Paprastumas „veža“ arba kodėl paprasti prezervatyvai žmonėms patinka labiausiai?

0
594

Intymus gyvenimas ir seksas yra tos gyvenimo sritys, kur kylantys klausimai gali turėti ne vieną ir ne du, o daugybę teisingų atsakymų. Priklausomai nuo žmogaus, akimirkos, preliudijos bei dar daugybės kintamųjų – mūsų pomėgiai lovoje ar už jos ribų skiriasi. Sekse galime įžvelgti tik du sudedamuosius, kurie visada eina koja kojon su kokybe – atsipalaidavimas ir mėgavimasis momentu. Ir, rodos, daug kas kalba apie tai, kaip lovos reikaluose būtina įvairovė ir kaip tai yra svarbu santykiuose bei seksualiniame žmogaus gyvenime, tačiau statistikos duomenimis žmonės daugiausiai perka paprastus, klasikinius prezervatyvus. Kodėl taip yra ir kokios priežastys, kai rinkoje dešimtys, jei ne šimtai pačių keisčiausių ir įvairiausių tipų sargių, skatina mus rinktis klasiką?

Sunku suvokti, kokia milžiniška yra prezervatyvų įvairovė

Kaip jau turbūt supratote iš pavadinimo, šiame tekste daugiausiai dėmesio sulauks populiariausia kontraceptinė priemonė pasaulyje – prezervatyvas.

Jeigu užsuktumėte į sekso prekių parduotuvę ar specializuotą internetinę erotinių prekių parduotuvę – https://www.fantazijos.lt/prezervatyvai, galite būti nustebinti. Prezervatyvų rūšių čia yra daugiau nei skirtingų sūrių, bandelių ar mėsų rastumėte prekybos centre.

Gamintojai siūlo patenkinti norą eksperimentuoti

Pamačius tai, ko galite įsigyti, labai realu, kad atsiras noras eksperimentuoti, išbandyti tamsoje šviečiančius prezervatyvus, prezervatyvus su iškilumais ar dar kokį pompastiškai atrodantį sargį… Malonumas, apie kurį pagalvojate ir ta idėja sukurti ypatingą, tarsi ugnis karštą momentą, tikrai vilioja.

Ir tai, ką matote parduotuvėje, tai tik ledkalnio viršūnė. Iš tiesų tai prezervatyvų rūšių pasaulyje yra tiek, kad galėtumėte skirti po unikalų kiekvienai metų dienai. Ir taip daryti pavyktų kone tris metus. Vien ES galite įsigyti gerokai per 800 skirtingų prezervatyvų rūšių iš ~280 gamintojų.

Įvairovė – didelė, bet pasirinkimai – nuspėjami

Kadangi visi žmonės yra pakankamai skirtingi, lyg ir peršasi išvada, kad ir jų perkami prezervatyvai bus ganėtinai skirtingi, ar ne? Deja, kažkur, pasirinkimo ir vertinimo procesų metu, šalia įvairiausiais prezervatyvais nukrautų virtualių ar nevirtualių lentynų įvyksta didysis, mūsų minėtas paradoksas. Beveik 90 procentų vyrų ir moterų perkamų prezervatyvų, nuo pat jų atsiradimo dienos – klasikiniai ir be didesnių „akcentų“. Jeigu jums įdomu, kodėl, žmonių nuomone, geriausi prezervatyvai yra paprasti, tam turime daugiau nei vieną atsakymą.

Paprasti prezervatyvai yra populiariausi, nes daugumai žmonių seksas „geras iš savęs“

Prieš gilinantis į kitus, labai techniškus ir tikslius argumentus, kodėl žmonės sau įprastai renkasi tokio tipo apsaugas, turime paminėti, kad ir šios srities specialistai ragina rinktis paprastus prezervatyvus. Jų nuomone geriau eksperimentuoti su atskirais lubrikantais, bet ne su prezervatyvais.

