Priemonės pagerinančios miego kokybę

0
16

Aukstos-kokybes-patalyne-inMiegas žmogaus gyvenime užima bene trečdalį laiko ir lemia mūsų sveikatos būklę, grožį bei savijautą. Svarbu miegą paversti kokybišku tam, kad išliktumėme darbingi ir išsimiegoję likusį paros laiką. Miego kokybę lemia daug veiksnių, svarbu žinoti, kurie gali padėti Jums išsimiegoti lyg ant debesies. Mes pateiksime Jums keletą patarimų, kaip tai padaryti geriausiai.

Vartokite tinkamus maisto produktus

Miego kokybę pagerinti gali tinkamas maitinimasis. Prieš pat miegą nepatartina vartoti daug maisto produktų, kadangi organizmas išnaudoja daug energijos virškinimui ir gali sutrikdyti miegą. Geriausias maistas prieš einant miegoti – bananas ir pieno stiklinė. Taip yra todėl, kad šiuose produktuose gausu miego hormono – triptofano, kuris yra būtinas norint gerai pailsėti.

Laikykitės rėžimo

Norint greitai užmigti svarbu kiekvieną vakarą eiti miegoti panašiu laiku. Taip organizmas pripratinamas ir psichologiškai paruošiamas poilsiui. Taip pat svarbu kas vakarą atlikti panašius veiksmus, kaip pavyzdžiui – skaityti knygą, išsivalyti dantis, klausyti tos pačios muzikos. Pripratęs organizmas visus šiuos veiksmus priims kaip signalą, jog jau laikas miegui.

Išsirinkite tinkamą pagalvę

Jei anksčiau neskyrėte dėmesio savo pagalvės formai bei medžiagai, vertėtų tai padaryti dabar, nes tinkama pagalvė, ne tik pagerina miego kokybę, bet ir padeda išvengti nugaros bei kaklo skausmų. Kokybiškam miegui pagalvė neturėtų būti kieta ar aukšta, geriausia rinktis – plaunamą ir iš natūralių medžiagų pagamintą pagalvę, kuri leis kvėpuoti Jūsų galvos odai ir apsaugos nuo prakaitavimo.

Rinkitės tinkamą čiužinį

Čiužinys, vienas svarbiausių produktų, lemiančių kokybišką miegą. Žmogus turi jaustis ant čiužinio patogiai, atsigulus čiužinys turi prisitaikyti prie žmogaus formų. Taip pat svarbu, kad čiužinys būtų pagamintas tik iš natūralių medžiagų, tam, kad kūnas lengvai kvėpuotų. Būtina čiužinį keisti kas 10 metų, kadangi ant jo kaupiasi įvairūs nešvarumai ir mikroorganizmai, kurie gali sukelti alergiją ar net egzemą. Iš natūralių medžiagų pagamintas čiužinys tarnauja iki 15 metų ilgiau nei sintetinis.

Nemiegokite viename kambaryje su gyvūnais

Kad ir kaip mylėtumėte savo augintinį, jokiu būdu neleiskite jam miegoti vienoje patalpoje su Jumis. Gyvūnų kailis ar mikroorganizmai gyvenantys jame gali sukelti alergiją, kuri tikrai bus viena iš nemigos priežasčių. Taip pat kambaryje esantys gyvūnai sukelia įvairius garsus, kurie Jums neleidžia giliai pasinerti į miegą. Staigūs augintinių judesiai gali prikelti Jus iš miegų, o tai ilgainiui gali sukelti įprotį staiga pabusti naktį.

Skalbkite patalynę dažniau

Ne ką mažiau svarbu dažnai skalbti patalynę, su kuria miegate. Tai reikia daryti bent kartą į mėnesį. Nešvarumai ir įvairūs mikroorganizmai kaupiasi sintetinėje patalynėje, todėl svarbu pirkti tik iš natūralių medžiagų pagamintus patalus. Taip pat reikėtų vengti valgyti lovoje, kadangi tai yra viena dažniausiai pasitaikančių nešvarumų priežasčių.

Įgyvendinus šiuos patarimus Jūsų miego kokybė pagerės, Jūs jausitės žvalesni, patirsite mažiau streso. Taip pat Jums reikės daug mažiau laiko tam, kad jaustumėtės pailsėję, nuveiksite daugiau darbų. Pasirūpinti miego kokybe taip paprasta.

Šaltinis: www.avyte.lt