Populiarinant profesinį mokymą – specialistų konsultacijos

0
111

Šiandien darbdaviai tvirtina, kad Lietuvos darbo rinkoje trūksta beveik visų sričių amatą turinčių ir praktines žinias pritaikyti galinčių kvalifikuotų darbuotojų. Siekiant populiarinti profesinį rengimą, 10-tyje Lietuvos miestų jaunimui ir plačiajai visuomenei pristatomos profesinio mokymo galimybės.

Galimybė pažinti profesiją

Marijampolėje vykusiame renginyje „Profesinis mokymas – tavo ateities karjera“ profesinių rengimo centrų ir mokyklų atstovai pristatė įdomiausias profesijas, kurias galima įgyti jų atstovaujamose mokyklose. Renginio dalyviai taip pat galėjo apsilankyti Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos Infomobilyje ir susipažinti su juos dominančiomis profesijomis.

Svarstantiems, kokį profesinį kelią pasirinkti, ar norintiems atnaujinti profesijos žinias, darbuotojų atrankos agentūros „ManPower“ vadovė Božena Petukonė-Šabanienė pristatė profesinį išsilavinimą įgijusių žmonių darbo užmokesčio ir karjeros galimybes. Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos Prezidiumo narys, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius Vytautas Petkūnas susirinkusiems pasakojo apie profesinio mokymo galimybes bei dabartinius rinkos poreikius.

Renginio, kurio vienas iš tikslų – pakeisti visuomenėje įsigalėjusį skeptišką požiūrį į profesinį mokymą, dalyviai susirinkusiems taip pat aiškino, jog profesinis mokymas yra galimybė suvokti, ar pasirinkta sritis yra pati tinkamiausia, bei galimybė praktiškai išbandyti savo sugebėjimus.

Darbdaviai ieško sprendimų

Anot darbuotojų atrankos agentūros „ManPower“ vadovės Boženos Petukonės-Šabanienės,  kasdien vykdydami darbuotojų atrankas specialistai pastebi, jog verslininkai, siekdami surasti reikalingų darbuotojų, bando įvairius sprendimus.

„Pirmiausia, siekiama įtraukti kuo daugiau jaunų kandidatų, sudaromos galimybės atlikti mokomąją praktiką, sudaromos galimybės derinto mokymąsi su darbu.  Antras metodas yra mokymai darbo vietoje, investavimas siekiant suteikti galimybę kaupti įgūdžius  norintiems dirbti vieną ar kitą darbą“,– pasakoja B.Petukonė-Šabanienė.

Jos teigimu,  kiek drastiškesnis problemos sprendimo būdas yra darbo vietų automatizavimas ir robotizacija. Tokie sprendimai pareikalaus iš darbuotojų specialių žinių ir specialaus pasirengimo Visos šios darbdavių pastangos rodo, kad planuojama investuoti į darbuotojų mokymą – tiek pačioje įmonėje, tiek pritaikant mokymo programas profesinio rengimo centruose bei jas finansuojant.

Renginiai – po visą Lietuvą

Renginyje su susirinkusiais diskutavo ir patarimais bei įžvalgomis dalijosi Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos nariai, nacionalinių ir savivaldos institucijų bei verslo įmonių atstovai, darbo rinkos ekspertai, profesinio mokymo įstaigų atstovai, karjeros ir profesinio orientavimo specialistai. Daugiausia buvo kalbama apie darbdavių lūkesčius, sparčias karjeros galimybes, profesinio mokymo privalumus ir inovacijas. Be to, renginio dalyviai savo žinias ir jėgas išbandė atsakinėdami į viktorinos klausimus bei riedžių ir elektrinių paspirtukų slalomo, virtualios realybės trasose.

Panašūs renginiai šią vasarą vyks visoje Lietuvoje (Jurbarke, Telšiuose, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Kaune, Utenoje ir Ukmergėje). 10-tyje skirtingų miestų į aikštes bus kviečiami moksleiviai, jų tėvai ir kiti profesiniu mokymu besidomintys žmonės. Šių renginių organizatoriai taip siekia didinti profesinio mokymosi populiarumą bei pakeisti visuomenėje įsigalėjusius stereotipus apie profesinį mokymą.

 

Projektą inicijuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Projektas „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Daugiau nuotraukų >>