1.5 C
Kaunas
Šeštadienis, balandžio 20

Populiariausios mobiliosios programėlės. Ką renkasi lietuviai?

Ar jau skaitėte?

 

- Reklama -

Nauji startuoliai. Pirmi žingsniai.  

Išmaniesiems telefonams vis labiau užvaldant ne tik jaunimą, bet ir vyresnio amžiaus žmones, programėlių kūrėjai ir verslininkai vis labiau suka galvas, kaip galima sudominti ir pritraukti potencialius lankytojus o tuo pačiu, ir klientus.  Vis dažniau užsienio žiniasklaidoje kyla kalbos apie „vienaragius“ (angl. unicorns) – startuolius arba kitaip dar vadinamas jaunas inovatyvias įmones, kurių prognozuojama vertė viršija milijardą JAV dolerių.  Tokių startuolių,remiantis „Forbes“ sudaytu sąrašu yra 138, iš kurių bent 12 yra vertinami milijardais dolerių. Kad startuolis sėkmingai pradėtų vystytis, būtina investicija. Priklausomai nuo šalies, vidutiniškai vadinamojoje „Pre-seed“ (Pradinėje stadijoje) investuojama 20-50 tūkst. Eur. tai dažniausiai pačių mobiliosios aplikacijos programos kūrėjų lėšos.  Jeigu tenkina startuolio rezultatai pradinėje stadijoje, tokiu atveju pereinama į antrą etapą, vadinamą „seed“, kai skiriama maždaug 10 kartų didesnė suma negu pradinėje stadijoje. Ši suma skirta mobiliosios aplikacijos programos plėtrai, funkcionalumui gerinti.

Norint įsitvirtinti tarp tokių visiems puikiai žinomų prekės ženklų kaip „Facebook“, „Instagram“, „Skype“ „Viber“ ar pan., skiriamų net ir 500 tūkst, Eur gali tikrai nepakakti. Naujai sukurta programėlė turėtų sulaukti ne tik investicijų, bet ir būti įtraukianti, o plitimas turėtų būti „virusinis“ (angl. „viral“).

Startuoliai Lietuvoje

- Reklama -

Lietuvoje viena didžiausių investicijų sulaukė „Vinted“ , iš Vokietijos milijardieriaus sulaukusi apie 25 milijonus eurų investicijos. Lietuva turi ir daugiau kuo didžiuotis, tai „App Store” esanti „Pixelmator”programėlė, kurią sukūrė broliai Dailidžiai. Nereiktų pamiršti ir pinigų pervedimais užsiimančio startuolio „TransferGo“.

- Reklama -

Lietuvoje startuoliai dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Dauguma lietuvių savo telefonuose turi 10–15 aktyvių programėlių, retesniais atvejais – daugiau negu 20, iš kurių didžioji dalis nėra kurtos Lietuvoje. Tarp lietuviškų programėlių populiariausios išlieka specializuotos naujienų, pažinčių, televizijos programų, orų, renginių programėlės.

Taip pat skaitykite:  Policija prašo pagalbos ieškant iš kiemo Telšių rajone pavogtų vertingų šventųjų skulptūrėlių

Dauguma lietuviškų programėlių yra nemokamos, populiariausiomis išlieka naujienų portalai, kurių parsisiunčiama 100 tūkst. („play.google.com“ duomenimis), tai Delfi, 15min, Lrytas. Labiau specializuota svetainė technologijos.lt, turinti savo specializuotą auditoriją „Google play“ parduotuvėje, savo lankytojams siūlo pasirinktinai dvi savo programėles, kurių atsisiuntimų skaičius viršija 10 tūkst. Orų, televizijos programų ir pan. lietuviškų programėlių parsisiuntimų skaičius siekia iki 50 tūkst. Naujos pažintys taip pat išlieka aktualios lietuviams, šių programėlių parsisiuntimų skaičius svyruoja nuo 10 iki 50,o populiariausios – net 100 tūkst. parsisiuntimų.

Lietuvių dėmesį gali atkreipti ir išskirtinė nauja pažinčių programėlė „Google“, parduotuvėje randama kaip „Free dating online – ane.lt“.„Lietuviškai angliška“ pažinčių programėlė skirta surasti žmones netoliese, užmegzti naujas pažintis su šalia gyvenančiais užsienio lietuviais.

 

- Advertisement -
spot_img