Kupiškiečiai merginas ruošė vežti į Įspaniją

0
77

merginos-kojosŽvalgybinės informacijos apie prekybą žmonėmis rinkimas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnus nuvedė į gretimoje apskrityje esantį Kupiškio rajoną, kuriame buvo užčiuoptos šios nusikalstamos veikos apraiškos ir vasario 3 d. sulaikyti ja įtariami asmenys.

Sulaikyti įtariamuosius buvo apsispręsta, kai tik buvo gauta informacija, jog vieną užverbuotą prostitucijai merginą skubiai rengiamasi išvežti į užsienį. Tokį skubėjimą, ko gero, lėmė aplinkybė, kad vienos įtariamųjų, 20-metės Kupiškio rajono gyventojos A. B., likimas tą dieną buvo sprendžiamas Panevėžio apygardos teisme, nagrinėjusiame baudžiamąją bylą, kurioje ji buvo kaltinama 2012-aisiais metais įtraukusi merginas į prostituciją ir pelniusis iš jų prostitucijos. Kaltinimą palaikęs prokuroras pasiūlė skirti jai 8,5 metų nelaisvės, tačiau nuosprendžio mergina tądien neišgirdo, nes jo skelbimas numatytas kovo mėnesį. Išsigelbėti nuo belangės buvo vienas šansas – išvykti į užsienį. Todėl tikėtina, kad toks skubotumas, išvežant bendrininkų prostitucijai užverbuotą merginą iš Lietuvos, buvo reikalingas, siekiant ir kuo greičiau pasprukti iš šalies.

Prieš keletą metų ši kupiškietė, dar nepilnametė, pati buvo įkliuvusi į asmenų, besiverčiančių prekyba žmonėmis, pinkles ir jau vežama iš Lietuvos. Pareigūnai tada užkirto kelią šiam nusikaltimui ir merginą išgelbėjo, o dėl vaiko pardavimo ir dokumentų klastojimo įtarimai buvo pareikšti dabar jau 48 sulaukusiam kupiškėnui D. D.

Laikui bėgant, nusikaltimo auka susidraugavo su nusikaltimo organizatoriumi ir pati įsitraukė į nusikalstamą veiką. A. B. tapo artimi su D. D. ir aktyviai ėmėsi sąvadavimo bei pelnėsi iš kitų asmenų prostitucijos. Dėl to ji 2012 metais įkliuvo pareigūnams ir dabar yra teisiama. Tačiau net teisiama 20-metė savo nusikalstamo verslo nemetė. Ji su bendrininkais ieškojo ir verbavo merginas, tarp jų ir nepilnametes, dirbti prostitutėmis Italijoje. Prastos materialinės bei socialinės padėties merginos, dėl jauno amžiaus turinčios menką gyvenimišką patirtį, buvo įtikinėjamos vykti į Italiją dirbti gerai apmokamo prostitučių darbo. Jos buvo tikinamos, kad Italijoje prostitucija yra legalus verslas, vertinamas teigiamai ir per dieną galima uždirbti iki 1000 eurų.

Merginos buvo viliojamos ne tik pažadais apie gerą uždarbį, bet ir tuo, kad Italija labai graži šalis, kad jos bus nemokamai nuvežtos į darbo vietą, apgyvendintos, pamaitintos, gaus naujų rūbų ir visko, ko tik joms prireiks. Na, o jei prostitutės darba nepatiksiąs, tada jos galėsiančios pasirinkti kitą darbą – auklės, fabriko darbuotos ar kitą, kuris labiausiai tiks. Tačiau realiai merginas buvo ruošiamasi vežti į Įspaniją…

Paskutinė prostitucijai užverbuota mergina buvo 19-metė vieno miesto Profesinio rengimo centro moksleivė. Ruošiamą išvežti ir parduoti merginą vasario 3-osios vakare Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai rado pas vieną A. B. bendrininką Kupiškio rajone, Butėnų kaime. Tą pačią naktį buvo sulaikyti ir keturi prekyba žmonėmis įtariami šio rajono gyventojai: 20-metė A. B., 48 metų D. D., 21 metų S.S. ir 19-metė D. M.

Teismas sankcionavo jų suėmimą. Visiems jiems pareikšti įtarimai dėl prekybos žmonėmis.

Šiaulių apskr. VPK informacija