Girtas vairuotojas pareigūnams siūlė 1500 eurų, iš piniginės ištraukęs turėtus 40

0
79

Gegužės 9-osios vakarą, apie 18.30 val., į policiją paskambinęs vyras papasakojo apie Telšių r., Kaunatavos k., pastebėtą akivaizdžiai girto vairuotojo valdomą automobilį „SAAB 95“ ir jam užkirstą kelią toliau dalyvauti eisme.

Pareigūnams atvykus į įvykio vietą, juos pasitiko pro šalį važiavęs ir grubiam pažeidimui nelikęs abejingu vyras, kuris iš girto asmens automobilio ištraukė užvedimo raktelius. Neblaivus vyras susitikimo su pareigūnais bandė išvengti pasišalinęs miško takeliu.

Sulaikę automobilio vairuotoją (gimęs 1948 m., gyv. Kelmės r.), policijos pareigūnai alkotesterio pagalba jam nustatė vidutinį – 2,13 promilės girtumą. Tačiau vairuotojas, prieš tai prašęs jį sulaikiusio asmens nekviesti policijos, ir toliau bandė išvengti atsakomybės. „Kiek reikia, kokia jūsų kaina?“, – į pareigūnus kreipėsi asmuo, pokalbį tęsdamas, siūlant konkrečią pinigų sumą. „Duosiu 1500 eurų, atiduokite vairuotojo pažymėjimą“, – „susitarti“ atkakliai įkalbinėjo pažeidėjas. Nors pareigūnų vyras buvo įspėtas apie atsakomybę už bandymą papirkti, savo pozicijos jis nekeitė ir vienam iš pareigūnų įbruko iš piniginės ištrauktus du banknotus po 20 eurų. Sakydamas, jog daugiau su savimi neturi, daugiau pinigų žadėjo duoti nuvykus į jo namus.

Už vairavimą neblaiviam, vyro atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str., o už bandymą papirkti policijos pareigūnus – pagal LR BK 227 str. Pažeidėjas nušalintas nuo tolesnio vairavimo, jo automobilis nutransportuotas saugoti.

Policijos pareigūnai dėkoja pilietiškam gyventojui, kurio iniciatyvos dėka buvo užkirstas kelias neblaiviam vyrui vairuoti automobilį. Sveikintina, kad visuomenė vis labiau supranta ir įvertina, kokias pasekmes gali turėti nuo alkoholio apsvaigusio vairuotojo kelionė. Ne kiekvienas išdrįsta pats stabdyti galimai neblaivius vairuotojus, tačiau pranešimų apie juos pareigūnai sulaukia gana dažnai. Juk mūsų visų saugumas visų pirma prasideda nuo kiekvieno mūsų!

Aušra Blaževičienė
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
komunikacijos grupės vyriausioji specialistė