Dėl to, kad mylisi panašiai, žmonės ir prezervatyvus renkasi panašius

Pradėkime nuo to, kas skatina tokią paprastų pirkėjų elgseną. Pirmiausiai tai yra faktas, kad beveik visi mūsų šalies ir planetos gyventojai mylisi panašiai. Aišku, mes turime omenyje ne žmonių ryšį ir sekso metu patiriamą emociją, tą kiekvienas(-a) patiria skirtingai, bet būtent lytinio akto preliudijas, pasirenkamas pozas, trukmę ir papildomus, pikantiškus prieskonius. Apie juos smagiau fantazuoti, o realiame gyvenime progų kažką įdomesnio išbandyti pavyksta retai.

Dažniausiai seksas poroje ir santykiuose nėra seksas „su fejerverkais“. Jis tikrai neatrodo kaip scena iš nešvankaus filmo suaugusiems. Aišku, kaip jau minėjome, progų pasitaiko, bet viskas gyvenime vyksta daug paprasčiau. Tik maža mūsų planetos gyventojų dalis mėgsta tokius dalykus kaip BDSM, specifiniai fetišai ar yra priklausomi nuo kitų, labai konkrečių pojūčių lovoje.

Taip pat skaitykite:  Išdaužė kaimynams langus

Klasikinė „vanilė“

Kone 90 procentų žmonių mėgaujasi vadinamuoju „vaniliniu“ seksu. Jame figūruoja tik du kūnai ir jų santykis. Dėmesys susitelkia į glamonės, artumą ir fizinio bei emocinio ryšio su kitu žmogumi darną. Didžioji dalis mūsų neieško superultramega ekstravagantiškų akcentų. Taip tikrosiomis žvaigždėmis, sekso metu yra žmonės ir pats aktas, o ne prezervatyvas, botagas ar kokia apranga. Iš esmės tai yra gerai, nes galima susikoncentruoti į kūnišką aistrą ir malonumą. Tada mažiau blaškymosi ir Pasak žmonių, prezervatyvas tikrai nėra tas dalykas, kuris daro didžiausią įtaką sekso kokybei. Jis svarbus, bet ne didžiausias prioritetas.

Išskirtiniai prezervatyvai – išskirtinei progai

Tiems 90 procentų žmonių, perkančių klasikinius prezervatyvus, tik kartais norisi paįvairinti lytinį aktą. Juo labiau, keistesnio prezervatyvo pasirinkimas, jų nuomone nėra pokyčių garantas. Tai labiau papildomas prieskonis, bet ne gero sekso esmė.

Taigi, jau matome, kad pagal žmonių gyvenimo būdą, kažkokie išskirtiniai prezervatyvai savo vietą atrasti gali tik progų metu. Jie nėra skirti kasdienai.

Prezervatyvų keliami pavojai sveikatai

Prezervatyvas yra bene efektyviausia barjerinės kontracepcijos priemonė. Jeigu yra naudojamas tinkamai, nuo „problemų“ jis apsaugos iki 99.3% efektyvumu. Tiek neplanuotam nėštumui, tiek lytiniu būdu plintančioms ligoms kelias yra užkertamas beveik visada.

Tačiau, tačiau, tačiau…

Tačiau yra ir pavojų sveikatai, kuriuos gali kelti netinkamas prezervatyvo pasirinkimas. Tai ne mūsų pramanas. Taip teigia ne kas kitas, o Pasaulio sveikatos organizacija.

Manome, kad verta skirti dėmesio ir tam, apie ką prezervatyvų gamintojai vengia pasakoti.

Kas jau kas, bet Pasaulio sveikatos organizacija (PSO lietuviškai, WHO angliškai) turi labai daug informacijos apie įvairių medžiagų ir priemonių, tuo tarpu ir prezervatyvų poveikį žmogaus sveikatai.

Nonoksinolis-9 ir sudėties svarba

Vienoje iš savo publikacijų (PSO pranešė, kad kartais, kaip lubrikantas naudojamas nonoksinolis-9 negali užtikrinti papildomo apsisaugojimo nuo LPL ar nėštumo (priešingai nei teigia reklaminė kai kurių gamintojų medžiaga), o tuo pačiu turi ir šalutinių poveikių, tokių kaip gerųjų bakterijų, esančių makštyje, naikinimas.

