5.1 C
Kaunas
Trečiadienis, balandžio 24

Industrinis interjeras: suokalbis tarp grubumo ir jaukumo

Ar jau skaitėte?

Iš 7-ojo dešimtmečio Niujorko atkeliavęs industrinio stiliaus interjeras šiandien masina ne tik loftų savininkus, su kuriais iki šiol buvo siejamas šis dizaino stilius, bet ir individualių namų šeimininkus. Toks interjeras – grubokas, tačiau papildžius tinkamomis detalėmis, šis stilius tampa jaukus ir malonus. Pasakojame plačiau, kaip jį susikurti ir kokiomis priemonėmis žaisti, kad namuose vyrautų maloni atmosfera.

- Reklama -

Trumpa industrinio interjero istorija

Industrinio interjero šaknys glūdi Amerikoje, Niujorke. Maždaug 1960-aisiais metais menininkai pradėjo kurtis senuose fabrikuose, sandėliuose ir gamyklose, paversdami juos mažomis, bet pigiomis darbinėmis studijomis. Ilgainiui tos studijos virto gyvenamąja vieta, kurią papildė ne tik rašymui reikalingi stalai ir vienetinio dizaino kėdės, rastos sendaikčių turguose, bet ir jaukūs minkštų baldų komplektai.

Industrinis interjeras – labai atviras. Visos detalės, kurios šiuolaikiniuose būstuose nuosekliai slepiamos, tokiame interjere dažnai tampa pagrindiniais akcentais. Tai – plikų plytų sienos, aukštos lubos ir atviros, geležinės ar gelžbetoninės jų konstrukcijos, betoninės grindys, metalo rėmuose įtaisyti langai ir jokių skiriamųjų sienų. Šie elementai ir minimali būsto apdaila industriniam stiliui suteikia nemažai grubumo, tačiau 7-ojo dešimtmečio Niujorko menininkams tai rūpėjo mažiausiai. Dažnai tokia aplinka netgi tapdavo kūrybinio įkvėpimo šaltiniu.

Viena iš industrinio interjero populiarumo dabartiniais laikais priežasčių galėtų būti ta, kad jam nereikalinga intensyvi priežiūra. Daugelį trūkumų galima užglaistyti, paslėpti ar atvirkščiai – paversti stilingu akcentu. Vis dėlto, norint išvengti ryškaus grubumo ir stilistinio aštrumo, labai svarbu tinkamai pasirinkti papildomus interjero elementus.

- Reklama -

Industrinį interjerą sušvelnina minkštieji baldai

- Reklama -

Industrinio interjero grubumas dažniausiai atsispindi atvirose būsto konstrukcijose, tačiau, pasak interjero dizainerių, jas galima labai lengvai ir sumaniai paslėpti. Viską kardinaliai pakeisti gali tinkamai pasirinkti minkštų baldų komplektai.

Taip pat skaitykite:  Palangos Birutės parkas nebyliai pasakoja romantišką kurorto istoriją

Dažniausiai rekomenduojama patalpose įkomponuoti oda aptrauktas sofas, fotelius, drąsiau maišyti kelias apmušalų, gamybos medžiagų tekstūras. Kitaip tariant, interjero dizaineriai skatina drąsiau eksperimentuoti. Jeigu patalpoje jau ir taip gausu atviromis metalinėmis konstrukcijomis išsiskiriančių baldų, siūloma bandyti išlaikyti balansą ir papildyti interjerą švelniomis tekstūromis – šviesiai ruda oda, kailiniais kilimais ar užtiesalais, šviesiomis dieninėmis užuolaidomis, suteikiančiomis patalpai daugiau elegancijos. Tokiu būdu galima sumažinti grubumo įspūdį, sukurti jaukią atmosferą, tačiau ir išlaikyti unikalų stilių.

Kalbėdami apie baldus dizaineriai akcentuoja, kad griežtų ribų nėra. Industriniame interjere lengvai įkomponuojami tiek šiuolaikiniai minkštų baldų komplektai, tiek vintažinio dizaino, žvilgsnį patraukiančios sofos, krėslai. Svarbiausia – vengti griežtų linijų, rinktis švelnesnes formas, užapvalintus kampus.

Erdviose industriniu interjeru išsiskiriančiose patalpose minkštuosius baldus ir kavos ar žurnalų staliukus rekomenduojama statyti kambario centre arba atitraukus nuo sienų. Neužpildytas ar pernelyg tuščias zonas siūloma papuošti žaliuojančiais kambariniais augalais – šie taip pat suteikia patalpoms daugiau jaukumo. Taip dekoruojant erdvę nereikia daugybės baldų ar papildomų interjero elementų, o erdvė būna stilingai užpildyta. Tačiau labai svarbu, kad pasirinkti minkštų baldų komplektai būtų ne tik estetiškai papildantys patalpą, bet ir komfortiški.

Kurkite industrinį interjerą patys

Tam, kad būtų galima džiaugtis praktišku ir individualiu industriniu interjeru, nebūtina įsigyti senos statybos sandėlio ir jo renovuoti – kai kuriuos interjero elementus galima paprastai integruoti ir į įprasto būsto apdailą. Atrinkome kelis patarimus tiems, kurie namuose nori visada originaliai atrodančio ir dėmesį atkreipiančio industrinio stiliaus interjero.

  • Norint džiaugtis patrauklia būsto erdve, nebūtina idealiai atlikta grindų, sienų ar lubų apdaila. Stenkitės pamatyti grožį netobulose apdailos detalėse ir jį išryškinti.
  • Neslėpkite laidų, vamzdžių, kitokių konstrukcinių elementų. Jie ir kontrastingi minkštų baldų komplektai, kitos švelnios detalės interjerui suteikia šarmo.
  • Papuoškite patalpas industrinio stiliaus, atvirais pakabinamais ar pastatomais šviestuvais. Kuo jų bus daugiau – tuo geriau. Renkantis siūloma atsižvelgti į vietas, kur jie bus įrengiami. Dalis gali puošti valgomojo zoną, kita – laisvalaikiui skirtas erdves, barą ar darbo vietą.
Taip pat skaitykite:  Plėšikui su pavogta rankine pasprukti nepavyko

Laviruoti tarp grubių ir švelnių industrinio interjero elementų nėra sudėtinga, tačiau prieš eksperimentuojant dažnai svarbu pasidomėti stiliumi plačiau. Rekomenduojama atsižvelgti į spalvinę paletę, tekstūrų įvairovę ir bandyti derinti kelis skirtingus dalykus, atrandant jų sąsajas tarpusavyje. Kartais geriau išlaikyti ryškesnį kontrastą tarp švelnaus ir grubaus – tačiau viskas priklauso nuo to, kokį efektą norisi pasiekti.

- Advertisement -
spot_img