Per kratas Širvintų rajone rasta cigarečių ir nelegalaus alkoholio

0
43

degtine-kontrabandaVilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai vykdė priemonę dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių laikymo, gabenimo, naudojimo ir realizavimo kontrolės. Priemonės metu buvo atliktos kratos vienoje iš Širvintų rajono įmonių ir asmenų, įtariamų akcizinių prekių realizavimu ir laikymu, namuose.

Kratos metu įmonės administracijos patalpose rasta dėžė su 20 vieno litro talpos butelių su skysčiu, turinčiu specifinį alkoholio kvapą, o įmonės savininko namuose pareigūnai rado dar ir 60 pakelių kontrabandinių cigarečių. Už šių „gėrybių“ laikymą vyriškiui gresia ne tik administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. (Tas, kas turėdamas tikslą realizuoti neteisėtai gamino, laikė, gabeno naminius stiprius alkoholinius gėrimus, nedenatūruotą ar denatūruotą etilo alkoholį, jų skiedinius (mišinius) arba juos realizavo, arba gamino, laikė, gabeno ar realizavo aparatus naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti – baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų).

Atlikus kratą kito vyriškio, gyvenančio Širvintų mieste, namuose, pareigūnai aptiko 1 866 pakelius cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis ir 4 litrus skysčio, turinčio specifinį alkoholio kvapą. Už kontrabandinių cigarečių laikymą šiam vyriškiui gresia bauda nuo dviejų tūkstančių aštuonių šimtų devyniasdešimt šešių iki penkių tūkstančių septynių šimtų devyniasdešimt dviejų eurų su šių prekių konfiskavimu, o už nelegalaus alkoholio laikymą – bauda nuo vieno šimto keturiasdešimt keturių iki penkių šimtų septyniasdešimt devynių eurų.

Širvintų policijos pareigūnai per 2015 metų pirmą pusmetį nustatė 19 asmenų, kurie neteisėtai įsigijo, laikė, gabeno, ar realizavo kontrabandines cigaretes, 8 asmenis, kurie laikė ar realizavo nelegalų alkoholį, ir 3 asmenis, kurie pažeidžiant nustatytą tvarką laikė ar gabeno naftos produktus. Šiems asmenims paskirta baudų už 28 861 eurų, iš nelegalios apyvartos išimta 5 700 pakelių kontrabandinių cigarečių ir 5 tonos dyzelino.

Vilniaus apskr. VPK Širvintų r. PK informacija