1.6 C
Kaunas
Šeštadienis, balandžio 20

Nesuteikime galimybių vagims – saugokime savo turtą

Ar jau skaitėte?

vagis-rakina-spynaPolicija nuolat rūpinasi, kad gyventi mūsų šalyje būtų kuo saugiau, kad kiekvienas tiek miesto, tiek kaimo gyventojas būtų tikras, jog jo užgyventas turtas netaps sukčių, plėšikų grobiu.

- Reklama -

Policija visuomet stengiasi išaiškinti nusikaltimus ir surasti asmenis pagrobusius svetimą turtą, deja, dalis, ypač smulkių vagysčių, lieka neišaiškintų arba turtas jau būna perparduotas ar iššvaistytas, todėl jį susigrąžinti sudėtinga, o nuostoliai žmonėms neatlyginami. Atlyginti patirtą nuostolį galėtų ir turto draudimas, todėl policija ragina gyventojus, įstaigas, pasirūpinti savo turto saugumu. Tam tinka įvairios priemonės: būsto ir jame esančio turto draudimas, saugi kaimynystė, signalizacija, vaizdo kameros, namuose įrengti seifai, ir kitos saugumo priemonės.

Palaikydami glaudžius ryšius su policija, artimai bendraudami su kaimynais, patys būdami budrūs, gyventojai išvengia daugelio nusikaltimų, atbaido piktavalius nuo „žygių”. Geri kaimynai – gyvenimo dovana, kurią dažnai tiesiog pamirštame. Juk tarp kaimynų yra tokių, kurie namie lieka būtent tuo metu, kai Jūs dirbate, kaimynų vaikai mokosi skirtingose pamainose, ir tai vieni, tai kiti nuolat būna namie ar kieme ir, kaip sakoma, viską mato, viską girdi. Tereikia bendrauti, norėti ir stengtis padėti. Tuomet vagims ir plėšikams nebus jokių šansų apsilankyti mūsų namuose nepastebėtiems.

Policija negali būti visur, o kaimynas yra netoli ir paprastai, kilus pavojui, geri kaimynai nemažai pastebi ir žino, ką daryti. Tereikia pasikalbėti su savo ir gretimų namų gyventojais apie saugumą, būtų pravartu pasikeisti namų ir darbo telefono, gal net automobilių numeriais, tiksliais adresais. Derėtų žinoti, kad gera kaimynystė priklauso ir nuo mūsų pačių. Todėl pasirūpinkime šalia gyvenančių žmonių, ypač senyvo amžiaus, saugumu. Patartina tokius kaimynus įspėti, kad niekuomet nepamirštų užsirakinti durų ir neįsileistų nepažįstamų žmonių, nes sukčiai, apgavikai ir plėšikai aukomis dažniausiai renkasi senyvus, vienišus žmones. Paprašykite kaimynų, kad, pamatę nepažįstamąjį, norintį patekti į Jūsų namus, paskambintų Jums. Pravartu su kaimynais susitarti, kad, pavyzdžiui, Jums išvykus atostogų, kaimynas prižiūrėtų butą, užrakintų namo duris ar kiemo vartus, išimtų iš laiškų dėžučių spaudą ir korespondenciją. Vis populiaresnės saugios kaimynystės grupės. Galbūt ir Jums derėtų sudaryti tokią laiptinės, namo, gatvės ar kiemo gyventojų grupę, kurios tikslas būtų bendromis jėgomis sukurti saugią gyvenamąją aplinką? „Šiame name veikia saugios kaimynystės grupė” – tokios iškabos nusikaltėliams signalizuoja skubėti iš šios vietos. „Saugios kaimynystės” grupėms priklausantys žmonės stebi, kokie nepažįstamieji vaikšto jų laiptinėje, ką veikia paaugliai, kas pardavinėja „pilstuką” ar narkotines medžiagas – sergsti savo namą, laiptinę, kiemą ar gatvę nuo neprašytų svečių. Šioms grupėms gali priklausyti vyrai ir moterys, pensininkai ir net vaikai – pastarieji kartais pastebi daugiau už suaugusiuosius. Paprastai stebėtojai palaiko ryšius su policija, grupės vadovu, kaimynystėje įsikūrusiomis grupėmis.

Taip pat skaitykite:  Prostatos vėžys: susirgimų daugėja

Primename, kad įvykus nelaimei policijai galima skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

- Reklama -

Marijampolės apskr. VPK informacija

- Reklama -

Spynų pakeitimas Klaipėdoje

- Advertisement -
spot_img