Nekilnojamojo turto vertės nustatymas

0
142

Nuspręsti, kiek yra vertas Jūsų turimas nekilnojamasis turtas, labai sunku. Ne veltui dažniausiai pagalbos kreipiamasi į profesionalus, kurie pateikia objektų vertinimą. Jis aktualus ne tik tiems, kurie nori sužinoti, kokia yra nekilnojamo turto vidutinė rinkos vertė, tačiau ir tiems, kurie perka konkretų namą ir dažniausiai siekia sužinoti realią kainą, kad pavyktų išvengti permokėjimų.

Nekilnojamojo turto vertės nustatymas dažniausiai atliekamas įvertinus kuo daugiau smulkmenų. Juolab, būtinai pasitarus su ekspertais, kurių patirtis leidžia džiaugtis objektyviais rezultatais.

Nekilnojamojo turto vidutinė rinkos vertė dažniausiai nustatoma įvertinus kiekvieno objekto savybes:

  • Patalpų dydis, kuris yra nurodomas kvadratiniais metrais.
  • Taip pat dažniausiai turi būti detalizuojamas ir kambarių skaičius.
  • Svarbiu kriterijumi tampa statybos metai.
  • Žinoma, vertinama ir NT vizualinė būklė.
  • Galiausiai, įrengimas ir kokia technika yra parduodama kartu su būstu.

Dažniausiai užtenka šių penkių kriterijų, kurie padeda kur kas paprasčiau įvertinti būstą ir tuo pačiu nustatyti – kokia yra galima jo vertė.

Taip pat būstai dažniausiai vertinami palyginus kitus. Taigi, tai reiškia, kad norėdami nuspręsti, kokia yra Jūsų turto vertė, kokia rinkos kaina egzistuoja – turėtumėte peržiūrėti ir kitų žmonių skelbimus. Gali atrodyti, kad visi peržiūrimi skelbimai taip pat nėra tikslūs. Žinoma, paklaida galima, tačiau radus bent jau kelis variantus, kurie labai primena Jūsų – galėsite išsivesti rinkos kainą ir tuo pačiu nuspręsti kokia labiausiai atitinka Jūsų parduodamą būstą.

Dažniausiai paskelbus būstą dėl skelbimo pardavimo reikia laukti pačioje pradžioje bent jau 60 dienų ir tik tokiu atveju, jeigu niekas nesusidomėjo – kaina kris. Žinoma, ne visada visi skuba parduoti, kartais užsikelia kainą ir ilgai laiko skelbimus. Deja, toks jų pateikimas nėra geras pasirinkimas, kadangi užsistovėję skelbimai dažniausiai nedomina žmonių, kadangi daugelis ieško “kabliukų”, kodėl skelbimas taip ilgai yra. Ir net tokiu atveju, kai kaina jiems tampa priimtina – jie vistiek netęsia susidomėjimo skelbimu.

Tai rodo, kad labai svarbu pateikti pasiūlymą, kuris atitinka rinkos vertę. Juolab, pateikti realų variantą, kuris apibūdina tiksliai tai, ką siūlote. Juk galiausiai vistiek nepriklausomi ekspertai gali atlikti vertinimus ir tokiu atveju kaina kris.