1.5 C
Kaunas
Šeštadienis, balandžio 20

Stovykla Antalieptėje vaikystės įspūdžius praturtino atradimais apie energiją

Ar jau skaitėte?

Garsiojo XVIII a. Antalieptės basųjų karmelitų vienuolyno sienos praėjusią savaitę gaudė nuo jaunųjų energetikų šurmulio – jame apsistojo keturiasdešimt vaikų iš Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos, Anykščių A.Baranausko pagrindinės mokyklos, A.Vienuolio progimnazijos, Anykščių rajono Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro bei Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centro. Jau tradicine tapusią teminę stovyklą jiems organizavo elektrą iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaminanti bendrovė „Renerga“.

- Reklama -

„Stovyklos idėja tokia, kad vaikai suprastų, kaip ir iš kur atsiranda elektros energija, kaip ją galima sukurti patiems. Labai svarbu buvo tai, kad teorines žinias vaikai galėjo išbandyti praktiškai ir pamatyti, kaip tai veikia. Technologijų progresas energetikos srityje sparčiai žengia pirmyn, todėl tikimės, kad mokslo inovacijų kelias sudomins ir šiuos augančius vaikus. Tuomet užaugę jie galbūt taps naujais išradėjais ar net gal pasirinks įdomią energetiko profesiją“, – teigia stovyklą sumaniusios bendrovės „Renerga“ direktorius Mindaugas Juodis.

Galimybė stovyklauti ir susipažinti su bendraamžiais iš visos Lietuvos buvo labai svarbi patiems jauniesiems dalyviams, ypač atvykusiems iš dienos centrų ar sunkiau besiverčiančių šeimų. Pasak stovyklautojus lydėjusių mokytojų, džiugu buvo tai, kad vaikai, pasiskirstę mišriomis komandomis, nejautė jokios socialinės atskirties, greitai susidraugavo, viskuo dalinosi ir išvykdami apsikeitė adresais bei telefonų numeriais.

Stovykla truko penkias dienas. Moksleiviai ne tik išgirdo pasakojimų apie vėjo, saulės ir vandens energetiką, bet ir turėjo atlikti daug kūrybinių komandinių užduočių. Jie piešė komiksus, kūrė video medžiagą, dalyvavo miško terapijoje ir orientacinėse varžybose. Moksleiviams itin patiko užduotis įtrinti balionus į plaukus ir rūbus ir prilipusius prie kūno balionus nunešti tam tikrą atstumą.

Viena diena buvo skirta daug įspūdžių palikusiai ekskursijai po Antalieptės hidroelektrinę ir jos apylinkes. Tai pirmoji ir viena didžiausių visose Baltijos šalyse kalnų tipo elektrinių, veikianti jau beveik 60 metų. Vaikus nustebino tai, kad dalis Šventosios ties Antaliepte pasislepia po žeme ir bėga storais trimis vamzdžiais. Ši vieta puikiai tiko nusifotografuoti.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  Šiauliuose, ties Lenkų g., miškelyje, rastas suiręs 47-erių metų vyro kūnas

Mokleiviams taip pat buvo parodytas Energetikos muziejus, atidarytas vos prieš porą metų. Šviesos ir elektros energijos laiko juosta muziejaus stenduose telpa į kelis kvadratinius metrus ploto. Istorijos pradžia nukelia į II tūkst. pr. m. e., kai kinai naudojo anglį kaip energijos šaltinį. Pirmosios lempos gamintos iš kriauklių arba uolienų nuolaužų, užpildytos sausa žole ir gyvūnų riebalais. Pirma viešoji hidroelektrinė pasaulyje pastatyta 1882-aisiais.

- Reklama -

Tądien vaikams atsivėrė ir paslaptingas Antalieptės Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios rūsys. Trijų navų rūsys su dvylika kriptų, kuriose buvo laidojami vienuoliai ir vienuolyno fundatoriai, nepaliko abejingų.

„Vaikams labai patiko tiek užsiėmimai, tiek laisvalaikio programa, ypač žygis Šavašos upe, kurio metu teko keltis per tekantį upelį, kelis kilometrus eiti jo vaga per slidžius akmenis, atlaikyti laukinių bičių atakas, taip pat vakaras prie laužo. Daug entuziazmo sulaukė ne tik pažintinės bet ir kūrybinės veiklos, pavyzdžiui užduotys suvaidinti paskirtą vaidmenį. Neabejotinai didžiausią įspūdį paliko hidroelektrinė bei šalia jos milžiniškuose vamzdžiuose pasislepianti Šventosios upė. Vaikams įsiminė, kad šiuolaikinių technologijų dėka elektra yra išgaunama vis naujais būdais ir tam yra pritaikomi naujausi mokslo išradimai. Džiugino labai draugiška viso kolektyvo bendravimo atmosfera, užkrečiantis stovyklos vadovų entuziazmas ir vaikų įsitraukimas“, – pasakojo vaikus lydėjusios pedagogės.

Bendra nuotrauka Jaunųjų energetiku akademija.Pabaigoje visiems stovyklautojams, įveikusiems „Jaunųjų energetikų akademijos“ iššūkius, buvo įteikti pažymėjimai ir padėkos mokytojams.

Tokias stovyklas „Renerga“ organizuoja kasmet, siekdama suburti vaikus iš įvairių šeimų ir regionų bei padėti jiems plėsti ir gilinti žinias apie tai, kaip veikia atsinaujinantys energijos šaltiniai, kokia jų reikšmė ir svarba tausojant aplinką. Veiklos buvo sugalvotos taip, kad kartu sustiprintų ir įvairius mokinių įgūdžius: kritišką mąstymą, problemų sprendimą, gebėjimą dirbti komandoje, laiko planavimą, drąsiai reikšti mintis.

Taip pat skaitykite:  Daugiabučių renovacijos kokybę patvirtina termoviziniai tyrimai
- Advertisement -
spot_img