15.7 C
Kaunas
Šeštadienis, gegužės 18

Dantų protezai. Kaip juos prižiūrėti?

Ar jau skaitėte?

Susigrąžinti nepriekaištingą šypseną ir atstatyti kramtymo funkciją šiandien galima su dantų protezais. Iš pirmo žvilgsnio niekuo nuo nuosavų dantų nesiskiriantys protezai reikalauja atitinkamos priežiūros. Todėl, prieš juos užsisakant, reikia ne tik žinoti, kurią rūšį pasirinkti, bet ir susipažinti su pagrindinėmis dantų protezų priežiūros taisyklėmis.

- Reklama -

Dantų protezavimas – besikeičiančios tendencijos

Sparčiai vystantis ir tobulėjant odontologijos mokslui, keičiasi ir dantų protezų pasiūla bei protezavimo tendencijos. Seniau itin populiariais buvę išimami protezai, dabar yra dedami tik laikinam naudojimui. Juos keičia fiksuojami ant nuosavų dantų ar implantų protezai. Ir nors abi protezų rūšis (fiksuotus ar išimamus) galima naudoti tiek bedančiuose žandikauliuose, tiek fiksuojant prie likusių dantų ar implantų, vis dėlto, siekiant patogumo, protezavimo efektyvumo bei geresnės kramtymo, o tuo pačiu ir gyvenimo kokybės, odontologai pataria naudoti fiksuojamus protezus. Priklausomai nuo paciento dantų būklės, juos galima dėti ant likusios nuosavo danties dalies arba implantų. Pastarieji yra patogesni, tarnauja ilgą laiką. Be to, fiksuojami dantų implantai užkerta kelią žandikaulio kaulo nykimui (sustabdomas alveolinės ataugos irimas).

Odontologijos klinikos „Denta“ vadovas, Lietuvos Respublikos odontologų rūmų tarybos narys Petras Ralys teigia, jog šiuo metu dantų protezus galima gaminti iš įvairių kokybiškų medžiagų. Dantų protezavimas Kaune leidžia rinktis fiksuotus protezus iš metalo, cirkonio ir bemetalės keramikos. Platus medžiagų pasirinkimas leidžia patenkinti pacientų poreikius ne tik estetikos, kokybės, biologinio suderinamumo, bet ir finansinių galimybių prasme. Pasaulinio lygio odontologijos institutuose atliktų tyrimų gausa leidžia gydytojams odontologams numatyti, kokius protezus individualiu atveju geriausiai toleruos kiekvieno žmogaus organizmas. Kaip rodo praktika, racionalūs pacientai yra linkę investuoti daugiau ir labiau užsako protezus iš cirkonio ar kitų bemetalių porcelianų. Tokie dantų protezai puikiai atlieka savo funkciją, yra bio suderinami, kokybiški, patogūs, identiškos spalvos bei formos kaip ir nuosavi dantys.

Taip pat skaitykite:  Kuris pienas draugiškiausias aplinkai: karvės, migdolų, sojų ar avižų?

Atsakinga dantų protezų priežiūra

- Reklama -

Dantų protezavimas žmogui suteikia galimybę vėl laisvai kalbėti, šypsotis bei kokybiškai sukramtyti maistą. Tačiau ne mažiau svarbu žinoti, kaip tinkamai prižiūrėti savo naujus dantis. Nesvarbu, kad protezai nėra tikri dantys; kasdienei jų priežiūrai reikėtų skirti ne tik ne mažesnį, bet dar didesnį dėmesį. Juk investavus į protezavimo procedūrą tikimasi, kad dantų protezai tarnaus kuo ilgiau. Tai pasiekti nėra sudėtinga,- tereikia pasirinkti specialias dantų ir burnos higienos priemones ir kasdien 2 kartus dienoje teisingai valyti dantis ir gleivinę aplink juos ar implantus bei nuvalyti nuo bakterijų liežuvį, gomurį.

