Pareigūnų pergudrauti nepavyko – sužalota ranka atvedė prie draugo nelegalių ginklų

0
99

Gegužės 5 d., Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariate iki šiol pagal LR BK 139 str. (Nesunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo) vykdytas ikiteisminis tyrimas perkvalifikuotas į LR BK 253 str. (Neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis). Tokių veiksmų policijos pareigūnai ėmėsi išaiškinę tikrąsias įvykio, kurį buvo bandyta nuslėpti, aplinkybes.

Šių metų kovo 19-ąją Kelmės rajono gyventojas (gimęs 1977 m.) kreipėsi į Kelmės ligoninės priėmimo skyrių dėl žaizdos kairiosios rankos alkūnėje. Kaip teigė nukentėjusysis, rankos sužalojimus, dėl kurių prireikė skubios operacijos ir stacionaraus gydymo, jis patyrė plaktuku trenkęs į šovinį, rastą pamiškėje. Nors pirminė pateikta versija buvo gan įtikinama, vis tik pareigūnams ji kėlė daug abejonių, kurias buvo siekiama išsklaidyti. Dar daugiau klaustukų šioje situacijoje sukėlė medicinos ekspertų išvada dėl patirtų alkūnės sužalojimų pobūdžio. Todėl, siekdami atskleisti tiesą, policijos pareigūnai toliau narpliojo išgalvotą istoriją apie rastą šovinį ir nesėkmingus bandymus su juo.

Po intensyvių veiksmų ikiteisminio tyrimo byloje, pradėjo aiškėti tiesa. Pasirodo, vyras rankos sužalojimus patyrė ne plaktuku trenkęs į šovinį, kaip buvo teigiama iki šiol, o neatsargiai elgdamasis su šaunamuoju ginklu. Paaiškėjus tikrosioms susižalojimo aplinkybėms, suskubta ieškoti ir ginklo.

Gegužės 4 d., nukentėjusiojo bičiulio (gimęs 1973 m.) namuose Kelmės rajone apsilankę pareigūnai rado du nelegaliai laikomus ginklus. Vienu iš jų, pas draugą kovo mėnesį svečiavęsis vyras, galimai, ir patyrė sužalojimus.

Pas Kelmės rajono gyventoją rasti du neteisėtai laikomi, galimai, šaunamieji ginklai: graižtvinis ir lygiavamzdis šautuvas. Taip pat rastas optinis taikiklis, dėtuvė su 5 mažo kalibro šoviniais, 9 lygiavamzdžio šautuvo šoviniai ir 6 vieno litro talpos plastikiniai buteliai, kaip įtariama, sklidini nelegalaus alkoholio distiliato.

Nelegalus radinys konfiskuotas, Kelmės r. PK pareigūnai tęsia perkvalifikuotą, kita linkme pasisukusį ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais.

Aušra Blaževičienė
Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė