„Europrotų“ rudens sezono finalas

0
90

europrotai4

Lapkričio 28 d. 17 val. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko paskutinė rudens sezono protų kova – „Europrotai“. Savo žinias pasitikrinti susirinko jau ir anksčiau dalyvavusios keturios komandos: „Laisvė“, „Migloti protai“, „Patys sau faini“, „Šprotai“. Vakarą vedė brolis pranciškonas Evaldas Darulis.

 

Daug azarto ir gerų emocijų suteikęs žaidimas yra ne tik smagus komandinis laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir puiki proga pasitikrinti savo žinias apie Europą. Į šį turnyrą visoje Lietuvoje kvietė Europos informacijos centrai – Europe Direct kartu su Europos Jaunimo komanda, Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir šalies bibliotekomis. Šį sezoną žaidimas vyko net 43 miestuose, žaidė apie 350 komandų, 2100 žmonių.

 

Paskutiniojo rudens sezono turnyro „Europrotai“ metu vėl vyko penki turai, susidedantys iš dešimties klausimų apie Europą. Tik šį kartą skyrėsi kai kurios klausimų temos: pirmasis turas – įvairūs klausimai, antrasis – ekonomika, trečiasis – mokslas, ketvirtasis – vaizdiniai klausimai, paskutiniame ture komandos turėjo atsakyti į klausimus iš muzikos srities, įvardinti įraše kalbėjusius žmones.

 

2012-ieji yra paskelbti Europos aktyvaus senėjimo ir kartų solidarumo metais, todėl tos komandos, kurių sudėtyje buvo žaidėjų iki 18 metų ir virš 50 metų, gavo papildomų taškų. Turnyro pabaigoje buvo susumuoti visų penkių turų rezultatai ir galutinėje rezultatų lentelėje pridėti papildomi taškai.

 

Pirmą vietą paskutiniame etape ir galutinėje rudens sezono lentelėje, surinkę 30,5 taškų (galutinėje lentelėje – 118 taškų), užsitikrino komanda „Šprotai”, antrąją vietą užėmė „Laisvė” (23,5 taškų, bendroje lentelėje – 75), trečiąją Lietuvos moksleivių sąjungos Kretingos mokinių savivaldų informavimo centro komanda – „Patys sau faini” (18,5 taškų, bendroje lentelėje – 71), ketvirtieji liko „Migloti protai“ (17 taškų, bendroje lentelėje – 49). Žaidimo išimtimi, kuomet komandai gali būti skiriami papildomi taškai pasinaudojo visos komandos. Pagrindinis rudens sezono prizas – stalo žaidimas „Europa“.

 

Laimėjusios komandos „Šprotai“ dalyviai: Violeta Medutė, Remigijus Medutis, Gabrielius Bručkus, Audrius Bručkus, Gintarė Mačiutė, Zofija Mačiuvienė.

 

 

Kretingos rajono savivaldybės

M. Valančiaus viešoji biblioteka

 

Kretingos.info