11.1 C
Kaunas
Penktadienis, kovo 29

Verslininkai kviečiami mokyti ateities darbuotojus

Ar jau skaitėte?

mokymaiVisuomeninio projekto Mokytojų mokykla (mokytojumokykla.lt) iniciatoriaus Luko Benevičiaus teigimu, Lietuvos mokyklose vaikus ugdantiems mokytojams įprastų profesinio tobulinimo centrų nebeužtenka, reikia visiškai kitokių, inovatyvių mokytojų mokymo metodų.

- Reklama -

„Mokytojams lygiai taip pat kaip ir vaikams reikia tobulinti praktinius įgūdžius. Prieš du metus subūrėme bendraminčių komandą ir, pritaikę gerąją užsienio valstybių praktiką, Lietuvoje įkūrėme Mokytojų mokyklą. Svarbiausia jos idėja – kviesti įvairių profesijų žmones dalyvauti keliant pedagogų profesinio pasirengimo lygį“, – sako L. Benevičius.

Šiuo metu Mokytojų mokykla yra pasiūliusi verslo ir mokyklų partnerystės modelį, kurio tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp skirtingų organizacijų, kurti pridėtinę vertę viena kitai, o kartu – ugdyti mokytojų ir vaikų verslumą, platų supratimą apie įvairias profesijas.

„Pasiūlėme mokytojų kolektyvams bendrauti su verslo organizacijomis. Verslas turi rinkodaros, vadybos, viešųjų ryšių, personalo valdymo, pardavimų, finansų valdymo ir daug kitų kompetencijų, kurios gali būti pritaikytos tiek mokant vaikus, tiek mokyklų bendruomenių kasdienybėje“, – sako Mokytojų mokyklos vienas įkūrėjų.

Sėkminga pradžia

- Reklama -

Mokyklų ir verslo partnerystės programa veikia taip – tarpusavio partnerystei yra parenkama mokykla ir netoliese įsikūrusi įmonė. Kūrybinei sesijai pakviečiami abiejų organizacijų kolektyvai. Sesijos metu ieškoma galimų bendradarbiavimo scenarijų. Jei pavyksta jų rasti, prasideda nuolatinis bendravimas.

- Reklama -

Naudojantis iš Danijos į Lietuvą parsivežta bendradarbiavimui ir strateginiams pokalbiams skirta „Dalyvaujančiosios lyderystės“ (angl. Art of hosting) metodologija, šiuo metu jau suformuotos ir veikia dvi verslo ir mokyklų partnerystės – abi iš Kauno apskrities.

„Kauno Rokų gimnazija ir Kauno Išlaužo pagrindinė mokykla pradėjo bendradarbiauti su tarptautinės duomenų valdymo bendrovės „Callcredit Information Group“ IT Kauno padalinio kolektyvu, o Kaišiadorių „Paparčių“ pagrindinė mokykla – su statybines medžiagas gaminančia ir jomis prekiaujančia įmone „Tegra State“, – sėkmingais atvejais džiaugiasi – L. Benevičius.

Taip pat skaitykite:  Interjero dizainerė pataria, kaip praplėsti namų erdvę

Abipusiai naudinga patirtis

Anot Mokytojų mokyklos projekte dalyvaujančios įmonės „Callcredit Information Group“ Kauno IT padalinio vadovo Dainiaus Aksinavičiaus, Mokytojų mokyklos pasiūlyta partnerystės programa yra visiškai naujas laiptelis verslo ir mokyklų bendradarbiavime.

„Mokyklų bendruomenės kasdien susiduria su iššūkiais, kuriuos spręsti mokytojams trūksta įvairių įgūdžių. „Callcredit Information Group“ specialistai kartu su mokyklų bendruomenių atstovais ieško, kuo galėtų būti naudingi vieni kitiems“, – sako jis.

Anot įmonės vadovo, programuotojai jau pasiūlė informatikos pamokose įtraukti robotikos elementų. Fizikos, chemijos ir darbų mokytojai kartu su savo klasėmis darys išmanųjį Lego namą, meteorologinę stotelę. „Callcredit Information Group“ biure vaikams bei mokytojams vyks įvairūs praktinių įgūdžių mokymai.

Be to, įmonės specialistai patars, kaip administruoti mokyklos Facebook profilį bei internetinę svetainę, pamokys paieškos optimizacijos – kaip padaryti, kad paieškoje įvedus mokyklos pavadinimą, pirmasis rodomas įrašas būtų mokyklos internetinė svetainė.

„Turime daug ką papasakoti ir daug kuo pasidalinti. Esame tarptautinė kompanija. Mūsų biure reguliariai lankydamiesi informatikos mokytojai sužinos ką veikia informacinių technologijų specialistai, ką svarbu mokėti ir žinoti programuotojui. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie jaunų ateities talentų ugdymo“, – sako D. Aksinavičius.

Mokinių idėjos gali tapti pelningomis

Kitas sėkmingas Mokytojų mokyklos pagalba vykstantis tarpusavio bendradarbiavimo pavyzdys, Kaišiadorių raj. Paparčių pagrindinės mokyklos bendruomenės partnerystė su įmone „Tegra State“.

