4.8 C
Kaunas
Penktadienis, balandžio 19

Angliškų būstų statytojai užsimojo grąžinti į Lietuvą emigrantus

Ar jau skaitėte?

rps20161115_092340Nepaisant stabilaus Lietuvos ekonomikos augimo, šalies gyventojai ir toliau muša emigracijos rekordus. Vien 2015 m. mūsų valstybė neteko 32,7 tūkstančių gyventojų, o šių metų pirmąjį pusmetį emigravo dar 23 tūkstančiai žmonių, t.y. 6,5 procentais daugiau nei pernai. Politikams nerandant recepto, kaip stabdyti gyventojų „nutekėjimą” bei grąžinti į Lietuvą išeivius, iniciatyvų imasi verslininkai. Sostinės nekilnojamojo turto vystytojai paskelbė kuriantys pirmąjį Lietuvoje angliškosios koncepcijos („English townhouse“) būstų kvartalą, kuriuo tikisi patraukti ne tik Vilniaus naujakurių, bet ir Lietuvos emigrantų Jungtinėje Karalystėje dėmesį.

- Reklama -

„Akivaizdu, kad pagrindinė emigracijos priežastis – aukštesnių gyvenimo kokybės standartų siekiai. Projektu „Naujoji Anglija“ siekiame, kad vidutines pajamas gaunantys gyventojai galėtų susikurti daugelio pamėgtą angliškų standartų gyvenamąją aplinką neišvykdami iš Lietuvos“, – teigia projekto „Naujoji Anglija“ vystytojų atstovė Ilma Stasiulytė. Pašnekovė priduria, jog gyvenimas laimingiausiu Europos miestu paskelbtame Vilniuje turi daugiau privalumų nei bet kuriame Anglijos didmiestyje.

Tarp sostinės Pilaitės mikrorajono ir vakarų aplinkkelio statomas dviaukščių butų kvartalas pasižymės išskirtinai angliškojo tipo eksterjeru ir to paties stiliaus privačių bei viešųjų zonų išdėstymu. Pamiškėje šalia ežero kuriamame kvartale kiekvieną būstą sudarys trys kambariai, atskiras įėjimas, privati terasa su nedideliu nuosavu kiemeliu ir vieta automobiliui. Projekto vystytojų teigimu, angliško tipo kvartalo butų išplanavimas naujakuriams užtikrina visus privataus namo privalumus.

Ilmos Stasiulytės teigimu, nemažai daliai žmonių, siejančių savo gyvenimą su Lietuva, nuosavo namo ar net kotedžo sostinėje idėja iki šiol atrodė per brangi. Iš dalies tai yra požymis, kad Lietuvos vidurinioji klasė nėra pakankamai stipri ir gausi. Kita vertus, vietos nekilnojamojo turto pasiūloje iki šiol trūkę lankstumo: „Naujoji Anglija“ užpildo laisvą nišą, nes konkuruoja vidutinės klasės būsto kainų segmente, nors yra iš esmės kitokio pobūdžio alternatyva miesto daugiabučiams“.

Taip pat skaitykite:  Dėl prastos dantų būklės vis daugiau Lietuvos jaunimo netenka dantų

Projekto „Naujoji Anglija“ vystytojai neslepia jau šiandien sulaukiantys susidomėjimo iš užsienio lietuvių. Tiesa, daugelis jų būsto įsigijimą sieja ne su artimiausiais grįžimo į Lietuvą planais, o su ilgojo laikotarpio lūkesčiais. Susidomėjimą Lietuvos nekilnojamuoju turtu kaip investicija ypač sustiprino vasarą įvykęs Brexit referendumas, dėl kurio susvyravo vietos valiutos vertė bei atsirado nežinomybė dėl tolesnio ES piliečių statuso Jungtinėje Karalystėje. Šiame kontekste, kaip teigia pašnekovai, Lietuvos išeivių pasirinkimas investuoti į nekilnojamąjį turtą sparčiausiai Baltijos regione augančiame Vilniaus mieste laikytinas ne tik pilietišku, bet ir saugiu sprendimu.

- Reklama -

Statybu.info

- Advertisement -
spot_img