15.1 C
Kaunas
Sekmadienis, gegužės 26

Lankytojams duris atveria Telšių ješiva

Ar jau skaitėte?

Telšių ješiva. Gedo Girdvainio nuotrauka.

Rugsėjo 23 d. (šeštadienį) nuo 9 valandos lankytojams atidaromas Žemaičių muziejaus „Alka“ padalinys Telšių ješiva (Iždinės g. 11, Telšiai). Tai – istorinėje žydų aukštojoje mokykloje įkurta nauja muziejinė erdvė, kurios vizija – saugoti ir aktualizuoti žydų kultūros paveldą. Atidarymo dieną, 12 valandą, visiems, įsigijusiems lankytojo bilietą, muziejus nemokamai dovanoja ekskursiją po Telšių ješivą.

- Reklama -

Esminiai šio naujo muziejinio objekto momentai: pastato ir eksponuojamų muziejinių vertybių unikalumas, dar ir šiandien pasaulyje gyvas Telšių ješivos studijų metodas bei rašyta ir teberašoma nesibaigianti žydų istorija, susijusi su Telšių apskrityje Holokaustą išgyvenusių žmonių prisiminimais.

Telšių ješiva. Gedo Girdvainio nuotrauka.

Telšių ješivos ekspozicija įrengta remiantis Žemaičių muziejaus „Alka“ muziejine vertybe – atminties knyga „Telšiai“ (išleista 1984 m. Izraelyje, sudarytojas Izaokas Alperovočius). 2022 m., įgyvendinus keletą metų trukusį projektą, ši knyga į dabarties kartas prakalbo lietuviškai: išleista žydų gyvenimo vingius atpasakojanti „Telšiai. Atminties knyga“. Leidinys ne vien savo puslapiuose, bet ir naujai įrengtoje muziejinėje erdvėje kiekvienam padės atrasti istorinius Telšių žydų gyvenimo fragmentus, skatinsiančius atsigręžti į miesto istoriją.

Restauruotas pastatas tapo svarbiu miesto kultūriniu ir reprezentaciniu centru. Telšių ješivoje vyksta Rabino Sholem Ber Sorotzkino ir jo mokinių Aterat Shlomo Ješivos – Telz Ješivos stovyklos, organizuojami akademiniai renginiai, konferencijos ir seminarai, menininkų kūrybos, leidinių bei parodų pristatymai ir koncertai, organizuojamos ekskursijos.

Dėl užsakomųjų ekskursijų kolektyvams, klasėms, šeimoms ir dėl salės nuomos renginiams kreiptis el.paštu telsiujesiva@muziejusalka.lt arba tel. +370 600 60 521, daugiau informacijos rasite Žemaičių muziejaus „Alka“ internetinėje svetainėje.

- Reklama -

Telšių ješivos darbo laikas:

- Reklama -
  • I – NEDIRBAME
  • II – V 9:00-18:00
  • VI – 9:00-17:00
  • VII – 10:00-15:00

Žemaičių muziejaus „Alka“ informacija

Taip pat skaitykite:  Psichologė pataria, kaip pasiruošti artėjantiems mokslo metams
- Advertisement -
spot_img