Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

„ROL“ grupė Šiauliuose atidarė inovatyvią gamyklą

rol-siauliai-2Švedijos įmonių grupė „ROL Group“, lyderiaujanti savo veiklos srityse, Šiaulių pramonės parke atidarė metalinių baldų dalių ir prekybos įrangos komponentų gamybos fabriką, į kurį investuota beveik 25 mln. litų. 12 400 kv. metrų gamykloje sukurtos 89 naujos darbo vietos, įrengtos robotizuotos gamybos linijos, palengvinsiančios jau dirbančių žmonių darbą.

„Modernaus fabriko atidarymas Šiauliuose – sėkmingas Ūkio ministerijos, Šiaulių miesto savivaldybės ir privataus verslo bendradarbiavimo pavyzdys. Gamyklos statyba buvo finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir tapo dar viena sėkminga investicija į regionų plėtrą. Ši beveik 1,5 mln. eurų parama – reikšminga pagalba Šiaulių regiono pramonės plėtrai“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas. Pasak jo, Ūkio ministerija kartu su jai pavaldžiomis institucijomis aktyviai veikia siekdama užtikrinti ir kitų regionų vystymąsi – kuriamos ES finansinės paramos priemonės, ieškoma investuotojų, teikiamos informavimo, konsultavimo ir mokymų paslaugos.

„Kiekvienas naujas, strateginės reikšmės objektas yra geras ženklas ne tik regionui, bet ir visam šalies ūkiui bei, žinoma, „ROL“ įmonių grupei. Džiugu, kad įgyvendinome visus švedų akcininkų mums keltus uždavinius ir praėjusius metus užbaigėme sėkmingai – „ROL/Statga“ per ketverius metus pasiekė beveik 3 kartus didesnę apyvartą, o eksporto geografija dabar apima ne tik tradicines Vakarų Europos, bet ir naujas – JAV, Kanados ir Kinijos rinkas, – sako „ROL/Statga“ vadovas Rytis Dijokas. – Išnaudodami patogią šalies geografinę padėtį, ateityje planuojame išplėsti sandėliavimo patalpas ir plėtoti logistikos paslaugų padalinį, kuris koordinuotų produkcijos tiekimą „ROL Group“ klientams į užsienį.“

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktoriaus Justino Pagirio teigimu, „ROL/Statga“ plėtra Lietuvoje įspūdinga: „Tarp bendrovės klientų – visame pasaulyje žinomos kompanijos, kurios, kaip rodo auganti „ROL/Statga“ apyvarta, vertina Lietuvoje sukurtų gaminių kokybę. Nuo pradinių diskusijų prieš penkerius metus „ROL/Statga“ sukūrė daugiau nei pusantro šimto naujų darbo vietų Šauliuose. Tai – puiki inžinerinės pramonės sėkmės istorija.“

Pasak „ROL/Statga“ vadovo Ryčio Dijoko, naujai pastatyta gamykla nė iš tolo neprimena stereotipinių tamsių fabrikų: joje įrengti stoglangiai, nauja ventiliacijos sistema ir modernus apšvietimas. Be to, čia sumontuota ir daugiau nei 1 mln. eurų kainavusi dažymo linija, įrengtos kitos robotizuotos gamybos linijos, palengvinsiančios jau dirbančių 322 žmonių darbą.

„Kvalifikuoti darbuotojai ir gamyboje pritaikytos modernios technologijos padėjo įgyti užsienio partnerių pasitikėjimą ir įsitvirtinti kitų šalių rinkose. Su „ROL Ergo“ sukurta ir užsienyje populiaria „iDrive“ technologija esame žinomi Šiaurės Amerikoje, Skandinavijos šalyse, Vokietijoje, o dabar planuojame įsitvirtinti Didžiosos Britanijos bei Lenkijos rinkose. Šiose šalyse darbuotojų sveikata ir jų darbo aplinka – prioritetinis dalykas, todėl „ROL/Statga“ gaminami inovatyvūs „iDesk“ stalų stovai ten ypač paklausūs“, – teigia R. Dijokas. Moderni sistema leidžia darbo stalui įsiminti tinkamiausią darbuotojui stalo aukštį tiek sėdint, tiek stovint, ji taip pat primena, kad laikas keisti darbo pozą iš sėdimos į stovimą ir atvirkščiai. Anot bendrovės vadovo, nauja gamykla leis pamažu dairytis plėtros galimybių kitose šalyse.

Įmonė „Statga“ savo veiklą pradėjo 1999 m., gamindama ir rinkai tiekdama laiptus, turėklus, atitvarus, „gyvatukus“ ir kitus gaminius iš nerūdijančio plieno, konkuruojančius su kitų Europos gamintojų produkcija. „ROL International“ tuo metu buvo vienas iš ypač svarbių klientų, kuriam, pagal nurodytas charakteristikas, „Statga“ gamino įvairias detales, skirtas prekyboje naudojamų ekspozicinių sistemų projektams įgyvendinti. Pastangos patenkinti aukščiausius kliento reikalavimus gaminių ir paslaugų kokybei buvo įvertintos – 2006 m. „Statga“ buvo pasiūlyta tapti „ROL“ grupės nariu.

Nuo 2006 m. Lietuvoje veikianti jau kaip „ROL/Statga“, įmonė gamina baldų ir prekybinės įrangos komponentus, metalo gaminius grupės įmonėms bei išoriniams klientams. Šiuo metu „ROL/Statga“ dirba 322 žmonės, 2014 m. apyvarta siekė 140 mln. litų. Įmonė eksportuoja net 96 proc. produkcijos. Bendrovės klientų sąraše – visame pasaulyje žinomų mažmeninės prekybos sistemų, mados industrijos bei baldų biurui gamintojų vardai.
Šiandien „ROL/Statga“ yra savo veiklos srityse lyderiaujanti įmonė, įsikūrusi 12,4 tūkst. kv. m patalpose ir kurios gaminiais pasitiki tarptautiniai prekės ženklai: „H&M“, IKEA, BENU (Phoenix group), „Marks&Spencer”, „ICA“, „Martela“, „EFG“, KNOLL.

123456