Alytuje pradėjo veikti mobilusis punktas

0
65

Šiandien Alytaus kultūros centro aikštelėje (Pramonės g. 1B) pradėjo veikti mobilusis punktas, kuriame pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). 
Kaip prieš pat šio punkto atidarymą surengtos spaudos konferencijos metu sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis, tikėtina, kad pradėjus veikti šiam punktui bent šiek tiek sumažės Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės medikų darbo krūvis ir įtampa. Kaip informavo miesto vadovas, patikros punktas prie Kultūros centro  buvo įrengtas jau praėjusią savaitę, tačiau pritrūkus reagentų ir kitų priemonių, jo atidarymą teko atidėti.

Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis padėkojo visiems Alytaus regiono savivaldybių merams, kurie sutiko skirti jų miestuose dirbančius medicinos specialistus dirbti šiame mobiliajame punkte. 

Vos prieš keletą valandų pradėjusiam veikti mobiliajam patikros punktui skirta 30 reagentų, o pasitikrinti dėl koronavoruso užsiregistravo taip pat trys dešimtys asmenų. Kiek Alytaus miestui kitai dienai bus skirta reagentų, kol kas nėra aišku. Šios savaitės pabaigoje Lietuvą turėtų pasiekti didelė reagentų siunta, kaip šie reagentai bus išdalinti regionams, pasak mero, spręs Sveikatos apsaugos ministerija.

Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis teigė tikįs, kad smalsūs miesto gyventojai nesilankys punkto teritorijoje, o tie žmonės, kurie atvyks atlikti tyrimų, vadovausis visais reikalavimais.
Punkto darbo koordinatoriaus, Alytaus poliklinikos direktoriaus Marius Jasaičio teigimu, visi mėginius imantys medikai aprūpinti reikiamomis apsaugos priemonėmis. Jų turėtų užtekti iki mėnesio pabaigos, o vėliau jų tikimasi gauti daugiau. 

Spaudos konferencijos metu poliklinikos vadovas supažindino su tvarka, kurios reikės laikyti atlikti kiekvienam tyrimų atvykusiam asmeniui.
Jokiu būdu negalima vykti į punktus nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti 1808. 

Taip pat svarbu, kad  pacientai tirti bus registruojami tik tą dieną, kai kreipsis, t. y. kitai dienai iš anksto nebus registruojama.

Veiksmų seka, kurios būtina paisyti:

  1. Pacientas, jei jam pasireiškė bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjo karščiuoti, kosėti, prasidėjo dusulys – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.
  2. Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.
  3. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilųjį punktą.
  4. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobiliojo punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.
  5. Kartu žmogus turi pasiimti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilųjį punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.
  6. Atvykusiems į mobilųjį punktą žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma  tepinėlio paėmimo procedūra.
  7. Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti. 
  8. Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

Audio knyga: PERGUDRAUTI VELNIĄ. Specialus leidimas. AKCIJOS kodas: UOGA

Napoleonas Hilas, be abejonės, yra vienas garsiausių savigalbos mokytojų, mąstytojas, įtaigos meistras ir visų laikų perkamiausias autorius. Mes prašome jūsų greitai pabandyti įsivaizduoti ir nusikelti į tikrą pokalbį su velniu. Tokiu būdu jūs suprasite, kas, anot paties velnio, iš tikrųjų jis yra ir ką jis daro 98 procentams gyvų būtybių.


Tiems žmonėms, kurie negalės į mobiliuosius punktus atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.
Svarbu – į Mobilųjį punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu. 

Alytaus miesto savivaldybės 
Komunikacijos skyriaus informacija