Širvintų rajono merė: tikiuosi, ministras supras, kad upės taip paprastai griovais nevirsta

0
128
Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Ar gali upė tapti grioviu? Taip! Tai dar šių metų vasarį įrodė Aplinkos apsaugos agentūra prie Aplinkos ministerijos, informavusi, kad atsižvelgdama į Lietuvos energetikos instituto išvadas, ištaiso Kadastro duomenis ir Beržės upės ištakas pavadina GRIOVIU! Įdomu tai, kad grioviu pripažinta atkarpa, besiribojanti su žemės sklypu, kuriame UAB „Retroplast“ ketina statyti antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą.

Kam tai naudinga? Tai, kad upė tampa grioviu atveria duris labai lengvai ir paprastai vykdyti netgi taršią ūkinę veiklą be jokio išsamesnio aplinkos poveikio vertinimo. T.y. šis Aplinkos apsaugos agentūros sprendimas atleido UAB „Retroplast“ nuo pareigos pateikti Širvintų rajono savivaldybei, o kartu ir visiems Širvintų rajono gyventojams tikslius duomenis, kaip planuojama ūkinė veikla paveiks mūsų visų gyvenimą.

Kaip jau buvo rašyta, Širvintų r. savivaldybės Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus archyviniuose dokumentuose, melioracijos planuose upė B-2 buvo įregistruota kaip Beržės upės intakas. Todėl iš UAB „Retroplast“, ketinančios Širvintų r. Beržės kaime šalia šio intako statyti antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą, nuo pat pradžių buvo reikalaujama išsamaus poveikio aplinkai tyrimo. Šio tyrimo Širvintų rajono savivaldybės merė, Tarybos daugumos nariai, Savivaldybės administracija reikalavo siekdama užtikrinti aplinkinių vietovių gyventojų interesus, apsaugoti nuo galimo žalingo poveikio sveikatai, kvapų.

„Buvau ir esu kategoriškai prieš šį sprendimą. Visa ši situacija kelia didelių abejonių ir verčia susimąstyti apie galimas korupcijos apraiškas, kažkiek primena „zadanijų“ istoriją. Nesutinku su tuo, kad kartografiniai duomenys Kadastre gali būti keičiami pagal tai, kad kažkam tai tiesiog labai naudinga. Juk esmė išlieka ta pati – pastačius gamyklą, kils rizika, kad bus teršiama Beržės upė, kuri įteka į Širvintą. Savivaldybės rankos surištos – sprendimus priima Aplinkos apsaugos agentūra. O matydama nevaldomą situaciją ir tai, kad į daugkartinius mano bei Administracijos raštus niekas nereaguoja, pasiprašiau priėmimo pas Aplinkos ministrą. Labai tikiuosi būti išklausyta ir suprasta,“ – sako Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Širvintų rajono savivaldybės informacija