Iš teisininkų lūpų – nemokami patarimai kėdainiškiams

0
96

KedainiaiKėdainiškis Leonas daugiau nei dešimtmetį uoliai darbavosi įmonėje. Netikėta žinia apie planuojamą etatų mažinimą ne tik sukrėtė emociškai, bet ir paskatino pasidomėti, kokios išeitinės kompensacijos galėsiąs tikėtis.

Praėjusį sekmadienį Kėdainiuose įsikūrusiame vienadieniame teisinių konsultacijų „biure“ teisininkė praktikė poną Leoną ir kitus mieto gyventojus konsultavo aktualiais klausimais: kuo skiriasi viešo ir privataus asmens teisės, kokio dydžio išeitinė išmoka priklauso įmonėje atidirbus tam tikrą metų skaičių, kaip atgauti skolą, kaip surinkti įrodymus, patvirtinančius, kad turtas buvo išviliotas apgaulės būdu. Palapinėn užsukę kėdainiškiai taip pat buvo supažindinami su savo teisėmis.

Nemokamos teisinės konsultacijos Lietuvos miestuose ir miesteliuose – projekto „Aš žinau savo teises“ dalis. Projektą organizuoja LR teisingumo ministerija. Norima kuo daugiau Lietuvos gyventojų supažindinti su jų teisėmis ir šalies teisinės sistemos pagrindais bei suteikti kasdienybėje praversiančių konkrečių teisinių žinių.

„Projektu siekiama paskatinti Lietuvos gyventojus aktyviai domėtis savo teisėmis, kad iškilus konkrečiai problemai, jie žinotų, kaip elgtis ir kur ieškoti pagalbos. Mokėjimas spręsti įvairias problemas teisiniu būdu praverčia kiekvienam piliečiui, ir džiugu, kad daug žmonių tai suprato ir aktyviai dalyvavo konsultacijose“, – sako LR teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Projekto metu suplanuota aplankyti 15 Lietuvos miestų ir miestelių. Rugsėjį prasidėjęs projektas tęsis iki spalio pabaigos.

Ina Ūsaitė
projekto vadovė