7.1 C
Kaunas
Pirmadienis, kovo 09

Keturi Telšių rajono gyventojai stos prieš teismą dėl žiauraus išpuolio prieš žmogų

Ar jau skaitėte?

Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje keturi Telšių rajono gyventojai kaltinami neteisėtu laisvės atėmimu ir savavaldžiavimu, naudojant fizinę prievartą. Kaltinamieji, kaip įtariama, smurtu bandė išsireikalauti skolą.

- Reklama -

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Teismas.
Iliustracinė nuotrauka iš socialinių tinklų.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2025 metų sausio 9-osios vakarą keturi kaltinamieji – 24, 23, 19 ir 18 metų amžiaus – veikdami bendrininkų grupėje, atvyko pas nukentėjusįjį į butą Klaipėdoje ir, panaudoję psichinę prievartą, pareikalavo vykti su jais. Vyras, išsigandęs galimo fizinio smurto, pakluso. Įtariama, kad nukentėjusysis buvo nuvežtas už miesto, kur bendrininkai jį surišo virvėmis, pririšo prie automobilio ir apie vieną kilometrą tempė žeme, važiuodami maždaug 50 km/h greičiu. Asmenys tyčiojosi iš nukentėjusiojo ir reikalavo grąžinti skolą. Po įvykio vyrui buvo nustatyti daugybiniai kūno nubrozdinimai. Vėliau jis buvo parvežtas atgal į Klaipėdą, kur jam dar buvo suduoti smūgiai į galvą.

Visiems kaltinamiesiems inkriminuojamos nusikalstamos veikos pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 146 straipsnio 2 dalį ir 294 straipsnio 2 dalį. Už šiuos nusikaltimus gresia laisvės atėmimas iki 5 metų.

Be to, 23 metų asmuo papildomai kaltinamas neteisėtu nešaunamojo ginklo – savadarbio kasteto – laikymu ir nešiojimu, pagal BK 258 straipsnio 2 dalį. 19-mečiui pareikšti kaltinimai dėl psichotropinių medžiagų laikymo be tikslo platinti (BK 259 straipsnio 1 dalis) bei šaunamojo ginklo – dujinio pistoleto – laikymo neturint leidimo (BK 253 straipsnio 1 dalis).

- Reklama -

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismui.

- Reklama -

Primename, kad asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Informacijos šaltinis: www.prokuraturos.lt

 

- Advertisement -

Rekomenduojame

spot_img