Akimirkos iš Šv. Jokūbo kelio piligriminio žygio dviračiais

0
86

V.Jocyte 2

Sausio 18 d. 15 val. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko nuotraukų parodos „Akimirkos, priverčiančios nusišypsoti. Įspūdžiai iš Šv. Jokūbo dviračių žygio“ atidarymas.

 

Kretingos rajono turizmo vadybininkė Valdonė Jocytė papasakojo, kad Kretingos rajono savivaldybė partnerio teisėmis įgyvendina tarptautinį projektą „Europos kultūrinio turistinio maršruto aktyvinimas Pietų Baltijos teritorijoje – Šv. Jokūbavo pamario kelias“. Jo eigoje ir buvo parengtas Šv. Jokūbo kelio maršrutas bei informacinis lankstinukas „Piligriminio turizmo objektai Kretingos rajone“.

 

2012 m. rugsėjo 27 d. kretingiškiai buvo pakvieti netradiciškai paminėti Pasaulinę turizmo dieną ir keliauti dviračiais piligriminiu Šv. Jokūbo keliu. Į kvietimą atsiliepė 15 žmonių, kurie nukeliavo apie 45 km., siekdami išbandyti šio piligriminio kelio atkarpą. Buvo keliauta maršrutu Kretinga–Kartena–Kretinga. Taip pat aplankytas Raguviškių kaimas, apžiūrėtos Minijos pakrantės, Šv. Jokūbo kryžius, Kartenos miestelio bažnyčia. Žygio metu nebuvo apsieita be nuotykių, linksmų pokalbių ir nuoširdaus dalyvių bendravimo. V. Jocytė pasidžiaugė, kad visi dalyviai grįžo apvalę ir praskaidrinę mintis, pasisėmę dvasinės ramybės.

 

Parodoje eksponuojamos piligriminio žygio dalyvių, Almos Stonkuvienės, Daivos Tranizienės, Rimanto Radzevičiaus ir Valdonės Jocytės, nuotraukos. Jose užfiksuotos akimirkos leidžia mintimis nusikelti į žygio vietas ir susitapatinti su jo dalyviais.

 

Nuotraukų parodą galite apžiūrėti Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Abonemente iki vasario 18 d.

 

 

Kretingos rajono savivaldybės

M. Valančiaus viešosios bibliotekos informacija

 

Kretingos.info