Penki merai prašo Vyriausybės dėmesio keliui Kaunas-Alytus

0
105

keliasAlytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, Birštono merė Nijolė Dirginčienė, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas pasirašė kreipimąsi į LR Ministrą pirmininką Algirdą Butkevičių, prašydami skubos tvarka įtraukti kelio Nr.130 rekonstravimo projektą į valstybei svarbių susisiekimo infrastruktūros objektų sąrašą.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas šiandien taip pat sprendė aktualias transporto problemas. Kolegos paprašytas, V. Makūnas pažadėjo, kad autobusų maršrutas Kaunas – Piliuona bus pratęstas iki Pakuonio, nes tai aktualu ir šios Prienų rajono gyvenvietės žmonėms.

Susitikime daugiausia buvo kalbėta apie valstybinės reikšmės kelio Nr. 130 Kaunas-Prienai-Alytus rekonstrukciją.

Šiuo keliu kasdien vyksta intensyvus eismas. Ypač sudėtinga situacija atkarpoje tarp Garliavos ir Prienų žiedinės sankryžos. Vingiuotas ir siauras kelias kerta Ilgakiemį, Išlaužą, kitas gyvenvietes, jame nuolat susidaro spūstys, įvyksta daug avarijų. Nors beveik visoje atkarpoje greitis ribojimas iki 70 km. per valandą, tačiau dėl spūsčių transportas juda gerokai lėčiau.

Kelionę iš Kauno į Prienus ir Birštoną apsunkina ir tilto per Jiesią statybos. Jį bendrovė „Latvijas tilti“ žada užbaigti jau šiemet.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu įmonė „Kelprojektas“ yra parengusi kelio rekonstrukcijos specialųjį planą. Kauno rajono savivaldybės teritorijoje numatyta rekonstruoti 8,1 km kelio. Tačiau kol kas ne visai aiškios šio projekto finansavimo galimybės.

Iki 2016 m. pabaigos planuojama atnaujinti paviršinę kelio dangą iki Išlaužo, projektuojami kiti darbai. Vis dėlto transporto jungčių tarp Kauno ir Dzūkijos problemos lieka itin opios.