LKL rezultatyviausi „Lietuvos ryto“ krepšininkai, naudingiausi – žalgiriečiai

0
46

Dar vienas LKL sezonas artėja prie pabaigos. Komandos po truputėlį baigia susirikiuoti atkrintamųjų vietas, kitos kovoja dėl to, kad ir toliau galėtų varžytis lygoje.

Natūralu, jog stipriausias komandos dominuoja ir statistinių kategorijų grafose. Būtent komandinę statistiką, kuri išryškėjo šiame sezone, ir aptarsime straipsnyje.

Rezultatyviausi – vilniečiai

Vilniaus „Lietuvos rytas“ yra rezultatyviausia šio sezono LKL pirmenybių komanda. Jie per mačą vidutiniškai renka 86,26 taško. Toks vidurkis vilniečiams padeda būti vienas iš čempionato lyderio.

Už „Lietuvos ryto“ nugaros rikiuojasi Panevėžio „Lietkabelis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“. Atitinkamai 84,13 ir 83,84 takšo.

Blogiausią rezultatą čia turi Alytaus „Dzūkija“ – 73,77 taško per susitikimą.

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlieka vicečempionai

Pagalvojote apie „Lietuvos rytą“? Ne! Dabartiniai vicečempionai – Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai. Kaip ir praėjusiais metais ši ekipa pasižymi komandiniu žaidimu, o tą atspindi ir statistinės grafos.

Ekipa per mačą atlieka 21,19 rezultatyvaus perdavimo ir lenkia „Lietuvos rytą“ (21,16) bei „Žalgirį“ (20,10).

Šioje kategorijoje prasčiausiai sekasi Kėdainių „Nevėžiui“ – viso labo 15,74 rezultatyvaus perdavimo.

Daugiausiai kamuolių nusiima „Šiauliai“

Praėjusiais metais itin juodą periodą išgyvenę šiauliečiai, pakilo it feniksas iš pelenų. Dabar ši komanda užima penktąją vietą turnyrinėje lentelėje, o jų kovingumą puikiai iliustruoja lyderystė pagal atkovotus kamuolius.

Jaunojo Lauryno Biručio vedini „Šiauliai“ ima 37,81 kamuolio per susitikimą ir sau už nugaros palieka „Žalgirį“ (36,81).

Blogiausiai čia sekasi Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ (32,55).

Efektyviausi čempionai

„Žalgiris“ visur yra tarp lyderių, o bendroje sumoje – tai geriausia komanda, kuri renka daugiausiai naudingumo balų. Turbūt ne veltui LKL lažybų favoritu laikomas „Žalgiris“, turintis didžiausius šansus triumfuoti nacionaliniame čempionate.

Žalgiriečių sąskaitoje kas mačą būna net 103,16.

Už jų esantis „Lietuvos rytas“ vidutiniškai renka 100,39 naudingumo balo, tuo tarpu prasčiausiai sekasi „Dzūkijai“ (75,10).

Tiesa, nors Kėdainių „Nevėžis“ ir Prienų-Birštono „Vytautas“ yra kur kas efektyvesni, iškristi į antrąjį divizioną (Nacionalinę krepšinio lygą) pretenduoja ne „Dzūkija“, o būtent šios ekipos.

Lyderių lankomumas geriausias

Visas didysis Lietuvos krepšinio klubų ketvertas fiksuoja panašius lankomumo rodiklius namų rungtynėse.

Į Vilniaus „Lietuvos ryto“ LKL mačus vidutiniškai susirenka 4200 žiūrovų (praėjusį sezona vidurkis buvo 2600), į Klaipėdos „Neptūno“ ir Kauno „Žalgirio“ namų arenas arti 4000. Nedaug nuo lyderių atsilieka Panevėžio „Lietkabelis“ su pritraukiamais 3600 žiūrovų.

Ant savotiško gėdos stulpo galima būtų kabinti Pasvalio „Pieno žvaigždių“ komandą, kurios mačus LKL vidutiniškai stebi 585 žiūrovų.