Nors toks prezervatyvas, pasak PSO „geriau nei jokio“, tačiau 100% atvejų jie rekomenduoja tokį prezervatyvą keisti silikono ar natūralaus pagrindo lubrikantu padengtą kontraceptiką.

Trumpai tariant – jeigu pamatote prezervatyvą, kurio lubrikante yra nonoksinolio-9, ieškokite analogų. Šio elemento dažnai pasitaiko analiniam seksui tinkamuose lubrikantuose!

Ko dar saugotis?

Štai dar keletas medžiagų, kurių jūsų prezervatyvuose arba neturėtų būti, arba reikėtų labai atidžiai stebėti, kaip jūsų kūnas su jomis reaguoja:

  • Glicerinas – iš esmės nėra labai kenksmingas, bet jame esančios mielės gali sukelti infekciją;
  • Parabenai, kvapo emulsijos bei aliejai prailgina prezervatyvo tarnavimo laiką, suteikia malonų kvapą, bet gali būti žalingi odai;
  • Kazeinas – pieno baltymas, naudojamas „žaliuose“ arba „veganiškuose“ prezervatyvuose.

PATARIMAS: prezervatyvų pirkime turi dalyvauti ne tik vyras ir ne tik moteris, o abu partneriai kartu! Jeigu esate vieniši(-os), bet gyvenate lytiškai aktyvų gyvenimą, turite daugiau nei vieną partnerį(-ę), pirkite kuo neutralesnius prezervatyvus bei pasidomėkite jų sudėtimi, jei galite.

Dar daugiau specifikos

Įprasta sakyti, kad moterys yra jautresnės ir švelnesnės, o vyrai – tvirtesni ir stipresni. Nors mes už lygybę, tačiau šiuo aspektu turime pasakyti, kad prezervatyvo pasirinkimas, bent jau jį dengiančio lubrikanto aspektu, yra svarbesnis moteriai. Taip yra dėl trijų dalykų:

  • Komforto akto metu
  • Sensacijų stiprumo
  • Išliekamojo poveikio
Taip pat skaitykite:  Aktuali informacija apie patyčias pasieks net atokiausias šalies vietas

Komfortas apibūdina tai, ar prezervatyvas nekelia skausmo, leidžia užtikrinti malonų įsiskverbimą. T.y. ar lubrikantas leidžia įsiskverbti be diskomforto.

Sensacijos – ar prezervatyvas kelia itin malonius pojūčius, priartina prie orgazmo, ar sustiprina jį?

Išliekamasis poveikis – ar prezervatyvas nekenkia moters odai ir nepalieka pėdsakų?

Džentelmenai turi prioritetą teikti moteriai

Nors vyrams tam tikri pojūčiai gali patikti labiau, kiti – mažiau, bet tik retas prezervatyvas yra lubrikuojamas iš vidinės pusės, tad net blogiausiais atvejais, erogeninės vyro kūno zonos daug mažiau dirginamos nei moters.

Kas gali nutikti, jei lubrikantas ant prezervatyvo yra netinkamas

Jautrios makšties, gaktos ir kirkšnies zonos nuolat kontaktuoja su lubrikantu, dengiančiu prezervatyvą, todėl, dėl blogo pasirinkimo gali kilti pavojus sveikatai. Jeigu lubrikantas sudirgins odą – bėdos potencialiai bus labai įkyrios ir ilgalaikės. Nuo paraudimo, niežulio, paburkimo ir padidėjusio jautrumo iki infekcijų, uždegimų ir panašių problemų, moters erogeninės zonos gali labai aktyviai sureaguoti su netinkamu lubrikantu. Pagal idėją, jis privalo būti kuo įmanoma natūralesnis (savo chemine sudėtimi), mat kontaktuos su labai jautria kūno vieta.

Šaldantys, šildantys ir visaip kitaip kūną veikiantys lubrikantai tokį efektą pasiekia įvairių cheminių medžiagų pagalba. Ne visada ir tikrai rečiau nei dažniau, jos, visgi gali pakenkti jūsų kūnui.

