9.7 C
Kaunas
Ketvirtadienis, kovo 28

VMI teisme laimėjo prieš sukčiaujantį valstybės skolininką iš Kauno

Ar jau skaitėte?

teismas3Lietuvos apeliacinis teismas patenkino VMI ieškinį – valstybei skolingos įmonės vadovas turės sumokėti daugiau nei 120 tūkst.

- Reklama -

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, kad Lietuvos apeliacinis teismas patenkino VMI ieškinį dėl statybų įmonės vadovo, kuris vengė atsiskaityti su valstybės biudžetu ir pasisavino įmonės lėšas. Teismas pripažino, jog Kaune registruotos įmonės vadovas sudarė fiktyvią paskolos sutartį, kad pridengtų jam išmokėtą avansą, todėl verslininkas teismo sprendimu privalės sumokėti daugiau nei 120 tūkst. ?, palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas.

VMI primena, kad 2014 m. pradėjo itin griežtai kontroliuoti valstybei skolingas įmones, kurios piktybiškai vėluoja vykdyti savo mokestines prievoles. Mokesčių administratorius patikrinimų metu vertina tokių įmonių atsiskaitymų eiliškumą, sudarytus sandorius, ar nemokėdamos mokesčių įmonės nepažeidė VMI, o kartu ir valstybės, kaip kreditoriaus, teisių.

„VMI įmonę patikrino dėl susidariusios skolos valstybės biudžetui ir nustatė, kad jos vadovui iš kasos neva suteikta per 120 tūkst. ? paskola yra apsimestinis sandoris, kuriuo bandyta apgauti mokesčių administratorių bei išsisukti nuo atsakomybės. Tokiais atvejais VMI, kaip įmonės kreditorius, teisminiu keliu ginčija sandorį, dėl kurio dar labiau sumažėja įmonės galimybės grąžinti skolą valstybei”, – teigia VMI prie FM Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova, pažymėdama, jog VMI laikosi griežtos pozicijos sukčiaujančių skolininkų atžvilgiu, kurie įvairiais būdais vengia grąžinti skolas.

Tiek pirmos, tiek antros instancijos teismas pripažino, kad VMI ginčijama paskolos sutartis faktiškai nesudaryta, nes VMI reikalaujama priteisti pinigų suma sutarties sudarymo metu realiai neperduota bendrovės vadovui. Taip pat Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, jog paskolos sutartis akivaizdžiai patvirtina, kad sandoris sudarytas siekiant pridengti vadovui išmokėtą avansą, kurio įmonei jis negrąžino ir avanso panaudojimo įmonės reikmėms negalėjo pagrįsti jokiais dokumentais.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  Gyventojai jau gali pasitikrinti savo NT mokestį

Pažymėtina, kad didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius sumoka laiku. Nepareigingi mokesčių mokėtojai valstybei skolingi 354,8 mln. ?, už šiuo pinigus būtų galima pastatyti apie 90 naujų vaikų darželių visoje Lietuvoje. Didžioji skolos dalis (70 proc.) tenka įmonėms. Daugiausiai įmonės skolingos PVM – 50 proc., Pelno mokesčio – 17 proc., GPM – 7 proc. Labiausiai prasiskolinę yra didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto bei transporto ir saugojimo sektoriai.

- Reklama -

2014 – 2015 m. VMI pateikė 39 ieškinius dėl sandorių, pažeidžiančių VMI, kaip kreditoriaus, interesus (sandorių nuginčijimo, žalos atlyginimo). Siekiant apsaugoti valstybės interesus ir eliminuoti iš rinkos nemokias įmones, VMI 2014 – 2015 m. inicijavo 676 bankroto bylas, kuriose bendra skolininkų mokestinės nepriemokos suma yra apie 54 mln. ?. Taip pat VMI 2014 – 2015 m. teismams pateikė 202 prašymus taikyti administracines poveikio priemones dėl nesavalaikio bankroto bylos inicijavimo bei dėl atsiskaitymų grynaisiais ir negrynaisiais pinigais eiliškumo pažeidimų.

Iš viso 2014 – 2015 m. mokesčių administratorius iš skolininkų išieškojo 419 mln. nesumokėtų mokesčių.

VMI primena, kad pranešti apie mokestinius pažeidimus galima VMI pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk”, užėjus į apskrities Mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

Gintarė Dočkienė
Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

- Advertisement -
spot_img