14.7 C
Kaunas
Ketvirtadienis, kovo 28

Penki aiškūs patarimai, kaip per šventes suvaldyti išlaidas

Ar jau skaitėte?

euraiTam, kad artėjantis šventinis laikotarpis atneštų džiaugsmą, o ne šeimos biudžeto krizę, pakanka žinoti kelias paprastas taisykles. Lektorius ir konsultantas Linas Zaronskis dalinasi patarimais, kurie padės suvaldyti išlaidas ir išvengti neplanuotų pirkinių.

- Reklama -

„Kūčių ir kitų švenčių išlaidas reikia pradėti planuoti nuo šventinio stalo. Nepersistenkite ruošdami maisto – gaminkite tiek, kad svečiai jaustųsi sotūs tik paragavę visų dvylikos valgių, o ne po pirmojo patiekalo. Persivalgydami aliname ir sveikatą, ir savo pinigines. Jei širdis vis links prie stalo, prisiminkite senuosius švenčių būrimus ar žaidimus. Taip praleistas laikas su artimaisiais bus malonesnis ir sutvirtins Jūsų santykius“, – sako L. Zaronskis.

Jis pažymi, kad dovanas apgalvoti būtina iš anksto. „Įvertinkite, ar norite padovanoti brangią ir madingą, bet nykią dovaną, ar išskirtinę, tačiau pigesnę. Jei visi vaikai turės tokius pačius žaislus, kuo ypatingas bus Jūsų vaikas? Geriau padovanokite įspūdį ar atsiminimą, pavyzdžiui, naktinę lobių paiešką miške ar „Princesės dieną“, kai pildysite visus dukros norus“, – pasakoja konsultantas.

Apgalvoję dovanas, jas surašykite ant lapelio ir pirkite tik sąraše esančius daiktus. Reklama, nuolaidos ir akcijos vilioja atverti piniginę, bet nepamirškite, kad pirkdami neplanuotus pirkinius pralaimite. Tokiais atvejais pirkėjai ne sutaupo 60 proc., o išleidžia 40 procentų. Jei sunku atsispirti reklamų vilionėms, dovanas patartina pirkti iš anksto arba aštuntą valandą ryto. Tuomet mažiausiai pirkėjų ir beveik niekas nenukreipia dėmesio į neplanuotus pirkinius.

„Jei norite, kad Kalėdoms nepritrūktumėte pinigų, taupykite juos ir ruoškitės iš anksto. Po švenčių paskaičiuokite, kiek Jums pritrūko. Šią sumą padalinkite iš dvylikos ir kiekvieną mėnesį į „kalėdinį vokelį“ atsidėkite reikiamą kiekį pinigų. Jei iš jo pasiskolinsite, privalote grąžinti dvigubai. Šitaip lengvai sukaupsite kitoms šventėms ir nepatirsite diskomforto dėl pinigų stygiaus“, – aiškina lektorius.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  5 priežastys, kodėl verta rinktis Novaturas keliones

Šventiniu laikotarpiu pritrūkusiems pinigų L. Zaronskis griežtai rekomenduoja nesinaudoti greitaisiais kreditais. „Kelių šimtų litų skola gali išaugti iki tūkstančio ar daugiau ir labai tikėtina, kad skola augs toliau. Galų gale sugadinsite savo kredito reitingą ir apribosite savo finansines galimybes ateityje. Daiktus pirkite be kredito ar įsigykite per nuomą, mokėdami mėnesio įmokas – taip lengviau suvaldysite savo įsipareigojimus“, – teigia konsultantas.

- Reklama -

„Daiktus įsigydami per nuomą žmonės nerizikuoja sugadinti savo kredito istorijos ir išvengia varžančių įsipareigojimų. Įrankis veikia paprastai, kaip nuoma – noriu nuomoju, noriu pakeičiu daiktą, bet jis galų gale tampa žmogaus nuosavybe. Preke galima naudotis iš karto, mokėjimai mėnesiniai, sustabdyti ar keisti sutartį galima be papildomų mokesčių ar sąlygų. Tai naujos kartos finansinis įrankis“, – sako paslaugos „Be kredito“ marketingo ir komunikacijos vadovė Ingrida Gurskytė.

Įsigyjant daiktus per nuomą vartotojams pakanka pateikti kontaktinius duomenis ir artimųjų rekomendacijas. Ši paslauga geriausiai patenkina poreikius tų, kurie negali už daiktą sumokėti visos sumos iškart, o lizingo ar greitųjų kreditų paslaugomis naudotis nenori. Pasibaigus nuomos sutarčiai, daiktas atitenka jį nuomojusiam asmeniui už simbolinę likutinę vertę.

RegionoVerslas.lt

- Advertisement -
spot_img