Kaip suprasti, kuris lubrikantas yra tinkamas?

Mūsų patarimas, jeigu jums sunku rasti tinkamus prezervatyvus – naudokite papildomą lubrikantą. Daug kas turbūt nežino, bet tiek gamintojai, tiek sekspertai primygtinai pataria net ir naudojant prezervatyvą, negailėti ir papildomo lubrikanto. Ieškokite tokio, kurio pH subalansuotas (vaginaliniam seksui idealus pH ~4.5, analiniam – 5.5-7).

Taip pat, lubrikantus ir prezervatyvus naudodami kartu turite būti užtikrinti, kad lubrikanto pagrindas nepažeis prezervatyvo išorės. Visumoje gauname tokį vaizdą, kad universaliausiai tinka standartinis prezervatyvas ir neutralus vandens pagrindo lubrikantas.

P.S. Apačioje matote aiškią iliustraciją apie lubrikantų tipus (aliejaus, silikono ir vandens pagrindo) ir kam jie (ne)tinka.

Kaip žinoti, kad prezervatyvas netinka?

Prezervatyvai gali netikti dėl dviejų dalykų – savo dizaino arba cheminės sudėties. Apie dizainą per daug neišsiplėsime, nes aiškinti čia tikrai nėra ką. Seksas turi būti malonus ir neturi būti skausmingas. Jeigu vyrui įsiskverbus moteris jaučia diskomfortą dėl trinties, iškilumų, rantelių ar kitų dizaino ypatumų – laikas erzinančią gumytę pakeisti nauja. Tas pats galioja ir vyrams. Nereikėtų kentėti ir tapti savo problemos įkaitais.

Netinkamumą išduodantys signalai ir ką daryti, jei toks iškyla į paviršių

Kada kalbame apie cheminės sudėties netinkamumą, tai paaiškėti gali tik praėjus kažkiek laiko po akto. Vyrams gali kilti problemų, bet dėl akto, kurį atlikote su prezervatyvu – tai mažai tikėtina. Problemos dažniau kamuoja moteriškąją poros pusę.

Apie tai, kad lubrikantas ar prezervatyvą dengiantis lubrikantas netinka, praneša: niežulys, deginimas, paraudimas, skausmas, tinimas. Iškilus tokiai bėdai reikėtų pasinerti į maloniai, bet ne kaitinančiai šiltą vonią. Jokiu būdu nepilkite jokių aliejų ar druskų. Atsipalaiduokite paprastame vandenyje. Jeigu po šiek tiek laiko tai nepraeina, būtina kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti nebe lubrikanto kaltė, o lytiniu būdu plintanti liga!

Ką rinktis jums?

Išsirinkti prezervatyvą nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Pirkti pirmus pasitaikiusius galima, tačiau nėra taip, kad pirmi internete aptikti prezervatyvai Durex ar aklas pirkimas prezervatyvų žemiausia kaina bus geriausias sprendimas. Jau minėjome, kad sargiai gali būti ir kenksmingi, ypač moters kūnui, todėl reikėtų kreipti dėmesį į tai ką perkate.

Taip pat skaitykite:  Pasaulį motociklais apkeliavę lietuviai Asta ir Linas grįžo namo: kvepia rekordu

Keturi gero prezervatyvo bruožai

Turite suderinti šiuos aspektus: dydį, lubrikanto sudėtį, gamintojo reputaciją bei tai, ar prezervatyvas tiks prie jūsų turimo papildomo lubrikanto (ir atvirkščiai).

Dydis

Pirma – dydis. Juokelių nelaidysime, tik pasakysime, kad ir kaip norėtųsi, vyrui savo kūną reikia vertinti sąžiningai. Jeigu pirksite per mažus prezervatyvus – jie gali plyšti ir tada turėsite gyventi su pasekmėmis. Na, o jei įsigysite per didelius – nejausite malonumo, o tuo pačiu ir galite partnerei neteikti malonumo ar net sukelti diskomfortą. Šiaip visi prezervatyvai yra be galo elastingi, todėl ir paprasti sargiai tiks daugumai mūsų planetos vyrų. Visgi, jei taip nutinka, kad jums ar jūsų partneriui reikia didesnio prezervatyvo, ieškokite „XL“, „Large“ arba panašiai paženklintų sargių.

