7.6 C
Kaunas
Penktadienis, kovo 29

Mirštančio ligonio istorija bandžiusio prisidengti pažeidėjo laukia rimti nemalonumai

Ar jau skaitėte?

50-euraiKovo 3-iosios rytą, 9.45 val., Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnų, patruliavusių tarnybiniu skiriamaisiais ženklais nepažymėtu automobiliu, dėmesį patraukė itin dideliu greičiu Viešvėnų gyvenviete skriejantis automobilis. Padidinę važiavimo greitį, pareigūnai, nepaleisdami pažeidėjo iš akių, leidosi jam iš paskos. It vėją nurūkusį, grėsmę aplinkiniams kėlusį „NISSAN Qashqai“ automobilį pareigūnams pavyko sustabdyti Rainiuose, kai vairuotojui spustelėjus stabdžio pedalą, gyvenvietėje užfiksuotas 111 km/h transporto priemonės važiavimo greitis.

- Reklama -

Sustabdžius automobilį ir vairuotojo paprašius reikiamų dokumentų, paaiškėjo, kad 61 km/h važiavimo greitį viršijo 34-erių metų Kauno miesto gyventojas. Paklaustas, kur taip skuba, vyras primigtinai prašė nefiksuoti pažeidimo, nes jis kuo greičiau privalo pasiekti Regioninę Telšių ligoninę, kur mirštančiam reanimacijos skyriaus pacientui būtina jo gabenama gydymo įranga. Išgirdę greičio viršijimo priežastį, vietoj administracinio teisės pažeidimo protokolo surašymo, pareigūnai suskubo piliečiui į pagalbą. Kadangi žmogaus gyvybė – visada primoje vietoje, įjungę garso ir šviesos signalą, pareigūnai vairuotoją nulydėjo pas, kaip jis teigė, mirštantį žmogų.

Drauge su pareigūnų ekipažu nuvykęs į ligoninę, pilietis nuskubėjo vidun. Tačiau, net ir realiai imituota situacija gydymo įstaigoje, pareigūnams sukėlė įtarimų. Ją paneigė ir apie sunkios būklės pacientą, kuriam neva buvo būtina speciali įranga, vėliau paklaustas Regioninės Telšių ligoninės reanimacijos skyriaus gydytojas.

Kūrybingas, išgalvota istorija pareigūnus bandęs apgauti pilietis, už greičio viršijimo atvejį, pagal LR ATPK 124 str. 6 d., būtų atsipirkęs 289-434 eurų bauda ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 1 iki 6 mėnesių. Tačiau, tiesiai iš ligoninės į pareigūnų automobilį atskubėjęs kaunietis, supratęs, kad jo istorija nepadės išvengti baudos, pareigūnų paprašė „susitarti“. Teigdamas, kad dėl įvykdyto pažeidimo vyras prarastų darbą, jis pareigūnų prašė pažeidimo nefiksuoti. Nors pilietis dėl savo veiksmų buvo įspėtas apie baudžiamąją atsakomybę, ši žinia jo neatbaidė ir, duodamas automobilio registracijos pažymėjimą, kartu su juo tarnybiniame automobilyje vyras padėjo ir dvi kupiūras po 50 eurų.

Taip pat skaitykite:  Už neteisėtai Utenos rajone sumedžiotą tauriojo elnio jauniklį teks sumokėti beveik 5,5 tūkst. eurų

Visais būdais bandęs išvengti nuobaudos už viršytą greitį, pažeidėjas ne tik privalės sumokėti baudą, kuriam laikui praras teisę vairuoti automobilį, bet ir bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn – už pareigūnų papirkimą piliečio atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. (Papirkimas) 2 d.

- Reklama -

Pareigūnai primena, kad kyšis – bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų jums palankų sprendimą. Atminkite, kad jokios baudos grynaisiais pinigais policijos pareigūnui negali būti mokamos. Todėl bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui bus vertinamas kaip kyšis. Už šį nusikaltimą gresia baudžiamoji atsakomybė.

- Reklama -

Kyšis išpurvina! Būk vyras – mokėk baudą!

Telšių apskr. VPK informacija

- Advertisement -
spot_img