Klaipėdos miesto apylinkės teismas pakvies į „Naktį teisme“

0
74

klaipedos teismasPrisijungdamas prie uostamiesčio Šviesų festivalio, Klaipėdos miesto apylinkės teismas vasario 15 d. nuo 17 iki 21 val. miestiečiams bei miesto svečiams atvers duris ir pakvies į renginį „Naktis teisme“. Tai unikali proga išvysti kitokį teismą – jus pasitiks jaukiai skambanti muzika, garuojanti šilta arbata, gidai pakvies pasivaikščioti po teismą, o teisėsaugos atstovai papasakos apie savo darbą.

„Renginio tikslas – atverti teismo „užkulisius“, supažindinti su darbo „virtuve“ bei paprastai ir nuoširdžiai papasakoti apie čia verdantį gyvenimą. Turbūt dažnas apie teismo veiklą išgirsta iš kitų, dažniausiai – žiniasklaidos, todėl mes kviečiame ateiti ir pamatyti viską savo akimis – pabendrauti, pasmalsauti, susipažinti, sužinoti ką nors naujo. Tikiuosi, kad mums pavyks sugriauti mitus apie teismą, ir manau, kad tai pirmas, bet ne paskutinis toks renginys teisme“, – mintimis dalijosi Klaipėdos miesto apylinkės teismo pirmininkė Audronė Gaižutienė.

Ne vienas teismo posėdį įsivaizduojame kaip amerikiečių filme – didžiulėje salėje teisėjas kala plaktuku ir reikalauja tvarkos, o pakrašty sėdi grupė prisiekusiųjų, nuo kurių verdikto priklauso kaltinamųjų suole sėdinčio žmogaus ateitis. O kaip yra iš tiesų? Renginyje išvysite dvi posėdžių inscenizacijas – dėl vaiko išlaikymo priteisimo bei dėl smurto artimoje aplinkoje. Pamatysite, kaip vyksta posėdžiai, kokiu būdu pagalba suteikiama nukentėjusiam asmeniui, kaip, naudojant vaizdo konferencijos įrangą, galima apklausti bylos dalyvį nuotoliniu būdu bei kaip ginčai sprendžiami taikiai pasitelkus teisminę mediaciją (norintys stebėti teismo posėdžius, galite registruotis el. paštu zivile.radyte@teismas.lt).

Renginyje taip pat susipažinsite su teismų, prokuratūros atstovų, taip pat advokatų, antstolių darbo specifika ir smagiomis situacijomis iš darbo kasdienybės. Apie savo specialybę pasakos ir į klausimus atsakys Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Violeta Olcvikienė ir teisėjo padėjėja Rita Renkytė, Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros prokuroras Žilvinas Šiurna ir prokuroro padėjėjas Laurynas Pocevičius, advokatai Darius Kurpavičius ir Jonas Špelveris, antstoliai Aleksandras Selezniovas ir Santa Selezniovienė.

Smalsuoliai galės pasidairyti po slapčiausius teismo „užkulisius“. Ekskursijų metu bus galima patekti ten, kur kabo užrašas „Praėjimo nėra“ bei pamatyti teisėjo, jo padėjėjo, sekretorės kabinetus, teismo areštinę. Ekskursijos vyks kas pusvalandį, o esant dideliam žmonių srautui ir – dažniau.

Renginį užbaigs šaunaus, charizmatiško bei savo darbui atsidavusio dėstytojo, mokytojo Vaido Pamparo paskaita „Lietuva tarp praeities ir dabarties“, kurioje ne tik išgirsite apie teismų raidą ir nūdieną, bet ir galėsite padiskutuoti.

Detalesnę renginio programą rasite Klaipėdos miesto apylinkės teismo „Facebook“ paskyroje bei internetiniame tinklapyje.

Živilė Radytė
Klaipėdos miesto apylinkės teismo
atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Renginio programa:

17.00 Teismas atveria duris.

Galėsite pasivaišinti arbata, pamatyti nuotraukas iš teismo kolektyvo gyvenimo, pažiūrėti filmukus apie teismų ir kitų teisėsaugos institucijų darbą ir naujoves.

 17.15 Renginio atidarymas.

Sveikinimo žodį tars Klaipėdos miesto apylinkės teismo pirmininkė Audronė Gaižutienė ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

 17.25 Susipažinkime.

Teismo, prokuratūros atstovai, advokatai bei antstoliai papasakos apie savo specialybę ir darbo „virtuvę“.

 17.30 Startuoja ekskursijos.

Nuvesime į Teismo „užkulisius“, parodysime teisėjo, jo padėjėjo ir posėdžių sekretorės kabinetus, pamatysite Teismo areštinę. Ekskursijos bus vedamos kas 30 min.

 18.40 Posėdžio dėl vaiko išlaikymo inscenizacija.*

Supažindinsime su civilinės bylos nagrinėjimu teismo posėdyje, pademonstruosime, kaip teisminės mediacijos būdu surandamas taikus ginčo sprendimas.

 19.20 Posėdžio dėl smurto artimoje aplinkoje inscenizacija.*

Supažindinsime su baudžiamosios bylos nagrinėjimu teismo posėdyje, papasakosime apie galimybę lydėti nusikaltimo auką į posėdį, pademonstruosime liudytojo apklausą pasitelkus vaizdo konferencijos įrangą.

20.00 Lietuva tarp praeities ir dabarties.

Dėstytojo, mokytojo Vaido Pamparo paskaita apie tesimų raidą ir nūdieną.