9.7 C
Kaunas
Ketvirtadienis, kovo 28

I. Serapinaitė atskleidė, kuri penkiakovės rungtis jai labiausiai patinka

Ar jau skaitėte?

rps20161118_114509Daugelis nusipelniusių ir Lietuvos vardą visame pasaulyje garsinančių sportininkų savo kelią į profesionalų sportą pradėjo dar mokykloje. Ne išimtis ir viena jauniausių šiuolaikinės penkiakovės atstovių Ieva Serapinaitė, varžybose pradėjusi dalyvauti būdama vos 14-kos metų. 2016-ieji metai sportininkei buvo ypač reikšmingi – ji debiutavo olimpinėse žaidynėse, kuriose dalyvavo kartu su olimpine čempione Laura Asadauskaite-Zadneprovskiene.

- Reklama -

Pasekė tėčio pėdomis

I. Serapinaitė atskleidžia, kad pažintį su sportu pradėjo vos išmokusi vaikščioti, o šiuolaikinė penkiakovė jos gyvenime atsirado po to, kai ji išbandė jėgas kitose sporto šakose.

„Sportuoti pradėjau būdama dar visai maža, kadangi nuo 2 metų tėvai mane vedė į plaukimo treniruotes. Būdama 9 metų perėjau į gimnastiką, tačiau tai buvo sportinė gimnastika, kur reikėjo daug raumenų, jėgos ir mane tai gąsdino, – atviravo I. Serapinaitė. – Mano tėtis nuo pat vaikystės lankė šiuolaikinę penkiakovę, todėl galiausiai pasekiau jo pėdomis ir tapau penkiakovininke.“

I. Serapinaitė net tris metus iš eilės pasaulio jaunių šiuolaikinės penkiakovės čempionatuose užėmė prizines vietas: 2012 ir 2013 metais – 1 vietą, 2014 metais – 2 vietą. O šiais metais jaunoji sportininkė pirmą kartą startavo olimpinėse žaidynėse.

- Reklama -

„Atranka į olimpines žaidynes truko tik metus, todėl net nespėjau susivokti, kas vyksta. Tie metai man buvo pirmieji suaugusiųjų varžybose, tad aš net nepastebėjau, kas viskas įvyko, kaip įvyko ir kodėl įvyko“, – juokėsi I. Serapinaitė, apie savo debiutą Rio olimpinėse žaidynėse pasakodama „Lietuvos mokyklų žaidynių“ žiūrovams.

- Reklama -

Su maratono bėgikėmis nesivaržytų

Šiuolaikinę penkiakovę sudaro penkios rungtys – fechtavimas, plaukimas, jojimas bei kombinuota šaudymo ir bėgimo rungtis.

„Mano mėgstamiausia rungtis turbūt yra fechtavimas, nes tai vienintelė penkiakovės rungtis, kuomet tiesiogiai susiduri su savo priešininku. Plaukime tiesiog parodai savo fizinį pajėgumą, ištvermę, greitį. O fechtavime vyksta kova, kurią įdomu tiek stebėti, tiek pačiai dalyvauti“, – sakė olimpietė.

Taip pat skaitykite:  Keičiasi rinkliava už gyvūnų augintinių pasus

Nors daugelis penkiakovininkų kaip nemėgstamiausią sporto šaką išskiria būtent jojimą, I. Serapinaitė sakė, kad jai kur kas sudėtingesnė rungtis – bėgimas.

„Su žirgais sutariu gerai, nors, žinoma, būna žirgų su charakteriu, tačiau niekada nesakau, kad tai žirgo kaltė. Iš tikrųjų yra ir mūsų klaidų, jei netinkamu momentu juos paraginame“, – teigė I. Serapinaitė.

Prisimindama mokyklos laikus I. Serapinaitė pasakoja, kad sportas jai padėjo surimtėti ir tapti rūpestinga, atsakinga. Kūno kultūros pamokose jai geriausiai sekėsi kvadratas.

Daugiau apie populiariausią moksleivių sporto šaką – kvadratą ir olimpietę I. Serapinaitę sužinosite jau šį šeštadienį 9:30 val. „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje per TV6 kanalą.

„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų.

Žaidynes globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir LTOK.

Sporto.info

- Advertisement -
spot_img