1.2 C
Kaunas
Šeštadienis, balandžio 20

Įmonės steigimas: kas geriau – UAB ar IĮ?

Ar jau skaitėte?

imones-steigimasTurbūt daugelis žmonių pagalvoja kaip būtų šaunu turėti kažką savo, kas nuolat generuotų pajamas, o jūs būtumėte laisvo oro direktorius. Niekam nereikėtų lenkti nugaros, atsiskaitinėti – tik pačiam sau. Bėda tame, kad daugelis žmonių dėl tam tikrų, dažnai nepagrįstų, priežasčių vengia siekti savo svajonės ir nesiima jokių veiksmų dėl nuosavo verslo kūrimo. Dažnai įvardijama problema yra žinių stoka ypač pačiame įmonės steigime. Žmonės bijo susidurti su biurokratinėmis kliūtimis ir atsimušti tarsi į sieną, tačiau viskas yra kur kas paprasčiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Įmonės steigimas, tiesą pasakius, yra itin paprastas procesas, dauguma verslo formų renkantis galima priregistruoti net internetu, tačiau dažnai iškyla klausimas kuris gi geresnis verslo modelis Lietuvoje iš pačių populiariausių, uždarosios akcinės bendrovės bei individualios įmonės. Kokie yra šių dviejų verslo steigimo būdų privalumai bei trūkumai.

- Reklama -

Pradedant individualia įmonę (IĮ) , kaip įmonės steigimas – procesas yra kur kas paprastesnis. Įmanoma netgi prisiregistruoti internetu. Nereikia jokio pradinio kapitalo, o įmonės valdymas yra be galo paprastas kaip ir visos apskaitos vedimas – viską galite pasidaryti pats. Vis tik, verta paminėti tai, kad bankroto atveju už viską esate atsakingas jūs pats. Jeigu nepavyks skolų padengti išpardavus įmonės turtą, tuomet antstoliai ir kitos institucijos turi pilną teisę visko išsireikalauti iš jūsų nuosavo turto. Taipogi, įmonės plėtros darbai yra sunkiai suderinami, kadangi beveik nėra jokių pašalinių būdų, kuriais galėtumėte pritraukti investicijas į savo verslą.

Kalbant apie uždarąja akcinę bendrovę (UAB) viskas yra visiškai priešingai. Didžiausią diskomfortą kelia tai, kad norint steigti UAB, būtinas bent 4000 eurų pradinis kapitalas, už kuriuos privalėsite prisipirkti įrangos įmonės veiklai. Vis tik, investavus, palyginti, nedidelę sumą pinigų, jūs būsite visiškai saugūs net ir bankroto atveju. Bankrutavus įmonei, visos skolos yra padengiamos tik iš įmonės sąskaitos ir net jei viso to neužtektų skoloms padengti, niekas neturėtų teisės kištis į jūsų asmeninę nuosavybę. Valdymas yra ganėtinai paprastas, tačiau apskaitai privaloma pasitelkti specialistus, o kalbant apie įmonės plėtrą, visuomet lengvai galite to pasiekti išleidžiant naujas akcijas.

Žmonės pernelyg baiminasi nebūtų dalykų ir taip patys save atstumia nuo savo svajonių. Jeigu matote, kad turite iš ties gerą verslo idėją, nieko nelaukite ir kurkite įmonė bei visuomet prisiminkite, kad įmonės steigimas kaip procesas yra kur kas paprastesnis nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Taip pat skaitykite:  Lietuviškai Meilės dienai – 3 desertų receptai, kuriems mylimieji neliks abejingi

 

- Advertisement -
spot_img