7.6 C
Kaunas
Penktadienis, kovo 29

Pakruojyje – pirmasis LP EXPRESS siuntų terminalas

Ar jau skaitėte?

Atsižvelgiant į siuntų terminalų patogumą karantino metu, Lietuvos paštas plečia terminalų tinklą ir įrenginėja naujus terminalus. Vienas jų įrengtas ir Pakruojyje, adresu Vytauto Didžiojo g. 17. Gyventojai kviečiami naudotis terminalu jau nuo šiandien – siųsti bei gauti siuntas patogiai ir, svarbiausia, saugiai.

- Reklama -

„Terminalų plėtra Pakruojyje jau buvo numatyta kiek anksčiau. Šalyje paskelbus karantiną, o kartu su tuo išaugus ir siuntų poreikiui, procesus šiek tiek pagreitinome. Stebime siuntų kiekius Pakruojyje, matome, kad gyventojams siuntų terminalas reikalingas. Naujasis terminalas ne tik pilnai patenkins šį poreikį, tačiau taip pat leis siųsti ir gauti siuntas be jokio riziką keliančio žmogiško kontakto“, – sako Lietuvos pašto pardavimų ir rinkodaros direktorius Norbertas Žioba.

N. Žioba skatina Pakruojo gyventojus pasinaudoti naujuoju terminalu ir vengti ėjimo į pašto skyrių. Taip pat akcentuoja vieną pagrindinių naudojimosi terminalu taisyklių – ant siuntų nurodyti gavėjo mobilųjį telefoną, nes siuntinys tik tokiu atveju sėkmingai pasieks adresatą.

Lietuvos paštas primena, ką reikia žinoti apie siuntų savitarnos terminalus, ypač karantino laikotarpiu:

  • siuntų savitarnos terminalas – vienas saugiausių ir patogiausių būdų gauti ir siųsti siuntas. Jis veikia 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę, tad naudotis juo galima bet kuriuo patogiu metu. Šalyje paskelbus karantiną itin dideliu privalumu tampa tai, kad naudojantis terminalu išvengiama žmogiškojo kontakto.
  • terminalu galima siųsti ir gauti siuntas iki 30 kg. Atitinkamai pagal siuntinio dydį, parenkama terminalo dėžutė: S, M, L, XL. Siunta turėtų būti tinkamai supakuota, kad siunčiamas daiktas nesudužtų ar nebūtų kitaip pažeistas. Rekomenduojama siuntinį dėti į kartoninę dėžutę, tačiau jei tokios galimybės nėra, siuntą galima įvynioti į tvirtą plastikinį maišą, jį papildomai apklijuoti lipnia juosta. Kiekviena siunta turi turėti lipduką, kur nurodomi siuntimo duomenys. Labai svarbu nurodyti gavėjo numerį, nes tik tokiu būdu bus galima jį informuoti apie į terminalą gautą siuntą. Siuntos Lietuvoje pristatomos per 24 valandas darbo dienomis ir šeštadieniais;
  • vengiant kontakto ar paviršių lietimo, ruošiant siuntą rekomenduojama naudotis savitarnos sistema www.manosiuntos.lt, kurioje nesunkiai paruošiamas siuntos lipdukas – atėjus prie terminalo beliks tik jį atsispausdinti, jeigu yra galimybė lipduką atsispausdinti lipduką namuose, prie terminalo beliks tik jį nuskenuoti. Per savitarną taip pat galima apmokėti siuntos siuntimą, sekti siuntos būseną. Siuntos kelią galima sekti ir pagrindiniame www.lietuvospastas.lt puslapyje esančioje formoje „Siuntų sekimas“ suvedus siuntos duomenis;
  • apie gautą siuntą pranešama SMS žinute. Atkreipiamas dėmesys, kad karantino metu siekiant apsaugoti klientus ir darbuotojus nuo žmogiško kontakto, Lietuvos paštas daugelį siuntų nukreipia į terminalus – jeigu laukiate siuntos, nenustebkite, jeigu ji atkeliaus į naują terminalą. Į terminalus nukreipiama dalis siuntų, ant kurių nurodyti telefono numeriai ir kurios netelpa į pašto dėžutes;
  • gauta siunta terminale laikoma 3 dienas. Tačiau karantino metu išaugus siuntų kiekiui, siuntas prašoma atsiimti kaip galima greičiau. Pavėlavus atsiimti siuntą, ji keliauja į pašto skyrių. Jeigu iš jo siunta nebus atsiimta per 30 dienų, ją bus galima atsiimti jau tik po karantino.
Taip pat skaitykite:  Lietuvos paštas sukirto rankomis su Biržų savivaldybe dėl buvusio centrinio pašto pastato

Daugiau informacijos apie Lietuvos pašto veiklą karantino metu:
https://www.post.lt/lt/pagalba/patarimai/svarbi-informacija-karantino-metu.

- Advertisement -
spot_img