27.1 C
Kaunas
Penktadienis, rugsėjo 22

Kokia tikroji kreatino nauda?

Ar jau skaitėte?

Niekam ne paslaptis, jog sportuojančiam žmogus ypatingą reikšmę turi pilnavertė mityba. Deja, ne visada pavyksta visų reikiamų medžiagų gauti tik iš maisto. Tuomet į pagalbą dera pasitelkti maisto papildus. Pastaruoju metu sportininkų racione nenuginčijamai karaliauja amino rūgščių papildai. Jų pasirinkimas išties labai platus. Užsukite https://www.stipriausias.lt/papildai/kreatinai  ir įsitikinsite. Mes, tuo tarpu, šiek tiek plačiau apie vieną jų – kreatiną ir jo naudą sportuojantiems. 

- Reklama -

Kas yra kreatinas ir kaip jį naudoti?

Kreatinas,  organizme natūraliai gaminamas iš trijų amino rūgščių – metionino, arginino ir glycino. Egzistuoja teorija, jog vegetarų organizmo natūralaus kreatino produkcija po tam tikro laiko vegetariškos mitybos stipriai sumažėja. Tuo tarpu, viską valgantys žmonės jo turi pakankamai. Niekas šios teorijos nepaneigė, tačiau egzistuoja ir antra pusė – verdant ir kepant didžioji dalis kretino virsta į kreatininą – šalutinį kreatino metabolizmo produktą. Taigi, jeigu intensyviai sportuojate ir norite turėti daug energijos bei greitai atsigauti po varginančių treniruočių, be maisto papildo – kreatino vargu ar išsiversite. 

Kaip naudoti kreatiną? Vieną savaitę reikėtų vartoti didesnę dozę (pvz., 15-22g per dieną), padalinant į 4-5 porcijas per dieną. Vėliau reikia sumažinti per dieną suvartojamo kreatino dozes. Svarbiausia nepamiršti –  reikėtų  jį vartoti reguliariai. Yra duomenų, kad naudojant po 1-2g kreatino po sunkios ištvermės treniruotės su angliavandenių ir BCAA amino rūgščių gėrimu pasiekiamas greitesnis atsigavimo efektas. 

Kokių rezultatų galima tikėtis vartojant kreatiną?

Atlikti tyrimai parodė, kad kreatino papildų vartojimas gali suteikti tokius rezultatus:

  • Pagerinti treniruočių rezultatus;
  • Padėti greičiau atsigauti po itin intensyvių treniruočių;
  • Suteikti užtikrintą prevenciją traumoms;
  • Nesunkiai pakelti didelius treniruočių krūvius;
  • Padidinti pageidaujamą neriebalinę raumenų masę.

Kam naudingiausias kreatinas?

Kitas svarbus klausimas – kam kreatinas yra pats naudingiausias? Jo naudojimas labiausiai pagrįstas sprogstamosios jėgos sporto šakose.  Tai – metimo rungtys lengvojoje atletikoje, sunkumų kilnojimas, šuoliai į tolį, 100m bėgimas, kultūrizmas. Siekiant padidinti bendrąją raumenų masę bazinio parengimo periodu kreatinas naudojamas ir žaidybinėse sporto šakose – bokse, imtynėse ir kitose kovinėse sporto šakose.

- Advertisement -
spot_img