- Reklama -

Atkreiptinas dėmesys, kad itin gerai turi būti valomos ne tik gleivinės vietos prie nuosavų dantų, bet ir prie implantų, aplink juos, po tiltinių dantų protezų tarpinėmis dalimis. Tam tikslui pasiekti tikrai neužtenka vien dantų šepetėlio ir pastos, dėl to būtinai reikia naudoti tarpdantinius siūlus bei tarpdantinius šepetėlius.

Reikėtų žinoti, kad nuosavų dantų valymui kartais gali būti rekomenduojama dantų pasta su fluoru. Fluoras stiprina dantų emalį, neleidžia vystytis kariesui. Tačiau dantų pastos su fluoru nerekomenduotina naudoti, jeigu dantų protezai yra fiksuoti ant dantų implantų, nes kai kuriais atvejais fluoras gali skatinti tam tikrų implantų dalių oksidacines reakcijas. Dėl to visada reikia tartis su dantis protezuojančiu gydytoju.

Šypsenos estetiką garantuojantis dantų protezavimas Kaune, Vilniuje ar kituose miestuose pacientams ilgą laiką leidžia džiaugtis kokybiškais, funkcionaliais ir visiškai natūraliai atrodančiais dantimis. Visgi, po odontologo atlikto protezavimo, kasdien ir labai atsakingai rūpintis burnos higiena turi pats žmogus. Teisingai prižiūrimi protezai, atidžiai nuo apnašų ir bakterijų nuvalant visus dantų ir burnos gleivinės paviršius leidžia tikėtis ilgalaikio jų tarnavimo.

Taip pat skaitykite:  Savaitgalį Klaipėdos kelių policija vykdė reidus

Dantų protezavimas – procedūra, kurią bėgant metams reikia atnaujinti

Nereikia pamiršti 2 kartus metuose reguliariai apsilankyti pas gydytoją odontologą. Jis ne vien tik nustatys esamų burnoje nuosavų dantų, implantų stovį, bet ir pastebės, patars dėl dantų protezų būklės. Be to gydytojas odontologas tuo metu, jeigu bus reikalinga, atliks profesionalią burnos higieną (pašalins apnašas ar besiformuojančius dantų akmenis ant nuosavų dantų ir implantų), arba nusiųs ją atlikti pas burnos higienistą.

Pasaulinė odontologinė praktika ir gydytojų patirtis sako, kad išimamus dantų protezus reikėtų keisti maždaug kas 3 – 5 metus. Kadangi plokštelinių protezų dantys yra palyginti neatsparūs trinčiai ir pakankamai greitai dyla, to nepadarius pradeda per daug žemėti sąkandis, pacientas atrodo senesnis, negu yra. Tačiau svarbiausia yra tai, kad netenkama protezavimo metu numatytos geros ir teisingos kramtymo kokybės. Be to, dylant dirbtiniams dantims ir žemėjant sąkandžio aukščiui, gali iškrypti žandikaulio sąnarys, atsirasti skausmai.

Fiksuotus dantų vainikėlius ar tiltinius protezus rekomenduotina keisti kas 5-7 metus. Dalinai dėl tų pačių priežasčių, kaip ir išimamiems protezams. Nešiojant fiksuotus protezus pas odontologą periodiškai apsilankyti itin svarbu dėl pačių protezų būklės kontrolės, galimų antrinių kariesų po vainikėliais ir implantų būklės nustatymo priežasčių. Itin gera asmeninė ir profesionali burnos higiena bei protezų būklės kontrolė pas odontologą leidžia tikėtis ilgesnio dantų protezų nešiojimo termino. Tai galima patvirtinti daugeliu praktiniais odontologijos klinikos Kaune „Denta“ pacientų pavyzdžiais, kai fiksuoti dantų protezai tarnauja žymiai ilgiau, negu buvo numatyta protezavimo metu.

- Advertisement -
spot_img