12.7 C
Kaunas
Penktadienis, kovo 29

Žymūs vyrai džiaugiasi išdrįsę prašyti pagalbos

Ar jau skaitėte?

Rugsėjo 3-ąją Alytuje vykusiame renginyje „Prašyti pagalbos – ne gėda!“ tėvai kartu su savo atžalomis prasmingai praleido laiką – kartu su žinomais pramogų pasaulio veikėjais Tomu Auguliu ir Andriumi Bialobžeskiu diskutavo apie šeimoms kylančius iššūkius, taip pat klausė Irenos Starošaitės dainų, o mažieji šventės dalyviai žiūrėjo teatralizuotą vaidinimą.

- Reklama -

Gatvėse – socialinis eksperimentas

Visos šeimos anksčiau ar vėliau susiduria su įvairiomis problemomis. Kai kurių pati šeima tiesiog neturi galimybės išspręsti, tuomet tikrai verta ieškoti pagalbos. Renginys „Prašyti pagalbos – ne gėda!“, skirtas paskatinti šeimas ieškoti sprendimų, Alytuje prasidėjo socialiniu eksperimentu. Jonavos gatvėmis renginio dieną vaikščiojo kelios eksperimento grupės, kurios aiškinosi, kokia aplinkinių reakcija į brutalų elgesį su vaiku ar moterimis viešoje vietoje.

Per renginį šio eksperimento rezultatai buvo pristatyti visiems renginio dalyviams, taip siekiant atkreipti dėmesį, kad dar ne visada tinkamai reaguojame į smurtą, ne visada suskumbame padėti tiems, kuriems tos pagalbos tikrai reikia.

Turėti problemų nėra gėda

- Reklama -

Apie tai šeimoms kylančius iššūkius ir galimybes jas išspręsti renginio vedėjas Rolandas Vilkončius kalbėjosi su dainininku Tomu Auguliu ir aktoriumi Andriumi Bialobžeskiu. Prašyti pagalbos nėra gėda – kalbėjo renginio svečiai, pripažinę, kad ir jų šeimose ne visada viskas ėjosi kaip per sviestą. Jie abu atvirai prisipažino, kad praeityje yra tekę išgyventi sudėtingų periodų, kai jiems tikrai reikėjo pagalbos. Šiandien jie džiaugiasi anuomet išdrįsę jos paprašyti.

- Reklama -

„Man buvo ne gėda prašyti pagalbos,“ – pasakodamas savo skaudžias asmenines patirtis, prisipažino žinomas Lietuvos aktorius Andrius Bialobžeskis, už savo aktorinį meistriškumą pelnęs Auksinio scenos kryžiaus ir „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus. Pasak jo, ne gėda pagalbos būtų prašyti ir vėl, jei tik to prireiktų.

Taip pat skaitykite:  Kaunatave atvira liepsna dega ferma

Renginyje dalyvavęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis pabrėžė, kad žinia apie kompleksines paslaugas šeimai turi pasiekti kiekvienus namus. „Tokių paslaugų teikimas svarbus ir dabar, ir prevenciškai, užbėgant už akių galimiems šeimų sunkumams. Ypač džiaugiuosi, kad į projektą įtraukiamos nevyriausybinės organizacijos ir bendruomenės, dėl ko kompleksinių paslaugų teikimas tampa lankstesnis ir arčiau žmonių. Stipri šeima – stiprios ir brandžios visuomenės sąlyga“, – sakė jis.

Sekmadienį vykusiame renginyje ką veikti turėjo ne tik suaugusieji. Vaikams buvo surengtas teatralizuotas vaidinimas „Mušeikos istorija“, kuri skatino susimąstyti apie galimus problemų sprendimo būdus. Taip pat buvo pristatyta neįprasta aprangos kolekcija, kuria buvo siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad mes pernelyg dažnai linkę spręsti apie žmogų – laimingas jis ar ne, pasitikintis ar išsigandęs, visuomenės centre ar užribyje – pagal jo drabužį, nors kartais išorinis blizgesys gali slėpti dideles problemas.

Konsultavo specialistai

Renginyje buvo pristatomos Alytaus šeimoms teikiamos kompleksinės paslaugos – psichosocialinė pagalba, pozityvios tėvystės mokymai, mediacijos paslaugos, šeimos įgūdžių ugdymas, sociokultūrinės paslaugos. Šventės metu visus besidominčius galimomis paslaugomis konsultavo Raudonojo kryžiaus Alytaus skyriaus, Alytaus pedagoginės psichologinės tarnybos, Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro, Alytaus bendruomeninių šeimos namų, Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos specialistai.

Renginio svečiams buvo dalijamos dovanos – kiekvienas apsilankęs gavo nuo šilumos spalvą keičiantį puodelį bei stilingą projekto apyrankę su informaciniais kontaktais.

Svarbi žinia, kad nuo šiol apie kompleksines paslaugas kiekvienai šeimai taip pat galima bus sužinoti, paskambinus tel. 8 315 55111.

Paslaugos bus prieinamos visiems

Renginių ciklas „Prašyti pagalbos – ne gėda!“ per rugsėjį aplankys net 10 Lietuvos miestų. Tiek Alytuje, tiek kituose miestuose šie renginiai skirti patraukliai pristatyti nemokamas kompleksines paslaugas kiekvienai šeimai, kurias įvairiausių sričių specialistai teikia šeimoms. Alytuje Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotas projektas šeimoms sėkmingai įgyvendinamas.

Taip pat skaitykite:  Kyšis Marijampolės  pareigūnams loterijos bilietas

Iki šiol įvairiapusės paslaugos šeimoms dažnai būdavo neprieinamos ar sunkiai prieinamos dėl didelio atstumo iki paslaugų teikimo vietų ar specialistų bei pačių paslaugų trūkumo. Dabar siekiama per projektines veiklas sudaryti sąlygas šeimai gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, užtikrinant paslaugų prieinamumą kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos ir siekiant įgalinti šeimą įveikti iškilusius sunkumus ir krizes bei padėti derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti socialiniame tinkle Facebook, užsukus į paskyrą „Prašyti pagalbos – ne gėda“.

Renginį inicijuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, jis įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

- Advertisement -
spot_img