Lubrikanto cheminė kompozicija ir gamintojas

Apie lubrikanto sudėtį jau kalbėjome. Ten neturėtų būti nonoksinolio-9. Atidžiai vertinkite tokių medžiagų kaip glicerinas, kazeinas ir parabenų buvimą sudėtyje. Taip pat svarbu, kad lubrikantas „nekonfliktuotų“ su prezervatyvu.

Gamintojo reputacija ir vardas yra svarbūs, tačiau tai neturi būti vienintelis faktorius, dėl kurio kinta prezervatyvų kaina. Brangesnis pirkinys turi kelti didesnį malonumą, būti saugesnis, technologiškai pažangesnis ar kitaip įmantresnis, o ne vien tik išleistas garsesnio prekės ženklo fabrike…

Dar svarbiau už gamintojo prestižą – pirkti legalius prezervatyvus iš patikimų prekybos vietų.

Pasitikėkite tik licencijuotais gamintojais, kurie yra sertifikuoti ir prižiūrimi griežtai reguliuojamose JAV, Japonijos arba ES rinkose. Kita – taupykite atsakingai. Puiku, jeigu turite nuorodą, kur Durex prezervatyvai internetu pigiau. Durex prezervatyvai – vieni geriausių rinkoje, jie maudosi klientų meilėje, o sveikatos organizacijos juos vertina pačiais aukščiausiai balais. Tačiau rinkoje yra ne tik Durex sargiai. Pilnai gali būti, kad jūsų ar jūsų partnerės(-io) odai geriau tinka brangesni arba kito gamintojo sargiai.

Būkite atsparūs reklaminei medžiagai. Gamintojai visada afišuos tik malonumą, nes sekso sukeliamas malonumas – labiausiai vertinamas iš visų malonumų gyvenime (antroje vietoje yra skanus maistas). Dėl to reklamose kalbama apie prezervatyvo plonumą, stipresnius pojūčius. Kas nėra taip afišuojama – saugumas ir sveikata, kurie yra ne ką mažiau reikšmingi.

Tuo pačiu metu gamintojai stengsis mažinti kaštus, todėl gali ne visada naudoti aukščiausios kokybės medžiagas (nonoksinolis-9). Būkite atidūs ir išrankūs. Rūpinkitės savimi.

Ką sako specialistai?

Pabaigai norėtume pateikti sutrumpintą ekspertų patarimų versiją, kodėl gi dažniau verta rinktis paprastus prezervatyvus:

  • Jeigu lytinio akto metu reikia keisti prezervatyvą, geriausia jį keisti tokiu pačiu, o ne visiškai kitokiu;
  • Nonoksinoliu-9 ištepti prezervatyvai plyšta dažniau;
  • Aliejinio pagrindo lubrikanto niekada nenaudokite su prezervatyvais;
  • Jeigu partnerė(-is) alergiški lateksui – naudokite prezervatyvus, kurie pagaminti iš poliuretano.

Išvados

Taigi, straipsnio pradžioje iškėlėme klausimą, kodėl gi žmonės dažniau renkasi paprastus prezervatyvus, nors rinkoje tokia didelė įvairovė? Išsiaiškinome, kad taip yra dėl kelių, ganėtinai skirtingų priežasčių. Pirmoji – pats seksas, kuriuo dauguma mūsų mėgaujasi. Jam ekstravagantiški prezervatyvai tinka ne visada. Antroji – sveikata bei tai, kad paprastesni prezervatyvai kelia mažesnę riziką organizmui. Na ir galiausiai, trečioji – komfortas ir tai, kad tikrai ne kiekvienai(-am) patinka jausmai, kuriuos sukelia rantuoti ar ypatingi prezervatyvai. Tad, vadovaudamiesi seksą ir sveikatą išmanančių žmonių patarimais raginame tikrai nenusigręžti nuo klasikinių preze