Teisme – pirmasis posėdis Švėkšnos specialiosios mokyklos mergaičių prostitucijos byloje

0
199

teismas3Šiandien Klaipėdos apygardos teisme įvyko pirmasis posėdis baudžiamojoje byloje, kurioje aštuoniems asmenims yra pareikšti kaltinimai dėl Švėkšnos specialiojo ugdymo centro nepilnamečių mergaičių prostitucijos.

Teismui pateiktame kaltinamajame akte nurodyta, kad keturios buvusios minėtos mokymo įstaigos auklėtinės, siekdamos nepilnametes bendramoksles išnaudoti prostitucijai, jas pardavinėjo ir už tai pelnėsi. Dvi iš kaltinamųjų šiuo metu dar nėra sulaukusios pilnametystės. Byloje kaltinami ir keturi vyrai dėl lytinės aistros tenkinimo su nepilnametėmis, pažeidžiant mergaičių seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, už tai pažadėję ir davę pinigų, taip pat dėl šių vaikų pirkimo kitoms seksualinio išnaudojimo formoms.

Teisme turėjęs prasidėti bylos nagrinėjimas buvo atidėtas, kadangi ne visi kaltinamieji atvyko į posėdį, taip pat jame negalėjo dalyvauti nukentėjusiųjų ir vieno teisiamojo advokatai – apie tai jie teismą informavo raštu. Kitas teisiamasis posėdis numatytas 2016 m. vasario 2 d.

Dėl neviešinamų aplinkybių, susijusių su nepilnametėmis nukentėjusiosiomis ir seksualinio pobūdžio informacija, bylos nagrinėjimas numatytas uždaruose teisiamuosiuose posėdžiuose.

Kęstutis Butvydas
Klaipėdos apygardos teismo
Teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene