Įranga, kurios prireiks kiekvienam meistrauti ir konstruoti mėgstančiam vyrui

0
131

Turbūt joks vyras negalėtų paneigti to fakto, kad pačiam, savomis rankomis kažką susimeistrauti yra itin smagu ir malonu. Būtent dėl to dažnuose namuose vyras užima ir „namų meistro“ pareigas bei sutvarko gedimus, užtaiso skyles, remontuoja bei rūpinasi įvairiais daiktais. Tai yra labai sveikintina ir žavinga, tačiau vyrui tai taip pat nėra lengva. Jeigu šalia namų vyksta priestato ar kitos statybos, dideli remontai, kiti darbai (arba tokie yra planuose), reikia turėti visą įrangą, kurios gali prireikti. Nebūtina viską pirkti, kai ką galima ir išsinuomoti, tačiau štai įranga, kurios prireiks kiekvienam vyriškiui, norinčiam meistrauti bei konstruoti.

Vieta, kurioje galima tvarkingai laikyti įrankius

Nors techniškai tai ir nėra įranga, bet garažo, pašiūrės, sandėliuko ar rūsio, kur būtų galima laikyti įrankius reikia kone tiek pat, kiek ir pačių įrankių. Jeigu bus betvarkė, tai galima pamiršti apie sklandų darbą, nes tinkamų replių, veržlės, varžto ar kitos detalės rasti nepavyks. Reikia, kad viskas būtų bent pakankamai tvarkingai išdėliota ir, kad viskam užtektų vietos.

Suvirinimo įranga

Suvirinimo aparatai reikalingi nedažnai (bent jau įprastose situacijose), tačiau vien dėl detalių suvirinimo važiuoti į kitą miesto galą tikrai neverta. Suvirinimo įrangai įsigyti reikės kelių šimtų eurų, tačiau jau po poros atliktų darbų bus galima džiaugtis tuo, kad viskas pavyko lengviau, greičiau ir paprasčiau nei be jos. Suvirinimo darbai dažnai yra svarbūs, todėl ignoruoti jų poreikio neverta.

Pjūklai ir kita pjaustymo įranga

Kada kalbame apie remontą, konstrukciją ir meistravimus, nepasieisime be medžio, metalo ir kitas medžiagas pjaustančių pjūklų. Štai pavyzdžiui kada reikės iškloti plyteles, jas neišvengiamai reikės ir pjaustyti, kam būtinai prireiks pjūklo. Su medžiu visada bus tas pats. Apskritai, bet kokie remonto ar įrengimo darbai neatsiejami nuo pjaustymo, todėl pjūklas ar net keli pjūklai yra gyvybiškai svarbi įranga.

Prailgintuvai

Turbūt kalbėti apie šį daiktą per daug neverta. Pakaks pasakyti tik tiek, kad prailgintuvų reikia visada. Su jais dirbti yra saugiau, mat nekyla rizika susižeisti arba vargti ieškant būdų kaip čia nepertempti laido. Nors tai ir nėra specializuota remonto įranga, bet ji, kaip ir įrankių saugojimo vieta, būtina.

Grąžtas

Pakaks ir vieno, gana galingo grąžto, tačiau jis turi turėti keletą funkcijų. Visų pirma, reikėtų, kad būtų lengva reguliuoti galingumą bei pasirinkti ar gręžti, ar kalti ir taip toliau. Jums prireiks ir daug grąžtų galvučių, todėl pro akis nepraleiskite ir jų.

Dvejos santechniko replės

Kodėl dvejos? Ogi todėl, kad taip iš jų bus daugiau naudos. Nors vadinamosios „cangės“ ir yra naudingas įrankis, tačiau, kada reikia kažką suveržti ar pritvirtinti, geriau vienomis replėmis laikyti daiktą, o kitomis jį suveržti.

Gulsčiukas, ruletė bei statybinis pieštukas

Gulsčiukas padės išvengti nelygumų, ruletė leis viską tinkamai išmatuoti, o statybinis pieštukas pasižymėti ten, kur pjauti, kirpti ir taip toliau.