Kaunas
Penktadienis, kovo 29

Trakų „Trakai” patyrė antrą pralaimėjimą

Ar jau skaitėte?

Pavyzdingai gynyboje žaidusi Gargždų „Banga“ atlaikė „Trakų“ spaudimą antrajame kėlinyje ir sugebėjo iškovoti antrąją pergalę „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Pajūrio komanda po rungtynių pradžioje pelnyto įvarčio savo aikštėje nugalėjo lygos debiutantus minimalia persvara 1:0 (1:0) ir pakilo į turnyro lentelės viršų.

Labai gūsingas vėjas, lietus ir sniegas stipriai įtakojo abiejų komandų žaidimą. Iniciatyva rungtynių pradžioje priklausė pavėjui žaidusiems svečiams. Jie pirmieji susikūrė progą įvarčiui 13-ąją minutę, tačiau Tado Labuko smūgį atrėmė puikią reakciją pademonstravęs Šarūnas Jurevičius.

Po minutės pirmąją pavojingą ataką sukūrę gargždiškiai išsiveržė į priekį. Karolis Urbaitis tiksliu perdavimu surado dešinėje į baudos aikštelę įkirtusį Aurelijų Staponką, kuris stipriu smūgiu į tolimą kampą išvedė „Bangą“ į priekį.

„Trakai“ atsakė pavojinga ataka. T.Labukas galėjo atsidurti vienas prieš Š.Jurevičių po tikslaus ir savalaikio Andriaus Lipskio perdavimo, tačiau svečių puolėją pavedė techniką ir kamuolio sustabdyti jam nepavyko.

Sužaidus 20 minučių rungtynės buvo trumpam sustabdytos, nes vėjas nuplėšė ir į stadioną atnešė palapinę. Savo komandai į pagalbą atskubėjo būrys ištikimiausių „Bangos“ gerbėjų ir palapinę nunešė už aikštės ribų.

Didžiąją dalį atakų aikštės šeimininkai kūrė kairiuoju kraštu, kur labai aktyviai žaidė Aleksandras Ruskichas. 36-ąją minutę jis gražiai krūtine susistabdė aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau jo smūgį spėjo blokuoti atskubėjęs gynėjas.

Kėlinio pabaigoje ant vejos susmuko varžovo smūgį blokavęs „Bangos“ gynėjas Artiomas Stiožka. Atskubėję medikai ir abiejų komandų žaidėjai iškart ėmė į aikštę kviesti greitosios pagalbos automobilį, signalizuodami, kad futbolininkas patyrė sunkią traumą. Vis gi, šiam įriedėjus į aikštę, pagalbos neprirekė – A.Stiožka atgavo kvapą, galėjo atsikelti pats ir jau po minutės grįžo į aikštę.

Taip pat skaitykite:  Utenos policija, dėl kišininkavimo mažinimo, kalbėjosi su vairavimo mokyklų atstovais

Penkioliką antrojo kėlinio minučių nei vienai komandai nepavyko sukurti pavojingų momentų, todėl abiejų ekipų vyr. treneriai į aikštę metė naujas pajėgas, perstatydami vienuoliktukų išsidėstymą aikštėje.

Į gynybą atsitraukusi ir prieš vėją žaidusi „Bangos“ komanda stengėsi rengti greitas atakas. Vienos jų metu A.Staponka sulaukė perdavimo ties aikštės viduriu ir galėjo išbėgti vienas prieš vartus 74-ąją minutę, tačiau jį pasivijęs šaltakraujiškai sužaidė ir kamuolį perėmė Justinas Januševskis.

Po dviejų minučių „Trakų“ gynėjas turėjo galimybę išlyginti rezultatą po Vytauto Lukšos baudos perdavimo, tačiau, smūgis neleidžiant kamuoliui nusileisti ant žemės tikslo nepasiekė.

79-ąją minutę du po keitimo aikštėje pasirodę svečių futbolinkai sukūrė realiausią progą rezultatui išlyginti. Povilas Krasnovskis puikiu perdavimu išvedė vieną prieš vartus legionierių Dzmitrijų Koubą, tačiau laiku vartus palikęs Š.Jurevičius kojomis atmušė įvarčiu pasibaigti galėjusį puolėjo smūgį.

Be klaidų atlaikiusi trakiškių atakų bangą, „Banga“ galėjo įtvirtinti pergalę per teisėjo pridėtą laiką, tačiau iš maždaug 25 metrų A.Staponkos smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Gargždų „Banga“ – Trakų „Trakai“ 1:0 (1:0)

„Banga“: Š.Jurevičius, D.Arlauskis, K.Urbaitis (77 min. M.Kura), M.Gudauskas, A.Epifanovas, A.Butkus (55 min. E.Grigaitis), M.Chablovas, A.Stiožka, A.Ruskichas (90+1 min. A.Verbetskis), A.Staponka, S.Ševčiukas.

„Trakai“: P.Grybauskas, B.Amašukelis, J.Januševskis, D.Zachaževskis, L.Klimavičius, A.Lipskis (59 min. R.Solominas), J.Kendyšas, V.Lukša, J.Mamajevas (76 min. P.Krasnovskis), N.Astrauskas (67 min. D.Koubas), T.Labukas.

Įvarčiai: A.Staponka (14).

Geltonos kortelės: A.Ruskichas (78); A.Lipskis (45+2), B.Amašukelis (68).