Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Projektuotojai pateikė dvi Plungės miesto stadiono rekonstravimo projekto alternatyvas

futbolasSausio 14 dieną Plungės savivaldybėje „Uostamiesčio projektai“ specialistai pristatė dvi stadiono, esančio Plungės dvaro sodybos teritorijoje, rekonstravimo projekto alternatyvas, sukuriant aktyvaus poilsio ir pramogų zoną. Vienas poilsio ir pramogų zonos formavimo stilius buvo klasikinis, o kitas – modernesnių formų.

Parko teritorijoje esančią stadiono teritoriją reikia suprojektuoti taip, kad rekonstrukcijos darbams būtų galima naudoti Plungei, kaip tikslinei teritorijai, numatytas lėšas. Pagal finansuotojų reikalavimas stadionas turi tenkinti ne tik miestelėnų sportavimo, bet ir poilsio, pramogavimo poreikius.

Sutartis dėl stadiono projekto rekonstravimo koregavimo su „Uostamiesčio projektais“ buvo pasirašyta gruodžio 3 dieną. Užduočiai įgyvendinti projektuotojams buvo duotas 4 mėnesių terminas.

Projektuotojai atvežė du stadiono teritorijos su poilsio ir pramogų zonomis rekonstravimo planus. Vienas – klasikinių, kitas – modernių formų.

Projektuotojai pasiūlė vietoj anksčiau stadiono rekonstravimo projekte numatytos vienos žiūrovų tribūnos įrengti paplūdimio tinklinio aikštelę, o greta jos – stacionarių lauko treniruoklių zoną.

Plotas prie šalia stadiono esančio parko tvenkinio planuose numatytas kaip bendruomenės laisvalaikio vieta. Čia siūloma įrengti vaikų žaidimo aikštelę, taip pat – pasyvaus poilsio zoną senjorams su stalo žaidimų (pvz. – šachmatų) staliukais ir pan.

Ant šlaito link tvenkinio galėtų būti nedidelis amfiteatras su vieta kilnojamai scenai pastatyti.

Pasitarime dalyvavęs meras Audrius Klišonis projektuotojų paprašė brėžiniuose sukeisti vietas, numatytas senjorams ir vaikų žaidimams – esą bus saugiau, jei vaikams skirta aikštelė bus įrengta kiek tolėliau nuo parko tvenkinio.

Meras taip pat suabejojo, ar amfiteatre prie stadiono bus rengiami koncertai, turint galvoje, kad artimiausiu metu planuojama iš esmės pertvarkyti renginiams skirtą Babrungo slėnį. Tačiau gražiai suformuotas ir apželdintas šlaitas prie stadiono puikiai tiktų miestelėnų iškyloms į gamtą, kai prisėdus ant žolėje esančių akmens plokščių būtų patogu pailsėti, pasižvalgyti į parko teritoriją, išgerti termose atsineštos kavos ar arbatos. Kalbėta, jog žolynas prie amfiteatro puikiai tiktų ir mažojo golfo aikštelei įrengti.

Pagrindinis įvažiavimas į rekonstruoto stadiono su pramogų ir poilsio zonomis teritoriją būtų iš šiaurinės pusės (nuo „Galeros“). Pėstiesiems numatytas įėjimas ir iš Dariaus ir Girėno gatvės pusės.

Visa pertvarkyto stadiono teritorija būtų apšviesta ir stebima vaizdo kameromis.

Standartiniam futbolo stadionui laistyti planuojama įrengti automatinę laistymo sistemą, kokia įrengta ir prie centrinių dvaro rūmų.

Kadangi stadiono rekonstrukcijos projektas turi atitikti ir verslumo kriterijus, už tinklinio aikštelės paprašyta suprojektuoti vietą lauko prekybai ar žmonių maitinimui.

Aptarę stadiono rekonstrukcijos su papildomomis zonomis variantus plungiškiai Savivaldybės architekto Tomo Jocio siūlymu pasirinko klasikinį stilių.

Gavę iš projektuotojų siūlomų sprendinių vizualizacijos medžiagą Plungės savivaldybės vadovai jau vasario mėnesio pradžioje vyks į Vidaus reikalų ministeriją derinti stadiono teritorijos sklypo tvarkymo ir architektūrinių sprendinių plano.

Plungės rajono savivaldybės informacija

(Visited 126 times, 1 visits today)
123456