13.7 C
Kaunas
Ketvirtadienis, kovo 28

Populiarinant profesinį mokymą – specialistų konsultacijos

Ar jau skaitėte?

Šiandien darbdaviai tvirtina, kad Lietuvos darbo rinkoje trūksta beveik visų sričių amatą turinčių ir praktines žinias pritaikyti galinčių kvalifikuotų darbuotojų. Siekiant populiarinti profesinį rengimą, 10-tyje Lietuvos miestų jaunimui ir plačiajai visuomenei pristatomos profesinio mokymo galimybės.

- Reklama -

Pristatė savo patirtį

Utenoje vykusiame renginyje „Profesinis mokymas – tavo ateities karjera“ profesinių rengimo centrų ir mokyklų atstovai pristatė įdomiausias profesijas, kurias galima įgyti jų atstovaujamose mokyklose. Renginio dalyviai taip pat galėjo apsilankyti Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA Infomobilyje ir susipažinti su juos dominančiomis profesijomis. Apie mokyklose mokiniams švietimo ir verslo įmonių bendradarbiavimo srityje perteikiamas inovacijas kalbėjo VšĮ „Inovacijų tinklas“ atstovas. Renginyje taip pat savo situaciją pristatė žinomiausia regiono bendrovė „Utenos trikotažas“.

Daugiau nuotraukų rasite čia: https://www.facebook.com/pg/Utenos.info/photos/?tab=album&album_id=2019743848103925

Svarstantiems, kokį profesinį kelią pasirinkti ar norintiems atnaujinti profesijos žinias, buvo pristatytos profesinį išsilavinimą įgijusių žmonių darbo užmokesčio ir karjeros galimybės, susirinkusiems buvo pasakojama apie profesinio mokymo galimybes bei dabartinius rinkos poreikius.

- Reklama -

Gebėjimas mokytis – rimtas privalumas

- Reklama -

Renginio, kurio vienas iš tikslų – pakeisti visuomenėje įsigalėjusį skeptišką požiūrį į profesinį mokymą, dalyviai susirinkusiems aiškino, jog profesinis mokymas yra galimybė suvokti, ar pasirinkta sritis yra pati tinkamiausia, bei galimybė išbandyti savo sugebėjimus.

Darbuotojų atrankos agentūros „ManPower“ vadovė Božena Petukonė-Šabanienė, pasakodama apie sunkiai užpildomas darbo vietas profesijas skirstė į dvi dalis – aukštos kvalifikacijos specifinių žinių turinčius specialistus (gydytojus, programuotojus) ir patyrusius, atitinkamus mokslus baigusius bei reikiamus pažymėjimus turinčius transporto, gamybos ir aptarnavimo srities darbuotojus.

„Tarp labiausiai ieškomų Lietuvoje yra ir tie darbuotojai, kuriems nebūtinas universitetinis išsilavinimas, tačiau privalomos profesinės žinios, atveriančios galimybę pačiam rinktis darbovietę“, – pasakojo „ManPower“ vadovė.

Ji atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvą pasiekia vadinamoji „Gebėjimo mokytis“ (angl. learnability) tendencija. Darbuotojų atrankos specialistė trumpai šį reiškinį apibūdino taip: nuo šiol nebesvarbu, ką moki, svarbu, ar moki greitai išmokti ir turi norą semtis žinių.

Taip pat skaitykite:  BMW atskleidė dar vieną sportiškosios „M“ serijos naujieną – „BMW M2 Coupe“

„Šis gebėjimas užtikrina kandidatams galimybę greitai ir finansiškai naudingai įsidarbinti. Darbdaviai, kurie pirmi pradėjo mąstyti apie samdos strategiją atsižvelgiant į gebėjimą mokytis, dažniausiai mini, kad padarė tai suvokdami, kad neretai idealių kandidatų darbo rinkoje yra mažiau negu norinčių juos įdarbinti“, – pasakojo B. Petukonė-Šabanienė.

Viktorinos ir pramogos

Renginyje specialistai pristatė profesinio mokymo sistemos naujoves – keičiasi mokyklų infrastruktūra, mokytojų kvalifikacijos reikalavimai, džiugina ir mokinių pasiekimai. Kintant situacijai darbo rinkoje, keičiasi, tampa sudėtingesnės ir mokymo programos, o dėl to, kad reikia darbuotojų, išmanančių programavimą ir kitus informacinių technologijų aspektus, mokiniams profesinėse mokyklose neišvengiamai reikalingos matematikos, informacinių technologijų, lietuvių ir kitų kalbų žinios.

Renginyje su susirinkusiais diskutavo ir patarimais bei įžvalgomis dalijosi Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos nariai, nacionalinių ir savivaldos institucijų bei verslo įmonių atstovai, darbo rinkos ekspertai, profesinio mokymo įstaigų atstovai, karjeros ir profesinio orientavimo specialistai. Daugiausia buvo kalbama apie darbdavių lūkesčius, sparčias karjeros galimybes, profesinio mokymo privalumus ir inovacijas.

Renginio metu taip pat vyko viktorina, o jos dalyviai, teisingai atsakę į renginio vedėjo klausimus, susijusius su profesiniu mokymu, galėjo laimėti įvairių prizų. Taip pat dalyvauti elektrinių paspirtukų, dronų ir virtualios realybės rungtyse.

Panašūs renginiai vyksta visoje Lietuvoje. 10-tyje skirtingų miestų į miestų aikštes kviečiami moksleiviai, jų tėvai ir kiti besidomintys žmonės. Organizatoriai siekia didinti profesinio mokymosi populiarumą tarp moksleivių, taip pat norima pakeisti visuomenėje įsigalėjusius stereotipus apie profesinį mokymą.

 

Projektą inicijuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Projektas „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

- Advertisement -
spot_img