Lietuvos krepšinio rinktinės tvarkaraštyje – draugiškas mačas Klaipėdoje

0
193

Lietuvos krepšinio rinktinės fanai be jokios abejonės jau išsiilgo aukščiausios klasės nacionalinių kovų. Praėjusiais metais nevyko joks prestižinis krepšinio turnyras, tad geriausi šalies krepšininkai pirmą kartą nuo 2002-ųjų metų turėjo praktiškai laisvą vasarą.

Visgi, šiemet viskas bus kitaip – jau rugsėjį laukia pasaulio taurės varžybos Kinijoje, kur mūsų laukia išties grėsmingi varžovai. Mūsiškiai G grupėje grumsis su Australijos, Kanados ir Senegalo komandomis. Pagal „Betsafe“ krepšinio lažybų prognozes, Lietuvos komandos galimybės triumfuoti grupėje kiek prasčiau nei australų ir kanadiečių – apie 33 procentus.

Tiesa, pirmenybėms Lietuvos rinktinė tikrai bus pasirengusi. Prieš lemiamas akistatas Dainiaus Adomaičio auklėtiniai sužais net devynias kontrolines rungtynes. Būtent apie tai, kokie varžovai Lietuvos rinktinės lauks ruošiantis čempionatui, ir siūlome skaityti šiame straipsnyje.

Pirmoji varžovė – galingoji Ispanija

Pirmąjį kontrolinį mačą Lietuvos rinktinė žais rugpjūčio 2 dieną ir rinktinės iškart lauks itin grėsmingas varžovas – galingoji Ispanijos rinktinė. Susitikimas vyks Pamplonos mieste, kuris tikrai myli krepšinį ir aikštelės šeimininkams garantuos didelį vietos sirgalių palaikymą.

Kol kas nėra aišku ar ispanams pirmenybėse padės broliai Pau ir Marcas Gasoliai, bet nepaisant to neabejojama, kad Ispanijos rinktinė pirmenybėse tikrai kėsinsis į medalius, tad akivaizdu, jog jau pirmose rungtynėse lietuvių laukia išties kietas riešutas.

Vienas iš dviejų mačų Lietuvoje vyks Klaipėdoje

Po vizito Ispanijoje Lietuvos rinktinė grįš į gimtinę, kur rugpjūčio 4 dieną, Klaipėdos Švyturio arenoje, Lietuvos krepšinio rinktinės tvarkaraštis numato akistatą su suomiais. Pastarieji kol kas nėra iškovoję skambių pergalių, tačiau per paskutinius du Europos čempionatus paliko išties simpatiškos ir kovingos komandos įspūdį. Be to, Suomijos rinktinei turėtų padėti vis tvirčiau Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) besijaučiantis Lauri Makaanenas.

Du serbiški egzaminai

Pasaulio ir Europos vicečempionė Serbijos rinktinė su Lietuvos nacionaline komanda kontrolinėse rungtynėse grumsis dusyk iš eilės. Rugpjūčio 10 dieną mačas vyks Belgrade, o 12-ą mėnesio dieną rinktinės akis į akį stos Kaune.

Serbai pastaruoju metu yra įvardijama kaip bene didžiausia krepšinio jėga Senajame žemyne, o tą liudija ir daugybė šios šalies krepšinio talentų. Gali būti, kad rinktinėje šiemet išvysime ir „Denver Nuggets“ žvaigždę Nikolą Jokičių, o prieš jį lietuviams kol kas dar nėra tekę žaisti.

Turnyras Suomijoje

Suomijos Espo mieste rugpjūčio 16 dieną antrą kartą žaisime su Suomijos rinktine, o kitą dieną kausimės prieš Rusijos komandą. Per šį laiką suomiai ir rusai taip pat sužais ir tarpusavio mačą, o turnyro nugalėtoja bus išrinkta geriausiai iš trijų pasirodžiusi rinktinė.

Tai bus paskutinės Lietuvos rinktinės kontrolinės rungtynės Europoje.

Prieš pat čempionatą – viešnagė Seule

Nors Europoje D. Adomaičio kariauna draugiškų mačų daugiau ir nežais, tačiau prieš pirmenybes Kinijoje mūsiškų dar laukia trys akistatos Pietų Korėjos sostinėje Seule.

Čia turnyras vyks rugpjūčio 24-26 dienomis, o Lietuvos rinktinė susigrums su šeimininke Pietų Korėjos rinktine, taip pat su stipriausia Afrikos ekipa Angola bei šviežiai iškepto Eurolygos MVP Jano Vesely vedina Čekijos nacionaline komanda.

Primename, kad planetos pirmenybės Kinijoje startuoja rugsėjo 1-ą dieną.