„Su įmone „Tegra State“ kryptingai bendradarbiaujame nuo šių metų birželio. Kartu kuriame integruoto verslumo ugdymo projektą „Verslo vaikai“ – realų verslo startuolį. Kas dvi savaites skirtingos „Tegra“ komandos mokykloje arba įmonėje susitinka su mokiniais ir aiškinasi pamatinius dalykus apie verslą. Mokymasis ir darbas vyksta komandose per praktiką ir patirtį“, – pasakoja mokyklos direktorė Akvilė Grigienė.

Taip pat skaitykite:  Finansų ministras: „Mūsų šaliai naudinga suvienodinti finansinius laikrodžius“

Anot Paparčių pagrindinės mokyklos vadovės, dirbdami komandose su verslo atstovais mokytojai patobulina savo kompetencijas, atranda naujų mokymosi šaltinių, netradicinių mokymo priemonių, metodų, drąsiai keičia pamokos struktūrą, dalinasi gerąja patirtimi vieni su kitais.

„Mokiniai vienos kūrybinės išvykos metu sugalvojo įmonės produktui patobulinimą – specialią etiketę. Tikimės, kad ši mokinių sugalvota inovacija pagerins produkto pardavimus. Kita vaikų idėja – grindų šepečio kotas su paminkštinimu. Vaikai ir jaunuoliai gali būti puikūs verslo partneriai, jie mato tai, ko nemato suaugusiųjų akys, jie svajoja taip, kaip suaugę jau būna pamiršę svajoti“, – sako direktorė.

Anot mokyklos vadovės, jos vadovaujamoje mokykloje mokosi vaikų iš globos namų, du trečdaliai moksleivių gauna socialinę paramą. Daugumai jų trūksta motyvacijos mokytis ir veikti, todėl darbui su vaikais ieškoma įvairiausių ugdymo metodų – netradicinių erdvių užsiėmimams, įdomių žmonių. Dalyvaudami verslo startuolyje vaikai įgys praktinių gebėjimų, kurie tikrai pravers jiems pabaigus mokyklą.

Laikui imlus malonumas

„Lietuvoje dar tik atsiranda teigiamų verslo ir mokyklų partnerystės pavyzdžių. Danijoje yra tinklas „Steam Network“ (angl. science, technology, engineering, and mathematics) – čia konkrečius savo darbus pristato įmonių ir mokyklų kolektyvai. Panašiai yra ir Vokietijoje. Tai šalys, kurios vertina praktinį žinių pritaikomumą“, – sako L. Benevičius.

Jo teigimu, tokio bendravimo naudą demokratinis pasaulis jau seniai pajuto. Lietuvoje įprasta, kad bendradarbiauja verslas su aukštosiosmis mokyklomis, o vidurinio mokymo mokyklų kolektyvai dažnai yra pamirštami.

„Šiandien valstybei nesiseka pritraukti ir parengti informacinių technologijų, lazerių, fizikos ir chemijos, biotechnologijų, finansų srities mokytojų. O juk tai – didžiausią potencialą Lietuvos ateičiai turinčios sritys. Lietuva nori būti aukštųjų technologijų šalimi, bet, jei nebus kas ugdo jaunus specialistus, kaip mes tokia šalimi tapsime“, – retoriškai klausia Mokytojų mokyklos mokymų ir programų vadovas.

Taip pat skaitykite:  Kelių direkcijos sprendimas nutraukti sutartis su darbus Tauragės rajone atsisakiusia vykdyti bendrove

Skatins verslo ir mokyklų partnerystę

L. Benevičius sako, kad su kolegomis yra pasiruošę siūlyti naujų programų, kurios padės bendrauti verslui ir mokykloms.

„Mes esame savotiški mediatoriai tarp verslo įmonių ir mokyklų kolektyvų. Jau pamatėme kad mokytojų kolektyvams, ypač rajonuose, reikia naujos patirties. Turime sėkmingų atvejų, tad ir toliau siūlysime idėjas, kursime naujas iniciatyvas, skatinsime verslą įsitraukti ugdant sau ateities darbuotoją“, – teigia Mokytojų mokyklos iniciatorius.

Jau kitąmet Mokytojų mokykla pasiūlys naują inovatyvaus mokytojų mokymosi ugdyti programą (IMMU Pro). Jos metu bus atrinkti dvidešimt informacinių technologijų, biotechnologijų, inžinerijos, finansų srities profesionalų, kurie įsipareigos vienerius metus kiekvieną penktadienį vykti į mokyklas supažindinti mokyklų bendruomenių su savo profesijomis.

„Remiamės didžiųjų įmonių, tokių kaip „Google“ patirtimi. Darbuotojams jos leidžia penktadieniais būti laisviems. Pastarieji savo laisvadienį gali skirti socialinėms iniciatyvoms. Manau, kad turėdami sėkmingų atvejų, išjudinsime verslą dalyvauti panašiuose projektuose“, – sako Lukas Benevičius.

Lukas Benevičius
Mokytojų mokyklos mokymų ir programų vadovas

- Advertisement -
spot_img