Dažniausi klausimai apie siuntas

0
175
Photo by Bench Accounting on Unsplash

Galybė kursuojančių siuntų tarp šalių ir jų viduje rodo, kad tai yra puiki bendravimo, ryšio palaikymo, mainų priemonė. Visgi augant paklausai auga ir informacijos poreikis. Dalijamės dažniausiai apie siuntas užduodamais klausimais ir atsakymais į juos.

Ar viską galima siųsti?

Šis klausimas itin dažnas. Visko siųsti tikrai negalima, tad planuojant siuntą būtina atsižvelgti į draudžiamų siųsti daiktų sąrašą. Pirmiausia jame įvardijami itin vertingi daiktai (pavyzdžiui, juvelyriniai dirbiniai, meno kūriniai, brangakmeniai), pinigai bei kreditinės kortelės, čekiai, asmens tapatybės dokumentai, vertybiniai popieriai ir pan.

Kita draudžiamų siųsti daiktų grupė yra visos pavojingos medžiagos (pavyzdžiui, degiosios, sprogstamosios, nuodingos), narkotikai, tabakas ir jo gaminiai, ginklai, amunicija ir pan.

Siųsti negalima ir greitai gendančių maisto produktų, gyvūnų, augalų. Tai – ne baigtinis draudžiamų siųsti daiktų sąrašas, o tik jo gairės. Jei dvejojate dėl savo pasirinkimo, tiksliai sužinoti, ar galima siųsti Jūsų norimus daiktus, galite pasirinktoje kurjerių tarnyboje.

Dar vienas aspektas – be minėtų siųsti draudžiamų daiktų, negalima siųsti ir to, ką pagal įstatymus draudžiama įvežti į šalį, į kurią siunčiate, arba tranzitines šalis.

Ar galima siųsti bet kokių gabaritų siuntas?

Į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti neįmanoma, nes tai priklauso nuo konkretaus vežėjo ir jo veiklos koncepcijos. Vieni taiko tam tikras ribas, kiti – ne. Pavyzdžiui, jei naudositės www.parcelabc.lt sistema, galėsite siųsti kokio norite dydžio ir svorio siuntas. Tokios plačios galimybės yra todėl, kad „ParcelABC“ platforma apjungia tūkstančius vežėjų visame pasaulyje, sistema atranda laisvas vietas jų transporte ir tą erdvę užpildo. Tad bet kokių matmenų siuntai bus atrasta tinkama vieta.

Kiek kainuoja siuntimas ir nuo ko priklauso kaina?

Į klausimą, kiek kainuos siuntos gabenimas, atsakyti labai sunku, nes kaina priklauso nuo kelių aspektų: siuntos svorio, matmenų (aukščio, pločio bei gylio) bei, žinoma, atstumo, kurį reikės įveikti gabenant Jūsų siuntinį. Laikas, per kurį siunta turėtų būti nugabenta, taip pat turi įtakos pervežimo kainai. Jei norite, kad gavėjas siuntinį gautų skubiau, gabenimo kaina bus didesnė, jei pristatymo terminas nėra prioritetinis veiksnys, tuomet tikėtina, kad gausite mažesnę kainą. Jei žinote savo siuntinio duomenis, kainą labai greitai galite sužinoti www.parcelabc.lt svetainėje – dešinėje pusėje suveskite siuntos duomenis ir sistema pateiks kelias jos gabenimo alternatyvas.

Į kurias šalis galima siųsti?

Šalių, į kurias gali būti nugabentas Jūsų siuntinys, spektras labai įvairus ir priklauso nuo konkretaus vežėjo, kurį pasirinksite. Arba, atvirkščiai, greičiausiai turėsite rinktis pagal tai, kas veža į reikiamą šalį. O tokia vežėjo paieška neretai užima daug laiko. Todėl tikslinga pasinaudoti sistema, kuri jungia daug vežėjų visame pasaulyje, pavyzdžiui, jau minėta „ParcelABC“. Čia neabejotinai rasite patikimus vežėjus, nugabensiančius Jūsų siuntą beveik į bet kurią pasaulio šalį.

Ars siuntinį reikia drausti?

Jei siuntos turinys vertingas, neabejotinai tokią siuntą rekomenduojama drausti, nors, kita vertus, bet kokios daikto praradimas bus tam tikras nuostolis, todėl draudimas suteiks saugumo ir garantijų. Kai kurie vežėjai iki tam tikros sumos draudžia visas siuntas nemokamai. Pavyzdžiui, siųsdami siuntinį per „ParcelABC“ sistemą gausite iki 25 eurų siekiantį siuntos draudimą nemokamai. Tai puiku, jei siuntinio vertė neviršija 25 eurų. Jei vertė didesnė – verta pasirūpinti ir papildomu draudimu.

Ar kurjeris gali mano siuntinio nepriimti?

Kartais tokių atvejų pasitaiko. Kurjeris turi teisę nepriimti siuntinio, jei jis nesupakuotas arba supakuotas netinkamai, todėl labai atidžiai pasidomėkite siuntų pakavimo taisyklėmis ir rekomendacijomis, kad tokių nesklandumų būtų išvengta. Teisingas supakavimas itin svarbus saugiai Jūsų siuntinio kelionei.