentas. Dienos metu po miestą vaikščiojo kelios eksperimento grupės, kurios aiškinosi aplinkinių reakciją į brutalų elgesį su vaiku ar moterimi viešoje vietoje. Eksperimento rezultatai parodė, kad dar ne visada praeiviai tinkamai reaguoja į smurtą, ne visada suskumbama padėti tiems, kuriems tos pagalbos tikrai reikia.

- Reklama -

Žiūrovų dėmesio sulaukė ir specialiai šiai šventei nufilmuotas reportažas – interviu su Vitalijumi Cololo. Iš pirmo žvilgsnio humoristiniame vaizdelyje žinomas komikas svarstė apie rimtus visuomenės sopulius – abejingumą ir to pasekmes, priversdamas marijampoliečius ne tik nusijuokti, bet ir susimąstyti.

Taip pat skaitykite:  Anykščių gyventojai jau deklaravo apie 200 tūks. eurų grynaisiais gautų dovanų ir paskolų

Pagalba praverčia visiems

Žinomas renginių vedėjas Rolandas Vilkončius vedė devynis iš dešimties projekto „Prašyti pagalbos – ne gėda!“ renginių skirtinguose Lietuvos kampeliuose, atvirumui įkvėpė beveik tris dešimtis pramogų pasaulio žvaigždžių, pristatė virš šimto kompetentingų kompleksinių paslaugų šeimai specialistų. Žinomas vedėjas net ir kalbėdamas rimtomis temomis nevengdavo šmaikščiai replikuoti. Štai Marijampolėje jis pasidžiaugė išsiaiškinęs, kuo skiriasi viena iš šeimoms teikiamų kompleksinių paslaugų – mediacija – nuo meditacijos.

„Ir mediacija, ir meditacija skirtos nusiraminimui. Tik mediacija po nusiraminimo dar kalba ir apie susitarimo radimą“, – juokavo R. Vilkončius. Anot jo, kompleksinės paslaugos reikalingos ne tik socialinės rizikos šeimoms, kaip neretai galvojama, bet ir visiems kitiems, kuriuos užklupo artimųjų ligos, netektys, nepavyksta rasti kalbos su atžalomis, neturima jėgų kovoti su įvairiomis priklausomybėmis.

Į sceną pakviesta žinoma atlikėja Irena Starošaitė pripažino, kad jai nėra tekę kreiptis pagalbos į specialistus, nors minčių apie tai yra kilę ne kartą.

„Gal ir blogai, kad niekada nesikreipėme pagalbos, nes specialistai gal būtų padėję viską išspręsti greičiau ir paprasčiau“, – kalbėjo žinoma dainininkė. Paklausta, kokį bendravimo su vaikais receptą galėtų parekomenduoti, I. Starošaitė paragino kuo daugiau laiko praleisti kartu su vaikais, užsiimti bendra veikla – kad ir kartu plauti indus ar drauge sportuoti. Taip pat rekomendavo neatsilikti nuo vaikų, naudojantis naujosiomis technologijomis. Antraip, pasak jos, bus sunku surasti bendrą kalbą.

Marijampolėje vykusiame renginyje ne tik suaugusieji turėjo ką veikti. Vaikams buvo surengtas vaidinimas „Mušeikos istorija“, kurio laimingą pabaigą savo balsais nulėmė mažieji žiūrovai. Taip pat buvo pristatyta neįprasta teatralizuota aprangos kolekcija. Ja buvo siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad mes pernelyg dažnai linkę spręsti apie žmogų pagal jo drabužį, nors kartais išorinis blizgesys gali slėpti dideles problemas.

Taip pat skaitykite:  Visagine, Parko gatvėja savo namuose apiplėštas vyras

Paslaugos bus prieinamos visiems

Edukacinių-pramoginių renginių ciklas „Prašyti pagalbos – ne gėda!“ per rugsėjį 5 Lietuvos regionuose aplankė net 10 Lietuvos miestų. Tiek Marijampolėje, tiek kituose miestuose renginiai buvo skirti pristatyti nemokamas kompleksines paslaugas kiekvienai šeimai jų gyvenamoje savivaldybėje. Šiuo projektu siekiama sudaryti palankias galimybes gauti paslaugas ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir atokesnėse vietovėse gyvenančioms šeimoms.

Šiuo metu kompleksinės pagalbos šeimoms projektas sparčiai įsibėgėja visoje Lietuvoje. Paslaugos teikiamos savivaldybėms kartu su partneriais įgyvendinant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotą priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Daugiau nuotraukų >>

 

- Advertisement -
spot_img