Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Torontas, kurio galbūt nepažįstate

Kanados įvaizdžiui sulaukiant vis daugiau dėmesio, siūlomi pigūs skrydžiai į Torontą sukelia ir lietuvių smalsumą. Veiklos šiame mieste gausu. Savų atradimų pakanka ir mėgstantiems populiariausius lankytinus objektus. Tačiau esama ir kito Toronto pažinimo būdo – tokio, kuris labiau pritinka originaliajai, neįprastajai Kanadai. Tai – kelionė po mažiau žinomas vietas.

Įdomūs faktai apie Torontą

Torontas – didžiausias Kanados miestas, laikomas ir finansų sostine. Skaičiuojama, kad jo gyventojų skaičius siekia daugiau nei 2.8 milijono. Tačiau be tokios tipinės informacijos apie Torontą verta žinoti ir keletą įdomybių.

  1. Pavadinimo kilmė

Jis rašytiniuose šaltiniuose afišuoja nuo 1670 m. Išvertus į lietuvių kalbą, pavadinimas skambėtų taip: „Vieta, kur vandenyje auga medžiai“.

  1. Miesto įsigijimas

Istoriniai dokumentai atskleidžia, kad miestas buvo nupirktas 1787 m. Mokestis – „<…> kažkiek pinigų, 2 000 pistoletų, 24 žalvariniai virduliai, 120 veidrodžių, 24 lakuotos skrybėlės, gėlėtos flanelės ritinys ir 96 galonai romo“. Tokia vertė kėlė oficialius valdžios atstovų svarstymus iki pat 2010 m.

  1. Draudimai

Vienas neįprasčiausių mandagiųjų torontiečių draudimų – keiktis viešuosiuose parkuose. Bauda siekia 200 dolerių.

  1. Vandens tiekimo sistema

Vandens rezervuarus įprasta statyti žemės paviršiuje. Tačiau Toronto gyventojus geriamasis vanduo pasiekia iš požemių.

  1. Ilgiausia gatvė

Yonge gatvė ilgus metus laikyta pačia ilgiausia pasaulyje. Manyta, kad ji driekiasi 1 896 kilometrus. 1999 m. titulą atėmė Pan-American greitkelis, nes paaiškėjo, kad Yonge gatvė nėra sujungta su miesto greitkeliu – tikrasis jos ilgis yra 86 kilometrai.

  1. Pasirinkimas alkaniems

Pigūs skrydžiai į Torontą turėtų itin nudžiuginti gurmanus. Jie gali rinktis iš daugiau nei 8 000 miesto restoranų.

  1. Kalbos

Skaičiuojama, kad mieste galima išgirsti apie 180 skirtingų kalbų ir dialektų.

Tai – vos keli faktai, paverčiantys miestą išties unikaliu ne tik Kanadoje, bet ir visame pasaulyje.

Atostogos Kanados stiliumi

Kanada laikoma nepaprasta šalimi. Apie jos gyventojų mandagumą ir keistumą kuriami anekdotai. Šias savybes lengva pritaikyti keliaujant po Torontą. Pigūs skrydžiai į abi puses – puiki proga pažinti miestą kitaip. Žemiau – kelios neįprastos, originalios lankytinos vietos ir pramogos.

Pusnamis

Pusė namo – tai savininkų užsispyrimo pasekmė. Kai nuspręsta nugriauti pastatą, šios namo dalies gyventojai nesutiko su sprendimu. Darbininkai panaudojo visą savo meistriškumą tam, kad šiandien Šv. Patriko gatvėje smalsuolius viliotų išties neįprastas statinys.

Toronto Nekropolis

Tai – viešos kapinės, kuriose amžino atilsio atgulė daugybė garbių miesto gyventojų. Įdomumo joms suteikia 18 akrų žaliojo ploto ir istorinės skulptūros.

Knygomatas

Jei pamirštumėte įsidėti į lagaminą knygą, ne bėda. Knygyne Monkey‘s Paw rasite specialų aparatą, išduodantį atsitiktines senas, keisto turinio knygas.

Glėbesčiavimosi vakarėliai

Tai – vienos pelno nesiekiančios organizacijos sumanymas. Ji moko žmones glėbesčiuotis ir suteikia tai patvirtinantį sertifikatą. Tokie specialistai renkasi į renginius ir moko kitus apie prisilietimo svarbą, bendravimą, privatumo ribas.

Bambukų giraitė

Koledžo gatvėje galite rasti unikalų statinį, kuriame mokslininkai sukūrė savitą mikroklimatą. Tai – jauki vieta pakvėpuoti grynu oru, pasigrožėti 4 metrų aukščio bambukais ir pasėdėti jų paunksmėje.

Čočkės namas

Jei pigūs skrydžiai į Torontą jus tikrai vilioja dėl keistenybių, šis namas tikrai patiks. Jo savininkė kiemą ir pastato vidų išpuošė šimtais žaislų.

Gibraltaro švyturys

1808 m. pastatytas švyturys – seniausias Toronto pastatas. Tačiau jam aplankyti reikia drąsos. Teigiama, kad švyturio šeimininkas mirė keistomis aplinkybėmis, o naktimis čia girdisi neįprasti garsai ir vyksta kiti šiurpūs dalykai.

Pigūs skrydžiai į abi puses – puiki galimybė ne tik pasimėgauti tradiciniais lankytinais Toronto objektais, bet ir atrasti neturistinį miesto veidą. Neįprastų vietų apžiūra – patikimas receptas visą gyvenimą džiuginantiems prisiminimams.

 

(Visited 11 times, 1 visits today)