6.6 C
Kaunas
Penktadienis, balandžio 19

Dantų implantavimas — kelias į nepriekaištingą šypseną

Ar jau skaitėte?

dantu-implantu-rusysNuo seniausių laikų sakoma: „Davė Dievas dantis, duos ir duonos“, tačiau, ką daryti, jeigu tie dantys nėra sveiki arba jų išvis nėra? Šiandien dėka patyrusių odontologų ir stipriai pažengusių medicininių technologijų tokiems asmenims yra siūloma puiki išeitis — dantų implantavimas. Dėl įvairių priežasčių netekus nuolatinio danties jį galima pakeisti patvariais dantų implantais. Tad, ką vertėtų žinoti apie šią procedūrą, kad būtų galima vėl lengvai džiaugtis nepakartojama šypsena ir sveikais dantimis?

- Reklama -

Kada vertėtų rimtai pagalvoti apie dantų implantus?

Apie dantų implantavimą vertėtų pagalvoti, kai netenkama nuolatinio danties. Tokia procedūra turi didelį pranašumą lyginant su kitais protezavimo būdais.

Pirma: nereikia šlifuoti sveikų dantų. Tokiu būdu jie lieka nepažeisti ir nereikia pradėti jų ligos istorijos.

Antra: palankios ateities prognozės. Įsriegus dantų implantą nekyla pavojus, kad po tam tikros bėdos atsiradimo, reiks vėl tvarkyti ne tik tą vieną dantį, tačiau ir aplink esančius, kaip pavyzdžiui, nutinka sudėjus vadinamąjį „tiltą“.

- Reklama -

Trečia: atkuriamas šimtaprocentinis kramtymo efektyvumas. Su dantų implantais vėl galima laisvai kramtyti ir nejausti jokio diskomforto.

- Reklama -

Ketvirta: estetinis vaizdas. Dantų implantai užpildo tuščias šypsenos vietas ir atrodo kaip tikri dantys.

Penkta: Nustoja tirpti kaulas. Dantų implantavimas veikia ir kaip savotiška prevencija nuo kaulo tirpimo.

Ar ši procedūra ilga ir skausminga?

Vieno danties implanto įsriegimas vidutiniškai trunka apie 15 minučių. Tai tikrai nėra varginanti procedūra, nes kaulas neturi skausmo receptorių, todėl jį nuskausminti yra labai paprasta. Taigi, operacijos metu nemalonių pojūčių nejuntama, o po procedūros skauda taip pat retai. Visgi, jei truputį skauda operuotą vietą, gydytojas odontologas patars išgerti nuskausminamųjų vaistų.

Ar dantų implantai daro kokią nors įtaką šalia esantiems dantims?

Dirbtiniai dantų implantai šalia esantiems dantims jokio poveikio tikrai nedaro. Nebent tik prailgina   nuolatinių dantų gyvavimo laiką. Geresnis klausimas būtų, ar šalia esantys dantys gali turėti kokį nors poveikį implantui? Svarbu žinoti, kad save gerbiantis implantologas tikrai nesuks implanto, jei matys, kad gretimas danties būklė yra prasta ir jo ilgaamžiškumas kelia daug klausimų.

Taip pat skaitykite:  Kodėl verta rinktis profesionalias valymo paslaugas siūlančias įmones?

Kaip vyksta visa dantų implantavimo procedūra?

Dantų implantacija prasideda nuo odontologo siūlomo gydymo plano aptarimo su pacientu, toliau — sterilios aplinkos sukūrimas, nuskausminimas, pati operacija. Po visko gydytojas impantologas išsamiai paaiškins visą rėžimą, paskirs receptą ir po savaitės išims siūlus.

Kiek trunka gijimas ir adaptavimasis po dantų implantavimo operacijos? 

Jei tai paprasta dantų implantacija, kada nereikia atauginti netekto kaulo, pacientams gleivine pilnai sugyja per savaitę, o implantas integruojasi į kaulą per 3 mėnesį.

 Kokios galimos dantų implantavimo komplikacijos? 

Pagrindine galima komplikacija — tai implanto neprigijimas. Tačiau to tikimybė yra tik 1% (tai galima pastebėti praėjus pirmai savaitei po operacijos). Tokiu atveju implantas išimamas ir persukamas naujas. Paprastai persukimas atliekamas po mėnesio ir už tai mokėti nereikia. Visos kitos komplikacijos yra labai retos. Jos daugiau susijusios su konkrečia implanto pozicija ir gydytojo kompetencijos stoka.

Ar visiems asmenims galima atlikti šią procedūrą?

Dantų implantus dažniausiai galima dėti nuo 17 metų moterims ir nuo 18 metų vyrams; tai susiję su žandikaulių augimu. Toliau jokių amžiaus apribojimų nėra. Yra keletas ligų, kurios sukuria papildomų rizikos veiksnių implanto prigijimui, pavydžiui, diabetas. Osteoporozė nėra rizikos veiksnys, kaip buvo manoma anksčiau. Po spindulinio gydymo, chemoterapijos, širdies operacijų turi praeiti pora mėnesių ir tik tada galima atlikti dantų implantavimo procedūrą. Vartojantiems kraujo krešėjimą mažinančius medikamentus šį faktą irgi reikėtų paminėti savo dantų gydytojui, net jei jis pats pamiršo to paklausti.

Iš ko pagaminami dantų implantai?

Sraigtiniai implantai yra gaminami iš titano. Šis metalas yra bioinertiškas, todėl jam nebūdingas imuninis atsakas. Titanas dar klasifikuojamas pagal tvirtumą. Garsūs gamintojai naudoja tik aukščiausios rūšies titaną. Paprastai, norint išgauti dar didesnį dirbtinio danties atsparumą, gamintojai gali naudoti ir priemaišas. Tarkime, garsiausias pasaulyje dantų implantų gamintojas „Straumann“ į naujos kartos implantą įdėjo cirkonio priemaišų, kas leidžia netgi plonam implantui atlaikyti didžiulius krūvius.

Taip pat skaitykite:  „Eurovaistinė“ rūpinasi į gamtą vykstančiais žmonėmis – jau pabudo erkės

Kiek laiko gali tarnauti dirbtiniai implantai? 

Tai labai priklauso nuo implanto įsriegimo kokybės bei kasdienės jo priežiūros. Jeigu impantologas teisingai suplanavo operaciją, parinko patikimą implanto gamintoją, tuomet toks dirbtinis dantis laikys ilgai. Žinoma, ir pats pacientas turi atsakingai vykdyti gydytojo rekomendacijas: kas dieną valyti protezus, vieną kartą į metus vykti pasitikrinti profilaktiškai. Teisingai prižiūrimi dantų implantai tarnaus neribotą laiką bei leis džiaugtis sveikais dantimis.

Norint daugiau sužinoti apie dantų implantaciją ar pasikonsultuoti su gydytoju, apsilankykite: www.pilene.lt/paslaugos/dantu-implantacija

 

- Advertisement -
spot_img