9.7 C
Kaunas
Ketvirtadienis, kovo 28

Hamletiškas klausimas – steigti ar pirkti?

Ar jau skaitėte?

- Reklama -

Šiuolaikiniame verslo pasaulyje greitis yra neatskiriama sėkmės dedamoji. Išvengti bereikalingos gaišaties svarbu pradedant verslo projektą, kuriam vykdyti būtina turėti įmonę. Visus greičio, kainos ir patogumo aspektus būtina įvertinti prieš atsakant į sėkmingo verslo startui itin aktualų klausimą – steigti naują įmonę ar pirkti jau įsteigtą?

Daugiau nei dešimtmetį verslo klientus konsultuojančios įmonės įmonių steigimą kuruojančio specialisto Tomo Maciukevičiaus nuomone, optimalus pasirinkimas yra pirkti jau įsteigtą įmonę. Pabrėžtina, kad įsteigtos įmonės pirkimo atveju jau būna suformuotas įstatinis kapitalas, todėl nereikia naudoti savo lėšų. Toks pasirinkimas sutaupo nemažai laiko, nes nereikia nei banko pažymos dėl suformuoto kapitalo, nei įmonės buveinės patalpų savininko sutikimo suteikti registracijos adresą.

Sprendimas steigti naują įmonę gali pasirodyti nepatrauklus dėl teisės aktų reikalaujamų lėšų įmonės minimaliam įstatiniam kapitalui. Visas steigimo procesas gali užtrukti iki 10 darbo dienų, nes jo metu reikia ne tik rezervuoti įmonės pavadinimą ir parengti steigimo dokumentus, bet ir šiuos dokumentus patvirtinti notarų biure bei įregistruoti Juridinių asmenų registre. Be to, naujos įmonės steigimas susijęs su kaupiamosios ir atsiskaitomosios sąskaitų banke atidarymu ir kitais organizaciniais rūpesčiais.

Įmonės pirkimas yra geriausias variantas tiems, kas savo bendrovės veiklą nori pradėti kuo įmanomai greičiau – dėl visų įmonės pirkimo procedūrų galima susitarti vos per vieną susitikimą. Toks variantas ypač patogus verslą Lietuvoje norintiems pradėti užsieniečiams, nes jiems naujos įmonės steigimo procedūros užtrunka dar ilgiau nei Lietuvos Respublikos piliečiams.

- Reklama -

Anksčiau įmonės pirkimo procesas nereikalavo notaro dalyvavimo, todėl įmonę galima buvo įsigyti vos ne per 1 valandą, dabar notarinio patvirtinimo tenka palaukti 1–2 dienas. Notaro dalyvavimas nėra reikalingas parduodant iki 25 % įmonės akcijų, todėl kartais bandoma gudrauti – sudaryti keturias atskiras akcijų pirkimo sutartis ir taip išvengti notarinio tvirtinimo. Ši praktika vertintina neigiamai, nes toks sandoris turi didelę riziką būti pripažintas negaliojančiu.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  Rudenį pasodinę svogūnines gėles, jų žiedais džiaugsimės ankstyvą pavasarį

Yra atvejų, kai, priklausomai nuo planuojamo verslo specifikos, svarbu turėti keleto metų senumo įmonę (įprastai jos pirkimo kaina yra kiek didesnė). Suprantama, kad neseniai įsteigta įmonė gali kelti mažiau pasitikėjimo potencialiems klientams ir verslo partneriams, ypač užsieniečiams. Kartais įmonės parduodamos itin pigiai, tačiau už tokių pasiūlymų gali slypėti bendrovės su neigiamu balansu, prasta kredito istorija, neišimtomis veiklai reikalingomis licencijomis ir panašios problemos. Yra įmonių kurios gali pasiūlyti be skolų, nerizikingas, natūraliai veiklą baigusias įmones, kurias įsigijus papildomai suteikiama 50 eurų buhalterinėms paslaugoms.

- Advertisement -
spot_img